Svėdasuose viktorina subūrė vaikus ir tėvus

Kasmet gegužį, kai pabunda gamta ir sodai pasipuošia nuostabiais žiedais, pievos pasidabina pienių kilimais ir už lango pradeda skleistis pirmosios alyvos, Anykščių rajono Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijoje rengiama viktorina ,,Klausau, tariu ir kuriu“.
Šiais metais viktorinoje dalyvavo priešmokyklinės grupės vaikučiai, jų tėveliai ir globėjai. Norėdama pasidalinti ilgamete logopedo praktinio darbo patirtimi organizuojant ir vedant kalbos viktorinas, į renginį pakviečiau Anykščių miesto ir rajono ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo mokytojus, logopedus, specialiuosius pedagogus ir socialinius partnerius iš Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro.
Viktorinoje užduotis atliko vaikučių ir jų tėvelių komandos: ,,Boružės“, ,,Drugeliai“, ,,Bitutės“ ir ,,Laumžirgiai“. Viktorinos užduotys buvo labai įdomios, šiuolaikiškos, skatinančios įtvirtinti vaikų kalbinius įgūdžius ir atskleisti jų kūrybinius gebėjimus, mokančios susikaupti, išklausyti, bendrauti ir bendradarbiauti su komandos draugais ir tėveliais. O kad būtų aišku, kuri komanda užduotis atliko puikiai, o kam dar reiktų pasistengti, į pagalbą pakviečiau vertinimo komisiją.
Pirmiausia visų komandų dalyviai prisistatė ir įvardijo savo komandos pavadinimą. Atlikdami antrą užduotį vaikučiai ir tėveliai, naudodamiesi magnetinėmis lentelėmis, turėjo parašyti savo vardo pirmą raidę. Kita užduotis pareikalavo nemažai atidumo ir tikslaus garsų tarimo ir skyrimo – reikėjo pavadinti paveikslėlį ir magnetinėje lentoje jį pritvirtinti prie reikiamos raidės. Su nedidele logopedės pagalba vaikai ir ją puikiai įveikė. Po to vaikai kartu su tėveliais ir mokytojais mokėsi dirbti komandoje atlikdami paruoštą užduotį. Vertinimo komisijos nariai atidžiai stebėjo kūrybinės užduoties atlikimą, kai visiems dalyviams reikėjo ant paruošto lapo iš atskirų dalių sudėti vabzdį, jį nuspalvinti, pasakyti, koks tai vabzdys, ir užrašyti sugalvotą vardą. Visi uoliai ir noriai atliko šią užduotį, gražiai bendravo ir bendradarbiavo, atskleidė savo individualius meninius ir kalbinius gebėjimus. Vėliau visi džiaugėmės originaliai sukurtomis bitutėmis ir klausėmės sugalvotų vardų.
Po pertraukos vaikučiai tėveliams ir svečiams parodė pramoginę programėlę, kuriai ,,Vabalų šokį“ ir eilėraščius paruošė gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Nijolė Braukylienė. Pasibaigus nuotaikingam šokiui būsimieji pirmokai padėkojo tėveliams ir įteikė savo rankų darbo boružėles.
Renginio svečiams ir dalyviams viktorinos rezultatus paskelbė vertinimo komisijos pirmininkė, Anykščių lopšelio darželio logopedė Viktorija Jurkėnaitė. Komandų dalyviai ir vaikų tėveliai buvo apdovanoti gimnazijos direktoriaus padėkomis, medaliais ir prizais.
Gera organizuoti tokius renginius, kurie suburia vaikus, tėvelius, globėjus ir pedagogus. Taip užsimezga glaudus ryšys tarp vaikų, jų tėvų ir mokytojų. Tikimės, kad ir ateityje išliks toks nuoširdus ir gražus bendravimas ir bendradarbiavimas su vaikų tėvais.
Logopedė Raimonda Kirvėlienė

2 komentarai

  1. Ačiū, Raimonda, kad daliniesi savo patirtimi 😉 Sėkmės!

  2. Labai džiugu jog kaimo vietovėse yra labai gerų specialistų kurie puikiai sugeba vaikus išmokyti.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.