Tikisi, jog nemelavo

Anykščių seniūnijos vadovas Eugenijus Pajarskas įsitikinęs, kad „valstiečiams“ įgyvendinus pažadą teikti kompensacijas už šildymą visiems, kas tam išleidžia dešimtadalį visų šeimos pajamų, gyvenimas palengvėtų daugeliui anykštėnų, o tuo pačiu sumažėtų emigruojančiųjų.
Per dešimtmetį iš Anykščių miesto išvyko apie 2000, o iš seniūnijos dar apie pusė tūkstančio gyventojų. E. Pajarskas teigia, jog papildomos šildymo lengvatos procesą smarkiai pristabdytų, nes kai kuriems šiuo metu – labai sunku sudurti galą su galu. Beje, kol kas naujoji tvarka atidėta ir šį šildymo sezoną, tikriausiai, nepradės veikti.  
„Kada tekdavo su seniūnijos gyventojais pabendrauti, tai jie visada pykdavo ant miestiečių, kadangi, kas gyvena daugiabučiuose ir turi nedideles pajamas, jiems kažkokios kompensacijos priklauso, o kaimo gyventojams -retenybėje – tik vienišiems arba tiems, kurie gauna pačias minimaliausias išmokas. Tai reiškia, kad iki šiol nebuvo tos socialinės lygybės. Tikrai būtų, kas kaime kūrentųsi dujomis, bet dabar visi priversti naudoti kietąjį kurą. Aišku, kol kas nėra to kompensavimo mechanizmo, bet jei naujoji tvarka bus patvirtinta, tai labai gerai. Na, esame pripratę ir prie to, jog vieną dieną sakoma taip, o kitą jau kitaip“, – kalbėjo E. Pajarskas.
Iki šiol kompensacijų už šildymą kaimo gyventojai beveik negalėjo tikėtis. Parama, įsigyjant kietąjį kurą, buvo teikiama tik tiems gyventojams, kurių šeimos pajamos būdavo mažesnės nei 240 Eur per mėnesį.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.