Šviesa tunelio gale – siaurukas gal išgyvens

Praėjusių metų pabaigoje paaiškėjo, kad sunkios finansinės problemos slegia Anykščių siaurąjį geležinkelį. Sausio pradžioje kalbant su rajono meru Sigučiu Obelevičiumi, jis patvirtino, kad geležinkelio problemos sprendžiasi labai sunkiai.  „Susisiekimo ministerija lyg ir nori atsisakyti savo dalininko teisių Lietuvos geležinkeliai šių teisių prisiimti taip pat nenori. Dar yra kalbos, kad Susisiekimo ministerija savo dalį nori padalinti į tris dalis: Anykščių, Panevėžio miesto ir Panevėžio rajono savivaldybėms. Susisiekimo ministerija sutinka palikti 200 000 eurų dotacijos, jei trys savivaldybės sutiks prisiimti atsakomybę už siauruką. Tuomet mums iš savivaldybės biudžeto tektų skirti apie 50 000 eurų, bet tokios sumos užtektų ik minimaliam išgyvenimui. O kur dar infrastruktūros išlaikymas?“ – tuokart kalbėjo meras pridurdamas, kad dar teks derėtis su Susisiekimo ministerija ir Lietuvos geležinkeliais dėl galimų kitokių variantų.

Vasario 20 dieną rajono meras Sigutis Obelevičius  lankėsi LR Seime, kur su atsakingais asmenimis buvo sprendžiamas VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ likimas.  Sekančią dieną „Nykščiai“ klausė mero, ką pavyko sutarti ir koks likimas laukia siauruko?

„Susitikime dalyvavo  naujasis Susisiekimo viceministras Valdas Klimantavičius, vicekancleris Alminas Mačiulis bei kiti atsakingi asmenys. Vakar, galima sakyti, kad susiderėjome, šiai dienai priimti sprendimai – bene geriausiais variantas. Susisiekimo ministerija liko siauruko dalininku, savivaldybėms turto neperduoda. Strateginiuose planuose Susisiekimo ministerija įsirašė, kad siaurukui skirs ne 200 000, o 300 000 eurų dotaciją. Kalba buvo apie tai, kad ir savivaldybės prisidės. Susitikime buvo ir Lietuvos geležinkelių atstovai, dar buvo sutarta, kad siaurukas su jais pasirašys sutartį, pagal kurią Lietuvos geležinkeliai prisidės prie siaurojo geležinkelio infrastruktūros tvarkymo ir reklamos.  Šiandien, galbūt,  bus jau paruošta sutartis tarp susisiekimo ministerijos ir siauruko apie lėšų pervedimus. Pagal naują sutartį kas ketvirtį pinigus ministerija tiesiogiai perves siaurukui. Pagal ankstesnė sutartį pirmiausia pinigai ateidavo į savivaldybės sąskaitą, tada  pervesdavome siaurukui, tai užtrukdavo.  Šiai dienai dar ne visi siauruko darbuotojai gavo algas už gruodžio mėnesį.  Dabar, manau, viskas pajudės į gerąją pusę, gal išgyvensime“, –  pasakojo meras apie tai, ką pavyko suderėti su valdžios atstovais Seime.

Dalina RUPINSKIENĖ

27 komentarai

 1. ar gali VSI nemoketi atlyginimu po du menesius,kur ziuri darbo inspekcija?

 2. Reikia atleisti 2 mero patarėjus- bus sutaupyta pusę reikalingos (25 tūkst.) sumos.

  • Dviejų patarėjų su mokesčiais išlaikymas kainuoja tuos 50 tūkstančių. O tą suma pateikiama kaip BAISIAI įspūdinga,ir neaišku ar rajonas pajėgus tiek skirti. Va kur eina mokesčiai nuo minimalios vargetų algos.

   • 50 štukyčių du patarėjai kainuoja, gal visą milijoną. Kiek pašalpiniams būtų bambalių išeitų, jei padalintų tinginėliams kas mėnesį, apsimyžtų totaliai ir kasdien…

 3. Ši valdžia sugeba spręsti problema. Pagarba.

 4. Kažkam buvo naudinga įstaigos veiklos žlugdimas ir vedimas link bankroto. Kitaip nebūtų iki tokios padėtues privesta, kai milijonai iš ministerijų išleidžiami į orą įvairiems mistiniams projektams.

 5. O jeigu uz skirtus pinigus praplatint begius ir paleist platesni traukini , daugiau zmoniu pareis ir pajamos tuo paciu padides .

 6. kam ubagams ta prabanga,juk naudos zmonems rajono ,jokios turbut

 7. Reikia saugoti siauruka tai istorija

 8. Ar yra ką nors išsaugoją konsevuotieji ?

  Aš bent nepamenu . Na nebent jų patriarchas savo tvartelį…DDD

 9. Pamenu buvo tvarka

  Jau kaip prižiūrimi siaruko bėgiai nuo stoties link kvarco…🤣🤣🤣 Medžiai ant bėgių tokio didumo auga, kad po kelių metų tiks ne tik malkoms.

 10. kam mums ta savybleda ir toks meras,nu kam tik islaidos o naudos zmonems jokios

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.