Toliau pristato kaip nustekento krašto pavyzdį

Respublika.lt spausdina interviu su Valstiečių ir žaliųjų partijos lyderiu Ramūnu Karbauskiu, kuris Anykščių rajoną laiko beviltiškai nugyventu ir supažindina skaitytojus su receptu, kaip taisys padėtį.
Pokalbio pavadinto  – „Kita Lietuva pagal R.Karbauskį“ – metu žurnalistė Jūratė Kielė „valstiečių“ vadovo teiraujasi, kaip jis ketina įpūsti gyvybės provincijai, kurioje vyksta Saviečių kaimo tragedijos, iš kurios tik bėgama, bet negrįžtama?
Atsakydamas R. Karbauskis naudoja retoriką, kuri „Nykščių“ skaitytojams turėtų būti jau girdėta iš Seimo narės Gretos Kildišienės pasisakymų.
„Mokyklų tinklo optimizavimas negali išvirsti į beatodairišką jų naikinimą…“; „…Jokio jauno žmogaus, jokios šeimos nesuviliosime gyventi tokioje vietoje“; „Jei nuvažiuotumėte, tarkim, į Panevėžio rajoną, nustebtumėte, kiek daug ten padaryta, – tvarkomos net kaimų aikštės, statomi paminklai. Kaimyniniame Anykščių rajone nėra nieko. Patys Anykščiai puikiai prižiūrimi, bet į kaimus visai nieko neinvestuojama. Panevėžio rajone – 37 kaimo ambulatorijos, Anykščių – nebeliko nė vienos, naikinamos ten ir mokyklos. Valstybės požiūrio nėra, viskas liko savivaldybėms, štai tokie ir rezultatai.“; „…kaimai, kuriuose kol kas dar gyvena 200-300 žmonių? Ką mes su jais darome? Jei jau uždarome kaime mokyklą, turime užtikrinti tokias sąlygas, kad žmogus tą laiką, kuris jam skirtas šioje žemėje, galėtų nugyventi oriai. Tame pačiame Anykščių rajone yra kaimų, į kuriuos niekada neatvažiuoja joks autobusas. Dauguma žmonių – vyresnio amžiaus, jie prašosi į geltonuosius autobusiukus, jokio kito susisiekimo nėra“, – tokiomis žiniomis apie Anykščių kraštą su visos šalies skaitytojais dalinasi R. Karbauskis.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.