Tomą Tomiliną pašalino iš partijos

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) taryba penktadienį, kaip ir buvo galima nuspėti, nusprendė pašalinti Anykščiuose išrinktą Seimo narį Tomą Tomiliną iš LVŽS gretų.

Už jo išmetimą balsavo 52 tarybos nariai, prieš buvo šeši, trys susilaikė. Šis klausimas buvo siejamas su tuo, kad T.Tomilinas ketvirtadienį pareiškė, kad mes iššūkį Ramūnui Karbauskiui partijos pirmininko rinkimuose.

Tuo tarpu LVŽS pirmininkas R.Karbauskis žiniasklaidai tvirtino gavęs LVŽS Vilniaus skyriaus atstovų raginimą šalinti T.Tomiliną iš partijos, tačiau teigė pats siūlęs tik suspenduoti jo narystę dvejiems metams.

Anykščių rinkėjams įtakos toks posūkis neturės, T.Tomilinas toliau liks Seimo nariu ir atstovaus Anykščiams Seime.

NYKŠČIAI


33 komentarai

 1. Bailiai.

 2. seniai reikėjo

 3. Akivaizdu, nors ir neįtikėtina.

  Taip ir turėjo būti. Valstiečiai užkirto kelią Rimanto Dagio ir jo „Socialdemokratija 2000“ pasikartojimui savo partijoje. Ilgai nokęs pūlinys pratrūko. Dabar bus sveikstama.

 4. Oi vai ajajai...

  Tai dabar Valstiečių partijos Anykščių skyriaus pirmininkui Antanui Baurai teks atsistatydinti iš nepartinio seimūno Tomo Tomilino padėjėjo pareigų? Nesiseka diedukui kaip su projektu: „Vaiginą į merus“…

 5. Cekava Zosė

  tai kieno vežime dabar sėdės valstietis, Anykščių skyriaus partijos pirmininkas, Seimo nario patarėjas?

 6. Ne tau Tomukai mėlynas dangus!
  Ne tą Karbauskį versti rinkais kelią.
  Dabar šlepsėsi vienas į namus.
  Politinio lavono Brisiaus galas…

 7. Jau labai užteks Baurai būti toje politikoje. Užsidirbo gera pensija, turėjo gera reputaciją. Dabar neteršdamas partijos vardo susirink popieriukus ir džiaukis žmonele ir anūkais.

  • Anykštėnas

   o tai negi pono dukra turės mokėti dabar už vaikų mokslus ir pieštukus dėl Antano anūkų. Reikia laikytis už lovio, nesvarbu kad ir vėl partijos bilieto spalvą pakeičiant.

 8. slyzi isrinkit valstieciu grantu anyksciuos tas nepaves.moka pjerintis.gal da i seima isrinksta .va butu

 9. Jaunas, galėtų ką dirbti… Ne vien fotkintis.

 10. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Jau per tiek metu komentatoriai galejote suprasti kad Lietuviska politika tai leliu teatro scena vis su tais paciais spektakliu scenarijais tik skirtingais personazais… Mes nezinome kas kaip ir kodel sio tetro surengtame spektakli ziopliams, jo uzkulsiuose vyksta is tikruju… Galima prispelioti N varijantu…… Kas ka su kuom kaip rankutemis susikabine ka ir kaip daro… NEZINOM.. Kokia ten finansiniu strukturu raizgalyne..
  Ir pagrindine loginio mastymo salyga, zinoti ko nezinai… Nekurti sau paciam multikus.

  Nu bet surengtas spektaklis ziopliams, na kaip apseiti be kritikos… Kas seimo kedeje sedejes, gal galetu papasakoti galima kazka nuspeti kokia politiniu uzkulsiu realybe ir ju seseliu, ar ne… As pvz nezinau ir man nerupi Anyksciu „psichatru“ tu spektakliu vertinimai..
  ________________________________________________________________________________________________________________
  O kitas dalykas kad ir tos oficialios scenos vertinimai…. Kokie dar rinkimai, kokie dar politiniai lavonai ir prie ko cia Baura…
  Taigi tralialiuojate visada kad seima turetu valdyti ne sarasai o asmenybes… Stai jum isrinkto pagal vienmandate apygarda asmenybe..
  Padejeju gali buti bet kas, kokie dar cia jum „lavonai“… Ale jum rodo ir rodo tuos pacius spkektaklius, kai suzaveti taip suzaveti jais su anshlagais.

