„Švogerių“ šalyje Anykščiai neišsiskiria

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) analitinės antikorupcinės žvalgybos specialistai nustatė visų 60 Lietuvos savivaldybių administracijų nepotizmo intensyvumo (įstaigoje dirbančių giminaičių, sutuoktinių ir sutuoktinių giminaičių dalis nuo visų darbuotojų) rodiklius.

Analizės metu buvo nustatyta, kad 18 proc. savivaldybių administracijose dirbančių asmenų yra susiję giminystės ryšiais. Tačiau pastebėta, kad nepotizmo intensyvumas nėra tolygus skirtingų savivaldybių administracijose.
Didžiausias nepotizmo intensyvumas egzistuoja Pagėgių (35 proc.), Varėnos r. (29 proc.), Šalčininkų r. (28 proc.) ir Zarasų r. (27 proc.) savivaldybių administracijose. Mažiausias nepotizmo intensyvumas nustatytas Rokiškio r. (3 proc.) ir Vilniaus m., Alytaus m. bei Palangos m. savivaldybėse (po 7 proc.).
Anykščių rajono savivaldybės  administracijos nepotizmo intensyvumas sudaro lygiai Lietuvos vidurkį  – čia 18 proc. darbuotojų yra giminės ir sutuoktiniai.
Teisybės dėlei reiktų pridėti, kad savivaldybių administracijoms dar toli iki privataus verslo įmonių nepotizmo lygio –smulkesnėse įmonėse nepotizmas čia siekia iki 80 procentų.
NYKŠČIAI

5 komentarai

 1. premjero patarėja

  Vėlgi, sakyčiau čia yra primityvus, prasilenkiantis su sveiku protu ir logika tyrimas, kai lyginami Pagėgiai ir Vilniaus miestas. Natūralu, kad mažoje savivaldybėje, kur tik 2 ar 3 tūkstančiai gyventojų, bus daugiau šansų „švogerizmui“, o Vilniuje, kur daugiau kaip penktadalis Lietuvos gyventojų, tai procentas natūraliai bus mažesnis. Kad pasiekti Pagėgių lygį, Vilniaus miesto savivaldybėje turėtų dirbti apie 170 000 valdininkų.

 2. premjero patarėjai

  Nepotizmas auga po 1,3 proc. per pavasarį. Mes Pagėgius aplenkime ir paliksime.
  Konkursas į socialinės paramos skyrių, sukviečiamos atrankai universitetus baigę jaunos moterys. Kas laimi – seniūno A.Jankausko žmona.

 3. J.Biliūno gatvė

  Tubio dėka padidėjo
  Šulcas _Šulcienė
  Žvirblis + dukra+ žentas
  Jankauskas + žmona

 4. Audronė ir pusbrolis.

 5. aAldona P.aiai

  Kavarsko buvusi seniune ir seniuno pavaduotoja E.Kalibatiene ikiso savo dukra i seniunija ir dabar ji, lipdama per kitu galvas, jau tapo seniune. Geda Kalibatienei ant visos seniunijos, kad savo dukryte, per visokius savo draugus, patupde i savo buvusia kede. Geda.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.