Teatro trupė „Komsa“ pristato savo naują spektaklį „Ferdinand Brun“

Spektaklis „Ferdinand Brun“ yra tarptautinis teatro projektas, kurį remia Prancūzijos ambasada Lietuvoje. Tai vieno veiksmo ir 13 paveikslų Olgos Simonovos Ukrainos režisierės adaptuota teatrui pjesė pagal prancūzų rašytojos Aurelie Valogne romaną „Mémé dans les orties“, parašytą 2015 m. Spektaklyje vaidina prancūzų aktoriai – šiuo metu gyvenanti Lietuvoje Caroline Paliulis ir Thierry Gondard. Spektaklis bus rodomas prancūzų kalba su lietuviškais subtitrais.

„Ferdinand Brun“ – tai dramatinė komedija, pasakojanti kaip vienišas suirzęs senis vėl atranda gyvenimo prasmę ir džiaugsmą.
83-jų sulaukęs Ferdinandas Brunas yra nelaimingas. Jis nori pabaigti savo nepakenčiamą gyvenimą kartui ir visiems laikams, tikėdamasis, kad mirtis atneš ramybę ir palengvėjimą. Tačiau artimieji jam meta iššūkį, kuris sukrečia Ferdinandą ir palaipsniui jį paverčia gyvenimo džiaugsmą atradusiu žmogumi. Kaip tai tapo įmanoma? Stebuklas? O galbūt patys gražiausi dalykai yra daug arčiau, nei įsivaizduojame juos esant?
Spektaklio režisierė Olga Simonova, baigusi Kijevo Nacionalinį teatro ir kino universitetą stažavosi Paryžiuje pas Valery Rybakov, kuris 1981 m. baigęs Rusijos  teatro meno akademiją (GITIS) Maskvoje, emigravo į Prancūziją, įkūrė ir vadovavo teatro trupei „Labyrinthe russe“. Nuo 1999 m. Olga Simonova Paryžiuje ir Kijeve pastatė devyniolika spektaklių, daugiausia prancūzų autorių, tačiau taip pat režisavo Aleksandro Puškino, Tennessee Williams’o pjeses, adaptavo ir režisavo Anderseno ir Hofmano pasakas vaikams ir kelias savo pačios kurtas pjeses.
Spektaklyje visus moteriškus vaidmenis atlieka Caroline Paliulis, gimusi ir iki 1994 m. gyvenusi Paryžiuje. Aktorinę karjerą ji pradėjo baigusi Nacionalinę aukštąją teatro menų mokyklą Paryžiuje (ENSATT): vaidino pagal klasikinių autorių – Sofoklio, Moliere’o, Racine’o, Ionesco – pjeses pastatytuose spektakliuose įvairiose Paryžiaus teatro scenose, nuo 1982 iki 1992 metų dalyvavo populiarioje jumoristineje valstybinės televizijos laidoje „Le petit Théâtre de Bouvard“, vaidino televizijos filmuose. Atvykusi į Lietuvą ji vaidino  Petro Venclovos režisuotame spektaklyje „Oskaro Milašiaus Lietuva“, Igno Jonyno režisuotame spektaklyje „Sekmadienis toks koks yra“, su Ligita Kondrotaite skaitė prancūzų autorių poeziją, 2009 m. įkūrė frankofoninę teatro trupę „Komsa“ ir režisuoja spektaklius prancūzų kalba.
Ferdinando Bruno vaidmenį atliekantis Thierry Gondard aktorinio meno mokėsi Muzikos ir teatro mokykloje Lucé (Prancūzijoje) Jean Philippe Van den Broeck klasėje, atliko įvairius vaidmenis iš klasikinio ir šiuolaikinio repertuaro (Goldoni, Moliere, Racine, Beaumarchais, Emile Zola, Alphonse Daudet, Ionesco, Sacha Guitry, Georges Feydeau, Victor Haim, Bernard Marie Koltès, Joël Pommerat, Gerald Sybleyras ir kt). Taip pat jis filmavosi trumpametražiniuose kino filmuose, vienas iš trumpametražis filmas su Juliette Binoche –  „La pervenche“.
Spektaklio scenografiją sukūrė Simona Finkelšteinaitė, muzikinius intarpus atliks Danguolė Račienė ir Virginijus Skudas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.