Svėdasų krašte vaikšto meška?

Vasarą Ukmergės rajone buvo nufilmuota klaidžiojanti rudoji meška, beje, visai netoli Anykščių rajono ribos. Dabar grėsmingi pėdsakai, panašūs į šios plėšrūnės, užfiksuoti Svėdasų krašte.

Prie Aulelių esančiame Juodkalnyje Zenonas Navickas rado pėdsakus, kurie savo dydžiu, nustebino. „Labai panašu, kad apsilankė meška!!! Pėdsakai sniege, kuriuos matėme šiandien išėję pasivaikščioti, labai panašūs į rastus vaizdus internete, aprašomus kaip meškos. Pėdsakai praeito vakaro arba nakties, kadangi snigo vakar, o juos liečiant pirštais jautėsi jau šioks toks apledėjimas, kuomet šviežių – sniego birumas. Dydis kaip mano plaštakos, kas antras pėdsakas mažesnis ir mažiau ryškus. Nežinia, kur prasidėjo, bet tęsėsi netoli kilometro, po to pasuko į brūzgyną „žvėrių takeliu“, – svėdasiškius socialiniame tinkle informavo Z. Navickas.
Pasak jo, pėdsakai vedė į kelią, o toliau pasimetė. (Z.Navicko nuotraukos).
„Nykščiams“ Z.Navickas sakė, kad ir pats žiūrėjo į galimybę, jog meška gali klaidžioti netoli Svėdasų,, skeptiškai, bet su faktais nesiginčija. „Nelabai norisi tikėt, bet kad viskas (pėdsakai) rodo,, kad tai tiesa“, – teigė Z. Navickas.

NYKŠČIAI

11 komentarų

 1. Bediskutuojant „veidaknygėje“ iškelta versija, kad tai galėjo būti barsuko pėdsakai. Internete rasti vaizdai lyg ir patvirtintų, nes labai panašūs tie pėdsakai, bet neįsivaizduoju, kad tokio dydžio galėtų būti. Juk lyginant su šalia bato įspaudu matosi, kad gyvūno pėdos ilgis virš 20 cm (nagų žymės dar už tos zonos). Įdomu būtų išgirsti kompetentingų žinovų nuomonę. Galėčiau ir parodyti – gal nebus visi pėdsakai sunaikinti net ir kažkam pravažiavus miško keliukais… Moteriškės jau įsigąsdino – sako bijos dabar eiti į mišką…

 2. Naugi gyventojai ateina vietoje emigravusių…

 3. Kad tai

 4. Narkamanai atejo

 5. Maybachelis maybachelis yra didelis meskenas.ciulpkyt bybi duchai nachui

 6. ner materiskem ti tusletis

 7. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓

  Rasiau komentara istryne automatas, buvau idejes nuoroda kur parodyta siu padareliu oficialiai pripazintas tarptautinis zemelapis… Baltarusija TIRSTAI. Pasienis Baltarusijos ir Labanoro Girios TIRSTAI….
  Ir Oficialiai ir pripazinta Dalis Labanoro ties Baltarusijos siena… Ir dabar man paaiskinkit kas jiesms trukdo pereiti Utenos – Simoniu Girios Lauka KAS? Jos neinformuotos apie Grybauskaites ir Lukashenkos santykius ir nesilaiko valstybiniu sienu ISTATYMO?

  Ar nesupranta kad cia ne vieta Anyksciu didziajai kulturinei rasei kurie cia komentarus isganingus raso.
  Pasirodo neaisku kokiu trancedentu pavartojus mato JENOTUS kuriu pedos sulyg bato 43 – 44 numeriu.
  ____________________________________________________

  Svarbiausia esme ne meskoje o musu mentalitete, musu saknyse, kurias supude ne karta kartjau ir dar karta pasikartosiu ES pinigai. Sita Anyksciu pedasoku mase kuria tik paskutiniu metu atsirado kas praretino, praktiskai visoje Lietuvoje supude musu saknis. Ir kai reikes uz 20 metu jau kovoti su kitomis rasemis , su tomis BOBELOMIS KA MES VEIKSIM? KA ?

  Jie tik gudrus loti, apkalbeti.. Jus atkreipkit demesi. Kuo toks veikejas isgyvena is eksplotacijos. Nesvarbu ko. ES lesu. Zmogiskuju resursus tarkim jo verslas tik propoguoja invalidus.. Simoniu girios ir jokio skirtumo ar kerti ja masiskai ar mediena perdirbi. VISU JU VIENINTELIS AMPLUA. NUOLAT SKLEISTI KAS YRA KAS…

  Jokio skirtumo ir ale Kulurelas grietinele su dudelomis. Esme tai viea ir ta pati. Is to paties Eksplotacijos dubenelio visa gyvenima mitusi.. Net negali nuo niuroniu iki savo tusinimosi vietu pestute nueiti, ir net nezino kiek miskuose ilgai laikosi auto smalkes ir kaip tai kenkia medziams.
  ________________________________________________