  • Tamsta Kazi, čia kažkaip savo diskusijoje nesudėjote visų taškų ant „i“. Rementis LR Konstitucija LR Seimo nario patarėjais gali būti bet kuris LR pilietis, bet jeigu patarėjas priklauso politinei organizacijai ir joje užima vadovaujančias pareigas, tai pagal tos partijos, kuriai šis pilietis priklauso nuostatus jis negali veikti kartu su kitu politiku, kurio veikla prieštarauja partijos politikai.
   Toliau dėl Seimo nario patarėjo -taškas ir dvitaškis, po kurio seka išvada…

   • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
    Perziurekite dar karta „viemandatininkus ir „daugiamandatininkus“? Koks tarp ju skirtumas..
    Jei nebutu skirtumo, ko gero seimo narys laimejes posta kaip viemandatininkas, nepakeites savo seimo nario statusa, negaleto pastumti i prieki daugiamandatinio saraso…

    Cia tik speju… Tingiu googlinti. Tiesiog pamaciau komentatoriu multikus… O man jei saziningai daug idomesnis Anyksteniu moteru ir tarsi politinio pasaulio, ju antroji juodoji asmenybe puse… Ji ant tiek idomi ir nepakartojama.. Ant tiek gerai jauciama kai ji eina letai namo pasinerusi meditacijoje i ji, pas savo buities „kambarioka:.. Man butent sio juodojo pasaulio muzika, tukstanti kartu idomesne, nei gaisti laika LRS seimo istatu googlinimui..

   • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
    Pagooglinau…
    Nei konstitucijoje, nei seimo nario istatyme nei partiju istatyme, neradau kad savivaldybiu partijos skyriaus virsininkas, negali nesioti portfelio dirbdamas padeju ne partijos atstovui.. Gal ne viska skaiciau..

    Liko partiju istatai… Cia jo, kaip kokiame „gestape“ LVZS fraze uz zeminanti LVZS elgesi, tai yra man skamba jei busi blogas berniukas, kad gali ismesti is partijos tarybos sprendimu. Kartoja kelis kartus ivairiomis formomis:
    ________________________________________________________________________________________________

    LVŽS narys privalo:

    3.7.1. įgyvendinti LVŽS programą, laikytis LVŽS įstatų (įskaitant narystės LVŽS sustabdymo laikotarpiu) ir vykdyti LVŽS valdymo organų sprendimus, dalyvauti LVŽS veikloje;

    3.7.2. gerbti kitų LVŽS narių teises, pažiūras ir orumą, neveikti prieš kitą LVŽS narį, viešajame ir privačiame gyvenime laikytis geros moralės normų;

    3.7.3. laiku mokėti nario mokestį.

    3.8. Už aukščiau nurodytų pareigų nevykdymą arba kitokį elgesį, žeminantį LVŽS ir/ar LVŽS nario vardą, ne mažiau kaip 3 (trijų) skyriaus narių arba skyriaus pirmininko arba Tarybos siūlymu skyriaus susirinkimas gali įspėti skyriaus narį, sustabdyti jo narystę arba pašalinti narį iš LVŽS. Nariui, dėl kurio įspėjimo, narystės sustabdymo ar nutraukimo yra sprendžiama, sudaroma galimybė pateikti savo paaiškinimus. Apie priimtą sprendimą narys informuojamas raštu. Narys, nesutikdamas su skyriaus sprendimu, ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo pranešimo raštu gavimo skyriaus sprendimą gali skųstis Tarybai. Tarybos sprendimas yra galutinis.

    3.9. Tuo atveju, jeigu LVŽS nario pareigų nevykdo ar savo elgesiu LVŽS ir/ar LVŽS nario vardą žemina Tarybos narys, jo elgesį bet kurio Tarybos nario siūlymu svarsto ir sprendimą dėl nuobaudos (įspėjimo, narystės sustabdymo ar pašalinimo iš LVŽS) priima Taryba. Nariui, dėl kurio įspėjimo, narystės sustabdymo ar nutraukimo yra sprendžiama, sudaroma galimybė pateikti savo paaiškinimus. Apie priimtą sprendimą narys informuojamas raštu.

    3.10. Skyrius arba Taryba, priimdama sprendimą sustabdyti asmens narystę LVŽS, privalo nurodyti terminą ir/ar įvykį, iki kurio sustabdoma asmens narystė. Praėjus šiam terminui ir/ar įvykus numatytam įvykiui, skyriaus susirinkimas arba Taryba priima galutinį sprendimą dėl asmens, kurio narystė LVŽS buvo sustabdyta.

    3.11. LVŽS narys gali sustabdyti narystę LVŽS ne ilgesniam kaip 1 (vienų) metų terminui. Jeigu suėjus šiam terminui LVŽS narys neinformuoja skyriaus pirmininko apie narystės LVŽS atnaujinimą, skyriaus pirmininkas privalo išbraukti šį narį iš skyriaus narių sąrašo. Skyriaus pirmininkas privalo pateikti informaciją Sekretoriato vadovui apie asmenis, kurių narystė LVŽS yra sustabdyta arba pasibaigusi, ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo atitinkamų aplinkybių atsiradimo.

