Tartasi dėl Anykščių rajono savivaldybės ligoninės veiksmų plano

Šiandien Anykščių rajono savivaldybėje vyko pasitarimas dėl viešosios įstaigos Anykščių rajono savivaldybės ligoninės devynių mėnesių neigiamų finansinių rezultatų ir tolimesnių veiksmų. Susitikimą organizavusio Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio kabinete dalyvavo Panevėžio teritorinės ligonių kasos direktorius Jonas Narbutas ir direktoriaus pavaduotoja Alma Čiplienė, taip pat – Anykščių rajono savivaldybės ligoninės vyriausiasis gydytojas Dalis Vaiginas, vyriausiojo gydytojo pavaduotoja medicinai Virginija Pažėrienė, vyriausioji buhalterė Regina Kuzminienė, Anykščių rajono savivaldybės ligoninės Chirurgijos skyriaus vedėjas, Anykščių rajono savivaldybės tarybos narys Giedrutis Klimkevičius, Anykščių rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Zita Neniškienė, Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka, mero patarėjas Donaldas Vaičiūnas ir Savivaldybės gydytoja Vaiva Daugelavičienė.

„Tiek Anykščių rajono savivaldybės administracija tiek ir aš pats dėsiu visas pastangas, kad Anykščių rajono savivaldybės ligoninės finansinis nuostolis būtų sumažintas. Kalbėsime su darbuotojais, peržiūrėsime įsipareigojimus dėl europinių projektų. Jei prireiks – siekdami efektyvinti veiklą ir užtikrindami kokybiškas paslaugas Anykščių rajono gyventojams turėsime vykdyti įstaigos pertvarką“, – sakė Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis.

Panevėžio teritorinės ligonių kasos direktorius J. Narbutas ir direktoriaus pavaduotoja A. Čiplienė pateikė duomenis apie Anykščių rajono savivaldybės ligoninės paslaugų vykdymą, kartu su susirinkusiais diskutavo apie objektyvias aplinkybes, lėmusias pastarųjų devynių mėnesių finansinio nuostolio priežastis. Kaip bene svarbiausios priežastys buvo įvardintos gyventojų ir pacientų srautų sumažėjimas ir nuo 2017 m. sausio 1 d. Sveikatos apsaugos ministerijos įsakymu 15 procentų – nuo 1,25 iki 1,1 – sumažintas stacionarinių paslaugų apmokėjimo indeksas. Dėl to už tas pačias paslaugas Anykščių rajono savivaldybės ligoninė iš Panevėžio teritorinės ligonių kasos 2017 m. gavo mažesnį finansavimą negu 2016 m. ir anksčiau.

Panevėžio teritorinės ligonių kasos direktorius J. Narbutas susirinkusius informavo, kad šių metų pabaigoje Anykščių rajono savivaldybės ligoninei pateikus reikiamus rodiklius jau kitų metų

sausio pradžioje esama 176 tūkst. Eur skola turėtų gerokai sumažėti, kai už paslaugas bus išmokėta apie 100 tūkst. Eur.

Artimiausiu metu meras K. Tubis planuoja organizuoti susitikimą su Anykščių rajono savivaldybės ligoninės darbuotojais ir aptarti esamą padėtį.

 

11 Komentarai

 1. Greta pavogė pinigus

  Nėra reikalo aušinti burnas. Valstiečiai vykdo savo rinkiminius pažadus ir atkreipė dėmesį į regionus- sumažino finansavimą 15 proc. Kas dar neaišku ?

 2. Nusimato komandos trenerio keitimas ?

 3. Jei galų nesuduria, tai reikia uždaryti tuščius skyrius.

 4. Mere, laikas savivaldybei atsiminti, kas yra ligoninės steigėjas ryžtingai perimti ligoninės valdymą, jei ta nesuduria galų su galais, o vadovas “nuklydęs į pievas”.

  • Ar įsivaizduojate įmonę kurios pajamoms kritus 15 proc. finansinis balansas būtų teigiamas? Atsiminkite, kad palyginti su 2009 m. pirmu ketvirčiu per metus LR BVP sumažėjo tik 2,8 proc., o buvo sumažintos pensijos, algos valstybės tarnautojams. Palyginkite 15 proc. su 2,8 ir suprasite, kad ligoninės vadovai daug gabesni vadovai nei Kubilius ir Šimonytė.

 5. Vienintelis klausimas

  nežinau, kaip ten rašytojas skaičiavo, bet skirtumas nuo 1,25 iki 1,1 yra 12 procentų.

 6. Ligoninem islaikyti pinigu nera,o surudijusiai ginkluotei pirkti -kiek nori…Ar viskas gerai toje salyje?!

 7. reikia išgyventi su turimomis lėšomis. Pinigų daugiau nebus – tik mažiau, todėl reikia tokio vadovo, kuris sugebėtų tvarkytis, o ne lįsti skolas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.