Svėdasiškiai baiminasi, kad seniūną išrinks politinė įtaka

 

Gruodžio pradžioje vyko rinkimai į Svėdasų seniūnijos seniūno pareigas. Vilniuje vykusiuose rinkimuose iš devynių užsiregistravusių kandidatų dalyvavo keturi. Geriausiai pasirodė ir daugiausiai balų surinko svėdasiškė Virginija Valikonytė ir Anykščiuose gyvenantis Saulius Rasalas.

Svėdasiškiai nerimauja, kad renkant seniūną lems ne kandidatų vertinimas Vilniuje o politinė įtaka, mat konkurse daugiau balų surinko svėdasiškė V. Valikonytė. Konkursai vyksta Vilniuje, Valstybės tarnybos departamento patalpose. Konkurso komisijoje dalyvauja 3 žmonės iš Departamento, rajono savivaldybės administracijos atstovas ir 3 seniūnijos seniūnaičiai. Viena iš į Vilnių vykusių svėdasiškių Zita Berkevičienė „Nykščiams“ sakė, kad pirmą kartą dalyvavo tokiame procese. „Labai patiko tai, kad viskas buvo vieša ir skaidru, matėme, kaip atsakoma, kaip skaičiuojami balai . Iš kandidatų geriausiai pasirodė V. Valikonytė, kuri surinko kiek daugiau kaip 9 balus, antras buvo Saulius Rasalas, kuris surinko kiek daugiau negu 8 balus. Važiuodami atgal džiaugėmės, kad nugalėjo vietinis žmogus. V.Valikonytė turi energijos, mes norime naujų vėjų seniūnijoje“, – apie konkursą pasakojo Z. Berkevičienė. Tiesa, svėdasiškių džiaugsmą ėmė temdyti nerimas ir sklindantys gandai, nes S. Rasalas yra politikas – Anykščių rajono tarybos narys, o Liberalų sąjūdis, kuriam priklauso S. Rasalas, yra rajoną valdančioje koalicijoje.
Kas taps Svėdasų seniūnu, spręs tiesioginė seniūnų darbdavė – administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė, kai sulauks oficialaus protokolo iš Valstybės tarnybos departamento apie rinkimų rezultatus.

Virginija Valikonytė šiuo metu dirba Svėdasų gimnazijoje sekretore, Saulius Rasalas – Aukštaitijos siaurajame geležinkelyje vadybininku-traukinio palydovu.
Linas BITVINSKAS

25 komentarai

 1. Svėdasiškis

  Iš traukinuko palydovų tiesiai į seniūnus. Draudime persidirbo.

  • tai, kad iš savivaldybės tarybos, o tai daug ką reiškia.

  • NESIKEIKIANT...

   Kuo nusikalto Svedasai ir jų žmonės, kad jiems į seniūnus kažkas bando prakišinėti Rasalą? Andrioniškyje jis taip „sublizgėjo“, kad atgal net nebandė grįžti! Lyg tai Svedasai taip toli, kad apie šito pono „stebuklingą seniūnavimą“ niekas nesužinos?

  • Patikslinimas

   Nu kam šitas „senas kaliošas“, susimovęs administracijos direktoriaus pareigose, Svedasams reikalingas? Miško kirtėju kaip buvo, su kirviu ant kelmo prieš TV kameras kaip papozavo – taip ir liko. Svedasai nusipelnė geresnio seniūno. Iš savųjų.

  • tai ko iš mokyklos su 100 mokinių sekretorės kėdės veržiasi į seniūno pareigas? Persidirbo ar neiš-tenkinta valdžios aistra kankina ? 🙂

 2. Nereikia Rasalo, geriau vietinis

 3. Tubistams NE,

  jau pakanka vieno iš jūjų Viešintose, Svėdasai nenusipelnė būti tubinių bastionu.

 4. Gali būti kitais metais tiesioginiai seniūnų rinkimai. Tai kiek čia liko. Iki spalio mėnesio.

 5. Norėtusi intervių iš Valikonytės.

 6. Vietinis geziukas

  O kokia nauda is valikonytes?? Is murzes i ponias? Pirma reik suprast kokios pareigos laukia o ne emiau ir sugalvojau eit. Tik ne ja!!!! Rasalas ir taskas

 7. negi neturi SVEDASAI ,protingo ir saziningo zmogaus ,buti seniunu

 8. Nors aš esu Troškunietis bet pritarčiau, kad išrinktų vietinę Valikonytę, kam šis senas pirdyla

  • o kokią valdymo patirtį turi sekretorė ? čia gi ne popierius perkelti iš vieno stalčiaus į kitą, o vadovauti savivaldybės administraciniam vienetui su patvirtintu biudžetų ir 1000-iais poreikiais tiek visuomeninėms reikmėms tiek individualiai gyventojams ir kitiems seniūnijos teritorijoje administruojamiems asmenims.

 9. Atsakymas į PATIKSLINIMAS

  Abu pretendentai beveik
  bendraamžiai.Nors ne-Saulius Rasalas jaunesnis

 10. nedarykite klaidos statydami už vietinį
  vietinis geriau žino keliukus ir viskas
  turėjome vietinių, turime iš Anykščių
  reikalai tik pagerėjo, nes neliko asmeniškumų ir neaiškių interesų

  • Ko gero jūs teisūs, -jik sakoma, savam krašte pranašu nebūsi. Sugadins Virga nervus su savais, gaila man jos. Saulius neblogas

 11. Labai jau Virginija pasikėlus buvo, o kai dar seniūne pataps tai iš vis neis susikalbėt. Visi žinom posakį kai iš pono ubagas tai nors ponskas ubagas, o kai iš ubago ponas tai iš vis velniava.

  • Savivaldybės administracijos vadovai nėra kolchozo steigėjai ir neskirs iš brigadininkės gretų į „pirmininkus“ kaip pokario metais, kai sovietų kolchozai statomi buvo. Ir dabar vietinė susiburkavusių balandžių grupelė norėtų savo Svėdasų kolūkį atkurti su semiamais aruodais iš savivaldybės iždo … .

 12. Saulius Rasalas puikus žmogus,turi patirtį.

 13. su kolchozo griuvimu sutapo ir svedasu griutis is pazangios katilines liko tik trersianti ir nuodijanti miesteli pabaisa vaikstome sovietiniu sutrupejusiu grindiniu vien pencininkai vienintele nenugincijama pazanga tai svarus vanduo

  • Kai patiems svėdasiškiams kolchozas gyvenimo gerovės pasiekimo viršukalnė, tai tokį vaizdelį ir turite, kad viską kas įmanoma išgrobstėte ir nudėvėjote, nors lėšų gaunate kiekvienais metais ir iš ministerijų ir iš savivaldybės dėl gyvenimo sąlygų gerinimo.

 14. geranoriška pastaba

  Oi priskaldys malkų, tik prileiskit…Jau geriau Saulius 🙂

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.