Taryba uždegė žalią šviesą – muziejininkai praturtės nauju pastatu

Anykščių rajono tarybos posėdžiuose keletą kartų buvo keliami sprendimų projektai dėl Niūronių kaime esančio klojimo pirkimo. Praeitą savaitę vykusiame tarybos posėdyje buvo balsuojama dėl sprendimo leisti įsigyti Arklio muziejui pastatą, kuris priklauso tame kaime gyvenančiam Jonui Biliūnui.

„Nykščiams“ muziejaus direktorius Antanas Verbickas sakė, kad po tarybos balsavimo jau bus galima atlikti notarinius veiksmus ir pastatą įsigyti. Beje, šis klojimas iki privatizacijos priklausė muziejui, o paskui buvo sugrąžintas savininkui. XX a. pradžios  autentiškas klojimas su  žemės sklypu bus pritaikomas muziejininkų reikmėms. „Šis pastatas dar pareikalaus nemažai investicijų ir darbo. Kai maždaug prieš 25 metus pastatą grąžinome, jis buvo geresnės būklės, o dabar teks daug ką keisti. Sakykim, šiferinis stogas blogos būklės, be to, ir šiferio dabar naudoti nebegalima“, -aiškino A. Verbickas.

Muziejininkai iki šiol neturėjo patalpos, kurioje būtų galima surengti parodas, seminarus, konferencijas. Ko gero, šis pastatas ateityje tarnaus būtent tokiems tikslams.

NYKŠČIAI

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.