Teks prisiminti seniai išmoktą pamokėlę?

Lietuvos kelių policija praneša, jog rengs negailestingus reidus prie pėsčiųjų perėjų. Automobilistų, nepraleidusių pėsčiųjų arba ne vietoje sustojusių, lauks baudos ir net vairuotojo pažymėjimo atėmimas. Tuo tarpu Anykščiuose dydysis drausminimas jau vyko lygiai prieš dvejus metus – J. Biliūno – Liudiškių gatvių sankryžoje įrengta vaizdo kamera per trumpą laiką užfiksavo net 851-ą asmenį, kuris pažeidė Kelių eismo taisykles. Daugelis pažeidėjų buvo nubausti piniginėmis baudomis. Nors tada kilo didelis nepasitenkinimas, tačiau anykštėnai, eismo dalyviai, tapo gerokai drausmingesni.

Pareigūnai ir šiandien laikosi nuomonės, jog bausti prasižengusiuosius būtina. Dar daugiau – visoje šalyje bus akylai stebimos gatvės, kuriose nukenčia pėstieji.

To imamasi, nes vien šiais metais iki vasario 12 dienos šalies keliuose žuvo 19 pėsčiųjų – 8 perėjose. Šiose eismo erdvėse įvyko 91 eismo įvykis. Vasario – kovo mėnesiais būtent dėl šios priežasties policija griežtina vairuotojų elgesio prie pėsčiųjų perėjų kontrolę.

Kad jų padarytas pažeidimas buvo užfiksuotas, kai kurie vairuotojai iš karto net nesužinos. Policija naudos turimą stacionarią bei mobiliąją vaizdo fiksavimo įrangą, o užfiksavusi pažeidimus ne vairuotojo akivaizdoje, nuobaudas atsiųs paštu. Be to, pareigūnai kviečia pilietiškus asmenis prisidėti prie saugios aplinkos pėstiesiems gerinimo ir fiksuoti itin įžūlius pėsčiųjų nepraleidimo perėjose atvejus, perduodant juos policijai, naudojantis elektronine sistema ePolicija.lt. Policijos pareigūnai primena, kad nesustojimas prieš pėsčiųjų perėjos, kai to reikalaujama pagal taisykles, užtraukia baudą nuo 60 iki 90 Eur, o už šį administracinį nusižengimą gali būti skiriamas teisės vairuoti atėmimas nuo 1-o iki 6-ių mėnesių.

18 komentarų

 1. UAB Atvirai

  Labai korektiškai pasišaipėte iš mero. Sveikinu.

 2. fiksuosiu visus

  kaip gerai

 3. O kaip pestieji elgesi, nesvarbu. Eina i vaziuojama dali neapsizvalge. Galvoja, kad pereja tai nereikia paziureti i kairei ir i desne.

  • baisiau kai jaunos mergiotes jau su vezimeliais neapsidairiusios tiesiog „soka“ i gatve po ratais, tai ka apie tokius asmenis mastyt? ir vairuotojai paskui kalti? cia kiekvieno nesuziuresi pastoviai akis isputes is po pakampiu visu zmoniu…

  • Pritariu. Siansien blondine niekur neziurejo o tiesiog issoko i pereja. Vos spejau sustot o ji tiesiog nuejo. Tegu daro pestiesiems reidus o ne vairuotojam

 4. Policinėje valstybėje kitaip ir būti negali ,tik negailestingi reidai ir be jokių pasigailėjimų. Nesvarbu ,kad daugeliu atvejų kalti patys pėstieji .

 5. čia rimtai

  jeigu kas fiksuotu nusileidus nuo bikuvos prie autobusų įvažiavimo į stotį šioje perėjoje tai šimtais butų pažeidimų. Kartais praleidi kokias 4 mašinas ir neivienas nesustoja palauki,kol pravažiuos visos ir ramiai praeini. Taip tęsiai ir tęsiai.

  • Na jeigu nėra daug mašinų, o Anykščiai tikrai negarsėja kaip pramonės ar tranzitinis miestas, tai galima ir palaukti, kol pravažiuos tos keturios. Juk žmogui sustoti lengviau nei automobiliui.

 6. tu kai važynėsi tai savo mašina ir stabdyk nuokalnėn ar ikalnėn ,juk mašina isibegėja o ar nelengviau pėsčiajam palaukti,aš laukiu visur ir visada

 7. anykštėnė

  Na gal dažniau reidu reikia padaryti pėstiesiems, kad ir perėjose. Juk jeigu priėjo prie perėjos tai atrojo nebe jo pareiga pažiūrėti ar yra mažina ar sustos. Eina ir dar nusisuka, lyg nematau kad važiuoji. Yra tokia nuostata, kad tu privalai sustoti, taip žinoma vairuotojas privalo praleisti, bet tikrai gali nestėti sustoti praleisti kiekvieną įšokusį į perėją.

 8. Pėstiesiems

  Sako, įleisk kiaulę į bažnyčią, tai ir ant altoriaus užlips. Labai tinka pėstiesiems, ypač anykštėnams. Varo per perėjas net nesidairydami, tikri kamikadzės. Kai pakliūsit po ratais perėjoje, gal ir vairuotojas bus kaltas, bet argi jums nuo to geriau, jei būsit sužaloti… Man atrodo, jums , pėstiesiems, žymiai lengviau ir greičiau sustoti ir palaukti, kol mašina pravažiuos, nei vairuotojui stagiai stabdyti.

 9. tai pirma bl pasiziuri kas daros prie tos anykstos ryte kai suka msinos i vienuolio mokykla koks jovalas buna ko ten nieks neziuri.

 10. Kur bl pasisuksi vien mentai
  Ant kelio mentai, valdzioj mentai, dapisot jau su savo baudom
  Gal pirma tuos asilus baust reikia kurie sokineja ant pesciuju pereju net neapsidaire, kaip to reikalauja taisykles

  • viskas labai paprasta mentinej valstybej, ima is to is ko garantuotai paims, t.y. is vairuotojo… o is pistojo? ir bauda gerokai mazesne ir aplamai xer islupsi… aiskiau ir but negali

  • Jiem per daug darbo arba misija neimanoma, užfiksuoti ar pestieji isitikino kad juos praleidžia. Tai ir nesistengia ju bausti

 11. anykštėnas

  Valio. Po kitų rinkimų dar daugiau mentų valdžioje. Tegyvuoja naujoji Putin Luk diktatūra.
  Tik nesistebėkit valdžiažmogiai , kad iš Lietuvos vis daugiau emigruoja.

 12. Prasides teismų maratonai

 13. Irgi kaimietis

  Visi kaimieciai isi vaizduoja kad su masina turi pirmumo teise,kodel?hui paimios.todel kad kaimicisi!!!!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.