Tiki, jog atsigaus kinas

Krašto naujokai, atvykę iš didmiesčių ir čia sėkmingai įsikūrę, audžia slaptą mintį Anykščiuose atidaryti kinoteatrą. Mero patarėjo Dominyko Tutkaus teigimu, tokia pramoga gali atsirasti jau maždaug po poros metų.
Mieste prie Šventosios kino vakarai pradėjo nykti dar sovietmečiu, devinto dešimtmečio viduryje ir labai greitai nugrimzdo į nebūti.
Reabilituoti šį meną krašto kinomanai pabandė maždaug prieš dešimt metų. Deja, vietiniai žiūrovai nenorėjo naujausių filmų seancų, kurių bilietai dabartine valiuta kainuodavo po pusę euro, o mieliau rinkdavosi didmiesčius, kur už tą patį produktą mokėdavo 10 – 12 kartų daugiau. Tada išvyka į filmą sostinėje tapo mados reikalu.
Ar anykštėnai, kurių per pastarąjį dešimtmetį sumažėjo maždaug 5-iais tūkstančiais, norėtų kinoteatro  savame mieste – neaišku. Prieš dešimt metų geriausiu atveju susirinkdavo iki dviejų dešimčių.
“Didelio kinoteatro čia nereikia statyti. Aš nežinau kelių vietų jis būtų reikalingas, bet viena ausimi esu girdėjęs, jog apie ai Kultūros centro žmonės kalba.  Manau, kad tas kinoteatras ne taip toli nuo Anykščių. Galbūt, visai netikėtai jis paims ir atsiras už poros metų”, – sakė Anykščiuose ne taip seniai įsikūręs D. Tutkus.
Prieš pradedant Kultūros centro renovaciją projektuotojai buvo numatę ir vieną nedidelę salytę būtent kinomanams. Tačiau greitai paaiškėjo, jog tuo metu tai buvo visiškai beprasmiškas dalykas.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.