Þada sudrumsti vandenis

Politinės partijos „Drąsos kelias“ kandidatas Einaras Vildė nuo vakar dienos Anykščiuose dar aktyviau siekia užsibrėžto tikslo – tinkamai pasirodyti balandžio 23-iąją vyksiančiuose rinkimuose į Seimą. Beje, tenka pastebėti, jog vietiniais save laikantys kandidatai kol kas atrodo prisnūdę, lyginant su iš svetur atvykusiais.
Vietiniai ir atėjūnai pasiskirstė į dvi stovyklas. Penki kandidatai – Antanas Baura, Lukas Pakeltis, Ričardas Sargūnas, Valentinas Stundys ir Auksė Kontrimienė – nusprendė ignoruoti atvykėlių kvietimą surengti bendrą prisistatymą rinkėjams. Pagrindinis penketuko motyvas – ne visi kandidatai yra surinkę reikiamą skaičių parašų ir gali būti išbraukti iš tolimesnės kovos – todėl mano, kad rytoj kultūros centre vyksiantį susirinkimą geriau ignoruoti.
Einaras Vildė vakar po „Nykščiai.lt“ publikacija „Pasitarė ir nusprendė nedalyvauti“ paliko tokio turinio komentarą: „Labai keista, kad kolegos taip bijo susitikti su mumis, nesisteminiais. Bet kokiu atveju esate laukiami, bent kaip žiūrovai“.
Nesisteminiais E. Vildė bent jau iš dalies laiko Editą Tamošiūnaitę, Egidijų Baltušį, Romualdą Gėgžną, Kristupą Augustą Krivicką, Ričardą Krūminį, Mindaugą Pauliuką ir Valentiną Šapalą.
„Padrumsime vandenis ir tikrai provokuosime rimtai diskusijai save nugalėtojais laikančius kandidatus. Šie rinkimai bus įsimintini anykštėnams“, – sakė vakar „Nykščių“ radijo stotyje apsilankęs E. Vildė.
Panašu, jog „Drąsos kelio“ politinės partijos kandidato įžvalgos – pagrįstos. Anykščių – Panevėžio rinkimų apygardoje „ne vietiniai“ gerokai išradingesni nei save vietiniais laikantys. Anykštėnai jų aktyvumu net spėjo pasipiktinti – vasario 16 dieną stovinčios palapinės šalia "Laisvės" paminklo, iššaukiančiai statomi reklamomis apipavidalinti kandidatų automobiliai, o daugiabučiuose – už juos agituojančių asmenų dažnas lankymas. Redakcijai vienas gyventojas pasakojo, jog pas jį užsuko net trys agitatoriai, kurie norėjo parašo už tą patį asmenį. Be to, atvykėliai nebijo diskutuoti, o į jas net veržiasi, nesibaido kitų, iki šiol Anykščiuose netradicinių, informacinių sklaidos formatų.
Tuo tarpu anykštėnams jau pažįstami pretendentai į Seimą kažko laukia – aiškėja, jog jie vėl nusitaikė į jau visiems pabodusias reklamines akcijas, t.y., skrajutes, didžiausius plakatus šalia judriausių sankryžų ir reklaminius biuletenius.    
Akivaizdu, jog atėjūnai daug labiau stengiasi ir tai jau duoda rezultatų – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjunga pirmieji paskelbė, kad jau surinko reikiamą parašų skaičių. Centro partijos kandidato komanda taip pat jau tikrina apie pusantro tūkstančio parašų.
Beje, galima pastebėti ir dar vieną tendenciją – vietiniams kandidatams į Seimą prieš rinkimus staiga  labai svarbiomis tampa valstybinės šventės ir trispalvės pakėlimo ceremonijos, kuriose dalyvauti pasidaro privalu.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.