  Rasau kaip ir neitema todel kad jus tiek uzknisote kartu su visais KOTLETAIS. Matosi zmogus pateike informacija kiek imanoma objektyvia. Jis nesako kad butent jau Meska po simoniu giria vaiksto… Nors as labai noreciau kad jos is ten praretintu ta kulturine didziaja rase, bet gi tie su strielbomis su optiniais taikikliais is karto patvarkys reikala. Ir pasikabins pries savo kulturines damas Trofejus…

  O Pasikartosiu kas Liecia teoriskai esme ar sios nekaltutes galejo pereiti Labanoro girios ir Simoniu girios rubeziu.. Tai yra Utenos rajono laukus. Tik toks klausimas.
  ________________________

  Jei ismokot komentatoriai naudotis smartgonais jauskit saika ka rasot…

 8. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Kas liecia gamta as jums galeciau tiek mitu prirasyneti paklodziu paklodes, kuriais nusirdziai tikima ir tiesiog kaip pasaku pasakas kuria sociumai ypac Lietuviskas.

  1 MITAS. Jei zinote kad zmonija , zmonijos raida skirstoma i medziotojus rinkejus ir zemdirbius.
  Visi automatiskai mano net musu krikscioniski vadoveliai, kad agresija, laukinis mastymas, ziaurumas, zmogzudystes ir kanabalizmas eina is Medziotoju ir rinkeju…. Deja pasirodo viskas atvirksciai. Yra siai dienai dar pasauli nemazai laukiniu genciu. Ir vienos ju medziotojai kitos zemdirbiai. Tai yra medziotojai nedirba lauku, nieko neaugina gyvena is tos ka gamta duoda.. Pasirodo pas medziotojus nera is vis tokio reikalo kaip kanabalizmo. Neuzfiksuota nei vieno atvejo. Net zmogzudysciu nera. O KAM… Ten jie gyvena rojuje ar komunizme kaip kas nori taip lai supranta. Buiciai maisto paieskoms, medzioklei per para skiria nuo 1 iki 4 valandu.. NORECIAU KAD MAN PAAISKINTU KUO LIETUVOS AUKSTOJI KULTURINE RASE SIULO GERESNI VARIJANTA?

  Kanabalizmo ir zmogzudysciu skaicius, kovos su kitomis gentimis jas iszudant tam kad uzvaldyti kitu rasiu
  zemdirbysciu plotus isprievartauti ju moteris EINA TIK IS ZEMDIRBIU.. Taigi Akivaizdu kad Zmonijos agresija nesvarbu kokia ji Laukiniu genciu, religine , kulturine bet kokia, sukuria tik ZEMEVALDA ir ZEMDIRBYSTE. O Marijos zemeje kaip..

  Kitas mitas. Atrodo zemdirbyste turetu isnaikinti skurda ir bada. Pasirodo nieko panasaus. Niekur neuzfiksuotos Laukiniu gentys kurios isgyvena is medziokles ir rinkliavos, nei bado o skurdas apskritai jiems nesuprantamas. Nes jie tiesiog gyvena vieningame turte, gamtoje. Jie net nesuvokia bado savokos. Net ju kalboje nera tokios savokos.
  O va laukiniai krastai kur vaziuoja nuolat sventosios marijanos, ir juos marina be nuskausminamuju, kur veisiasi visokios infekcijos ir jie masiskai mirsta visi jie ZEMDIRBIU LAUKINIAI KRASTAI… Dirba zeme…

  Galeciau dar testi ir testi. Tu paciu laukiniu sveikata. Laimes busena. Net intelekta. Atrodytu zemdirbiai intelektualesni. Ar gali buivolas pakinkytas i arkla but intelektualesnis uz laukini buivola.
  ___________________________________________________________

  As galeciau jums cia prirasyti paklodziu paklodes faktu kurie yra mitai. Ir privesti iki siu dienu buvusios kelis desimtmecius musu aukstosios kulturytes chebrytes.. Kuri mito ES pinigas, Simoniu mediena ir teige kad kitu likusiu esme jiems tarnauti nes danguje uzsidirbs dangaus karalyste…

  PONAI AISKIAI SVENTU RASTU :PARASYTA… Dangaus karalyste yra zemeje. Cia ir dabar.
  Tai yra gamtoje tiesiog gyvenant jos neniokiojant. Supraskit viena, pasauliui pacia baisiausia procesa ne tik civilizacijai bet ir paciai gamtai, SUDARE ZEMDIRBIAI IR ZEMEVALDA…

  Tie patys ZEMDIRBIAI sukure mita kad medziotojai buvo atsilikusi ir tamsi kultura, ypac pagoniska.
  As rasiau ne apie tuos kulturinius medziotojus, kurie yra Zemdirbiu ir zemevaldos kulturelas grietineles, ir su optiniais taikikliais pramogai atvaro i gamta is jos pasitycioti.. Isreiksti kazkoki nesveika nevisavertiskumo jausma zudyti pramogai…

  Kas idomu praktiskai individui prasimaitinti is gamtos, ka ji duoda, surisa rankas tu paciu zemvaldziu istatymai… Miskai paristi zemevaldziu plotais? Kam kas kur galima? O pramogai tik pleskina rudeni su geriausiais sautuvais, po to stebisi kodel vilkai i misku pakrasicius ateina ir avis pjauna.