    3.12. Suvažiavimas Pirmininko teikimu, atsižvelgdamas į LVŽS nario nuopelnus LVŽS, gali suteikti jam Garbės nario arba Garbės Pirmininko vardą. Asmuo, kuriam suteiktas Garbės Pirmininko vardas, yra Tarybos narys.
    ____________________________________________________________________________________________________________
    Tai cia Bauros atveju gal, ar jis bus „blogas berniukas“ ar ne partijai nesiodamas toliau Tomilino portfeli, vel priklauso nuo Tarybos poziurio. Bet konstitucijoje neradau tokio reikalo.
    ______________________________________________________________________________________________________
    Bet mano mintis buvo, nepriklausomai issiaiskiname ar ne to vieso spektaklio turini, mes nieko nezinome kas kaip ir kokiomis formomis uz rankuciu susikabine politiniuose uzkulsiuose. Negalime tai negalime, koks tikslas tapti tu spektakliu ziurovais?

 11. Seniai taip reikėjo,melagis pliauškalas,apsimetelis,nesiseka anykštėnam su tais seimūnais,jų interesų nėra kam ginti.

  • Stebėtojas

   atstovai valdžioje atspinti daugumos rinkimuose dalyvavusiųjų charakteį ir pažiūras. Patys pliauškalai tai pliauškius ir renka, o kas nedalyvauja rinkimuose -tas padeda pliauškiams išlikti valdžioje.

  • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
   Progresuojanti biurokratija nesuvaldoma demokratinemis priemonemis balsadezese… Ji turi konstruktyva kai vienas klanas, balsuoja uz saviskius, kitas uz saviskius.

   Geriausias pavyzdys pandemijos valdymas. Opozicijos kritika jos valdytojams iki 2020 rudenio. Ir ka jie dare kai patys valdytojais tapo.
   Arba visiems is TSRS laiku gerai zinoma labai efektyvi savarankiska mastyma bukinanti priemone, tai versti masiskai atlikineti visiskai beprasmiskus veiksmus… Net patys griesciausi karantininiu priemoniu salininkai, lai man paaiskina fiziologiskai, ka duoda kaukiu priverstinis nesiojimas parduotuvese?

   O jei buriame is kavos tirsciu gali buti cia tiesiog amziaus problema… Isivaizduokit atejai i baliu su pagyvenusiomis tetomis dedemis. O cia kita chebryte bendraamziai tusinasi. Yprastu siai amziaus grupei postmoderno stiliumi, mes uz permainas etca etca etca……..

   Beje mes dabar turime suformuota postsovietine karta kuri ateina Lietuvos seneliu ir vargdieniu valdyti. Jie tiesiog susiformavo postsovietinemis vertybemis….. Tai dar blogiau mentaline prasme, nei zmones kurie isgyveno sistemu perversmus. Net TSRS laikais daugelis turejo tevu ir seneliu tarpukario lietuvos puoselejamas vertybes is praeities . Jomis tikejo po TSRS griuties.. O va si karta, kartu su postmoderniniu matriarchatu susiformavo ne dabar, juos suformavo butent reaii nepriklausomybes pradzios aplinka. Kai pinigai tampa ne priemone saviraiskai, o tikslu. O jei siuolaikiniam ypac jaunimui dabartine Lietuvos politika tai saviraiska, o ne priemone pinigams. Manes niekaip neitikins kad saviraiska pasokineti ant seneliu ir vargdieniu skurdinimo, turi didesne prasme, nei siai dienai gigantiskos galimybes studijuoti pasaulio universitetuose, dalyvauti kurybiniuose procesuose moksle, technologijose, mene. Ir kad sis sokis ant merdejancios Lietuvos tai ju saviraiskos sukis. Ir jei imti tikslas babkes. Del kazkokiu suknistu fazendu, automobiliu, jachtos ar lektuvo ir kaip taisykle salia barakudos meiluzes o dar dazniau meiluzio su isvykomis i 5 zvaigzduciu keliones… Kokia prasme ir saviraiska mato tame?
   Tai tiesiog seimo nariui gal patogiau tokiu budu tarsi nekaltai, perbegti ten kur jam maloniau ir linksmiau 🙂
   Bet manau kad sioje kartoje yra realiai tikinciu kad jie tarnauja ne sau, o tevynei… Bet kaip taisykle tokie daznai gyvena iliuziju pasaulije.

 12. Malacius

 13. Karbauskis blogiau nei virusas

 14. .. toks reikalingas intelegėntas ot Karbauskis protingas žmogus

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.