Tarptautinis Anykščių pasakojimo festivalis SEKAS: kvies ir nemokami renginiai

Pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas Tarptautinis Anykščių pasakojimo festivalis SEKAS 2017 (lapkričio 30 d. – gruodžio 2 d.). Jo programoje – praktiniai šiuolaikinio pasakojimo metodo mokymai su garsiais tradicinio ir šiuolaikinio pasakojimo meno atstovais iš Lietuvos, Latvijos ir Jungtinės Karalystės (Anglijos, Velso ir Škotijos), nepamirštami svečių iš Nyderlandų (kartu atstovaujančių Izraelį ir Iraną), Jungtinės Karalystės ir Suomijos pasakojimo šou bei nemokami renginiai, skirti šeimoms – mažiesiems festivalio lankytojams ir jų tėveliams, atviro mikrofono principu organizuojami pasakojimo vakarai.
„Visas tris festivalio dienas lankytojai galės dalyvauti ir nemokamuose renginiuose, skirtuose tiek patiems mažiausiems, tiek jaunimui, tiek ir suaugusiems“, – sakė festivalio meno vadovė Daiva Ivanauskaitė.
Pirmąją festivalio dieną anykštėnus ir miesto svečius organizatoriai pakvies ne tik į praktinio metodo mokymus, įspūdingą pasakojimo šou „Iranas prieš Izraelį“, bet ir jaukų festivalio atidarymo vakarą „Oi, ir nukrito kibirkštėlė“ Antano Vienuolio-Žukausko name-muziejuje. Vakaro metu dokumentinės prozos kūrėjas, anykštėnas rašytojas Rimantas Vanagas pasakos Anykščių krašto istorijas unikalioje autorinėje programoje „Anykščių fenomenas“. Pasakotoja, tautosakininkė ir etnologė Gražina Kadžytė perkels Antano Vienuolio legendą „Šventavartės aukuro atšvaitai“, siejančią Anykščių kraštą su istoriniu Saulės mūšiu, į tradicinio pasakojimo stilių. O jaunosios kartos profesionali pasakotoja Milda Varnauskaitė pasidalins savo šiuolaikinio pasakojimo pasirodymu „Emigravau netyčia, mama“, grįstu asmenine patirtimi, kuriame derės bažnytinės giesmės, portugališka pasaka, naujo gyvenimo Amsterdame ypatumai ir meilė mamai.
Antrąją festivalio dieną vyks atviro mikrofono principu organizuojamas pasakojimo vakaras visiems, pirmąją žiemos naktį norintiems pasišildyti neformaliame būryje linksmų žmonių, klausytis tradicinių ir šiuolaikinių, vietinių ir užjūrio istorijų, taip pat – ir patiems papasakoti istoriją ar pasekti pasaką. Pasakojimo vakaro dalyvių prašoma paruošti trumpus pasakojimus laisva tema „Šonas šyla, šonas šąla“.
Paskutiniąją Tarptautinio Anykščių pasakojimo festivalio SEKAS dieną Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje bei Angelų muziejuje šeimų laukia interaktyvi muzikinė pasaka „Kaip Adomas raudonoje dykumoje grojančio fakelo ieškojo“, sakmių ir pasakų programa „Advento vainikas – sakmių ir pasakų pynė“, karpinių dirbtuvėlės „Išsibarsčiusios istorijos“, pasakojimo dirbtuvės vaikams „Už devynių marių“ ir mitinių būtybių laboratorija „Slibinariumas“. Programos skirtos 4 – 12 metų vaikams ir, kaip šmaikštauja festivalio organizatoriai, rekomenduojamos ir labai rimtiems žmonėms.
Festivalį organizuoja Pasaulio anykštėnų bendrija. Festivalį remia Anykščių rajono savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba, Europos Sąjungos programa „Kūrybiška Europa“ ir Europos pasakojimo federacija.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.