  Kai kalbama medziotojai, tai toks zmogus kuris apskritai gyvena gamtoje jos neperdirbdamas. Ir ne butinai medziojimas. Gamta duoda rinkliavai….
  ____________________________________

  Pvz Imkim Anyksciu rajona. Aiksu atrodys Utopija. Visur isnaikinam zemevalda. Ne tik miskuose bet ir laukuose. Net ir didziojo zemevaldininko. Uzdraudziam masine zemdirbyste isskyrus namu valdu ribose.
  UZDRAUDZIAM BET KOKIA MISKU EKSPLOTACIJA…. Ta prasme rajone kaip ir isnaikinama zemevalda, ezeru pakranciu uzkariavimas, ezeru nuoma, panaikinami visi mokesciai.
  TAI YRA RAJONAS PEREINA I KITA KULTURA, GYVENIMA KAIP MEDZIOTOJAI IR RINKEJAi.
  Tai yra laisvas leidimas susirasti bet koki sau maista ir kura ka gamta duoda. Kuras tik naikinat sausuolius valant miska.

  Aisku tai utopija bet nepatikesit taip isikurtu gana civilizuoti zmones…. Su kompiuteriais. Tiesiog yra pasauli praktika. Tie zmones kurie dirba informacini darba tik interneto pagalba ir gali be jokiu apribojimu judeti po visa pasauli, jie dazniausiai pasirenka butent tarsi medziotoju gyvenimo buda. Kad ir civilizuotai tiesiog keliauja po pasauli traileriais… Ir visus iki vieno erzina vienintelis procesas, kai negali laisvai miske apsigyventi.. Maiso zemvaldziu istatymai
  _________________________________
  Taigi tape realiu Medziotoju ir Rinkeju rajonu, kartoju realiu ne tais kurie su optiniais taikikliais is boksteliu, ir ne tais kurios su diedukais is ministeriju per vasaras zaidzia tuos laukinius, tipo po koncertelio tu surask mane artimiausiam krumeli ir as tau parodysiu ka moku,,,

  Taptume realia gana pazengusia kultura, iki kurios siai dienai kaip kriuksems iki menulio. Ir jos realybe matosi kaip komentaruose kriuksi tos kulturos apacios..
  ______________________________

  O mitu galeciau daug prirasyneti bet ko gero pagrindinis Zemevaldininku mitas, kaip apie pazangia progresuojancia dvasinga kultura. Kas neiseina vienas i gamta, nejaucia jos alsavimu, nera girdejes netoliese vilku bendruomenes, juos deja dazniausiai jei ne is virsaus galima tik isgirsti, tas niekad nesupras gamtos nors ir kiekviena savaite joje tusintusi nesvarbu kaip, ar su dudelemis zaidziant laukines ir laukinukus ar su strielbomis miskeliuose.
  ———————————————

  O kas butu jei as uzduociau is vis abstraktu klausima kur tikrai psichatrine galima prirasyti ne tai kad tos pedos. Nes as is vis nemegstu ezoterikos, cakru auru ir ju bobeliu. Man patinka mokslas.

  Bet gal cia ir mano Kvazimodo iliuzija, bet ar gali vilkai tureti telepatija su zmogum.. Be Heses stepvilkio ir shizoidines busenos…. Klausimas iskilo kai tarsi si busena buvo bet ji padejo praktiskai. Isvede nakti simoniu girioje is aklavietes. Sviesos paros metu neisejau. Ten toks labirintas su boksteliais ir ale melioraciniais grioviais. O sutemus nors aki durk, tiesiai ten kur reikia. Na tiek to, su ta telepatija gal perdejau…

  BET BUKIT MALONUS KOMENTATORIAI JEI JAU ISMOKOT BARSKINT TEKEFONUS AR KLAVA JAUSKIT SAIKA KA BARSKINAT…

 9. Meška turi svorio

  Na jai meška tai ko ji toke lengva žmogaus batas i sniega isimiges o meškos tai matosi vos vos pavirčiumi na ir faktas kad ne meska o tik kvailos šeliones kaimo vaiku!

 10. Meska su kerzavais batais.

 11. Vaikai… Rask tu dabar vaiką nueinantį kilometrą su virš. Nebe tie laikai 😉 Dabartiniai vaikai sugeba tik už artimiausio kampo nubėgt ir sutraukt kokią nukniauktą iš ko nors cigaretę ar alaus bambalio gurklį pačiulpt…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.