Sveikai valgau, daugiau judu – sveikas esu

Rugsėjo – gruodžio mėn. Traupio pagrindinėje mokykloje buvo vykdytas projektas „Sveikai valgau, daugiau judu – sveikas esu“, kurį finansavo Anykščių rajono savivaldybė pagal priemonę Nr. 4.1.3.03 „Visuomenės sveikatos projektų vykdymas”.

Projekto veiklose dalyvavę jungtinės ikimokyklinio ugdymo grupės ir 1-4 klasių mokiniai  lankėsi Anykščių psichikos sveikatos centre, kur klausėsi labai įdomios paskaitos apie alkoholio ir tabako žalą, susipažino su Anykščių r. policijos komisariato veikla.  Edukacinėje arbatos programoje sužinojo įdomių dalykų apie vaistažoles, jų gydomąsias savybes. Projekto dėka buvo stiprinami mokinių gebėjimai ir kompetencijos kaip atsispirti žalingiems įpročiams, tai padės jiems kurti sveiką ir palankią aplinką mokyklos bendruomenėje.

Vyresnių klasių mokiniai vykome į išvyką Kėdainių rajone, Kalnaberžės kaime esantį priklausomybių ligų centrą „Vilties švyturys“. Ten klausėmės centre besigydančio jaunuolio pasakojimo apie savo patirtį vartojant įvairius svaigalus ir jų įtaką, gyvenimo pokyčius, apžiūrėjome patį centrą, aplankėme Krekenavos apžvalgos bokštą.
Taip pat mums, 5-10 klasių mokiniams, gruodžio mėnesį buvo suorganizuotos linksmosios varžybos, kuriose komandomis turėjome atlikti įvairias sportines užduotis. Be to, kad buvo labai smagu, nugalėtojams dar buvo dovanojama ekskursija į Kauną. Įdomu buvo dalyvauti edukacinėje programoje „Kulinariniai eksperimentai“, kur sužinojome apie maisto priedus E, jų funkcijas (pasirodo, ne visi maisto priedai E yra kenksmingi mums – taip gali būti žymima netgi druska), maisto piramidę bei pagrindines maisto sudedamąsias dalis. Tuomet pritaikydami įgytas žinias patys gaminome maistą: „Coca-Cola“ ir „Sprite“ skonio ikrus, kuriems naudojome natrio benzoatą, sausainius su korėtu šokoladu, kuriame oro burbuliukams išgauti naudojome lecitiną, ledus iš jogurto ir sauso ledo, tankio kokteilius. Vėliau visi įsitaisėme prie stalo ir gardžiavomės viskuo, ką pasigaminome.
Po kulinarinių eksperimentų vykome  į laipiojimo centrą patikrinti savo alpinizmo sugebėjimų. Iš pradžių pasimankštinome, pasipraktikavome laipioti lengvesnėse trasose, tuomet šiek tiek sudėtingesnėse. Pasiskirstėme komandomis ir varžėmės rungtyje. Užduotis buvo užlipti gana aukštai ir užkabinti žiedą, kurį komandos draugas užlipęs turėjo nuimti, o kitas vėliau užlipęs –uždėti, ir taip, iki kol visi nariai bus po kartą tai padarę. Tuomet kiekvienas prisirišome prie virvių ir lipome aukštai aukštai siena. Tai tikrai buvo jėgų pareikalavęs išbandymas. Laipioti buvo labai smagu ir įdomu, tikiuosi šį centrą dar kartą kada nors aplankyti!
Smagu mokytis mokykloje, kurioje įvairūs sveikatinimo užsiėmimai ne tik suteikia žinių, bet ir diegia sveikos gyvensenos įgūdžių, atitolina nuo žalingų įpročių, moko turiningai ir prasmingai praleisti laisvalaikį.

IX klasės mokinė Indrė Musteikytė

 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.