Tarptautinis mėgėjų festivalis „Artimi“ – jau istorija

Praėjus keletui dienų po festivalio uždarymo ir susigulėjus įspūdžiams, „Nykščiai“ kalbino festivalio organizatorių, Anykščių kultūros centro mėgėjų teatro režisierių Joną Buziliauską ir klausė, kokie buvo svečių atsiliepimai apie viešnagę Anykščiuose.

„Svečiai, kaip mus tikino, patenkinti priėmimu ir festivalio organizacija. Ypač mūsų miestu buvo susižavėję ukrainiečiai. Juodkalniečius stebino mūsų gamta, jie negalėjo atsigrožėti miškais ir lygumomis, kadangi patys gyvena kalnuose. Jie sakė, kad mes patys nežinome, ką turime. Ispanai buvo atvykę nuo Portugalijos sienos iš didelio miesto, jiems mūsų miestelis buvo „kaip palaima“. Italai niekaip negalėjo atsistebėti, kodėl pas mus pirmuose namų aukštuose langai be grotų. Sakė, kad pas juos taip būtų labai nesaugu.  Svečiams edukacinės programos, kurias jie aplankė, buvo egzotika. Dar ramybė, kurios, kaip jie sakė, nėra dideliuose miestuose. Aplankė Siauruką, rogučių trasą, atrakcionus. Visur atrado kažką naujo. Teatras iš Palangos Anykščiuose liko dar vienai dienai, nes sakė, kad nori aplankyti kuo daugiau turistinių objektų. Ispanai ir ukrainiečiai sekmadienį praleido Vilniuje“, – teatralų įspūdžius perpasakojo režisierius.

Paklaustas apie festivalio programą, J. Buziliauskas kalbėjo:  „Spektaklių buvo visokių. Aš dažniausiai į tokius renginius kviečiu žinomus kolektyvus, tad buvo dokumentinių, psichologinių,  vizualinių, judesio teatrų. Jei kalbant apie tai, kas man patiko labiausiai, tai juodkalniečių mono spektaklis. Scenoje vienas aktorius, kuris kalbėjo nesuprantama kalba, bet taip sudomino visus, kad rodos, mes kartu su juo gyvenome scenoje.  Labai stipri  aktoriaus energija patraukia ir sudomina žiūrovus, nesvarbu, kad jis kalba daugeliui nesuprantama kalba. Tuomet dominuoja  kūnas ir emocijos, o ne tekstas. Džiugu, kad atvyko Lietuvos teatro režisierius Gytis Padegimas, kuris rytais darė spektaklių analizes. Viskas buvo gerai, išskyrus tai, jog buvo per mažas žiūrovų susidomėjimas. Kažkaip reikia ugdyti žiūrovą, gal reikėtų daugiau reklamos. Kitąmet dar planuoju organizuoti festivalį, galbūt spektaklius perkelsime į viešąsias erdves, taip sudomindami žiūrovus“, –  mintimis dalinosi režisierius.

Dalina RUPINSKIENĖ

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.