Þemė atiduoda paslaptis

Naudojant našesnę žemės ūkio techniką ir skverbiantis į niekada nedirbtus plotus, radiniai iš po žagrių stebina. Prieš tris savaites Suvalkijos laukuose, kaip spėjama, išraustas 1918 m. Lietuvos nepriklausomybės aktas. Anykščių krašte į paviršių kol kas gausiai traukiamos tik bombos.
Paskutinieji treji metai – itin derlingi sprogmenimis. Per metus išminuotojai į Anykščių rajoną vidutiniškai kviečiami 3 – 4 kartus. Radiniai – Antrojo pasaulinio karo laikų.  
“Ankščiau, kelerius metus iš eilės, nebuvo fiksuojama nieko panašaus. O pastaruoju metu – pasipylė radinių. Daugiausia randama ariamoje žemėje.  Panašu, jog tai susiję su tuo, jog vis mažiau dirvonuojančių plotų”,- kalbėjo Gintaras Vaičiūnas, vyriausiasis specialistas mobilizacijai ir civilinei saugai.
Marijampolės rajone , ties Balsupio kaimu, išrausto bidono turinys bus konservuojamas ir tiriamas ne mažiau nei dvejus metus. Tik tada taps aišku, kas buvo paslėpta šalia dviejų sklypų riboženklio.  Anykščių krašte, tikėtina, jog dienos šviesą vėl gali išvysti kai kurie svarbūs pasipriešinimo sovietamas kovotojų dokumentai.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.