Šv. Mato bažnyčioje – violončelės stygų garsai

Penktadienį, rugsėjo 20 dieną, Anykščių  Šv. Mato bažnyčioje po Šv. Mišių skambėjo  violončelininko Augusto Gocento atliekami kūriniai.

„Neseniai grįžau į Lietuvą po Davido Geringo meistriškumo kursų ir šiandien atliksiu šiais metais sukurtą Arvydo Malcio „Narcissus“, J.S. Bacho siuitą violončelei solo Es-dur, J. Sibeliaus variacijas violončelei solo, E. Ysaye sonatą bei G. Cassado siuitą. A. Malcio „Narcissus“ buvo specialiai sukurtas, kaip privalomas kūrinys, šiais metais vykusiam Klaipėdos violončelininkų konkursui. J. S. Bach siuitos yra bene dažniausiai atliekami kūriniai violončelei. Iš šešių siuitų ketvirtoji išsiskiria savo filosofija ir kiek tamsesnėmis spalvomis.
Skambės  ir J. Sibeliaus variacijos. Šio kūrinio pagrindinė tema paimta iš šiaurės suomių folkloro. Ji kupina nostalgijos ir šiaurietiškos ramybės“, – prisistatydamas klausytojams, kalbėjo violončelininkas.

Prieš atlikdamas  paskutinius solo violončelei G. Cassado ir E. Ysaye kurinius, muzikantas, lig atsiprašydamas klausytojų sakė, kad juos kai kam galbūt bus sunku klausyti, nes tai –  novatoriška muzikinė kalba. Tačiau virtuoziškas kūrinių atlikimas nepaliko nė vieno klausytojo abejingo ir sulaukė daugiausiai aplodismentų.

„Nykščiams“ A. Gocentas pasakojo, kad studijuoja žymaus violončelininko Martti Rousi klasėje, Suomijos Sibeliaus akademijoje,  kad šiais metais studijas tęs pagal Erasmus programą Reinhard Latzko klasėje, Vienos muzikos ir menų akademijoje Austrijoje.
Muzikantas  pasidžiaugė, kad jau yra 11 konkursų laureatas, aktyviai koncertuoja tiek kaip solistas, tiek su įvairiausiais ansambliais, kad yra kviečiamas į prestižinius ir  tarptautinius festivalius, kad liepos mėnesį dalyvavo  festivalyje Chingdao mieste Kinijoje, kur atstovavo Sibeliaus akademiją.

Atsisveikindamas su anykštėnais muzikantas pažadėjo dar atvykti ir sakė, kad jam labai patiko bažnyčios erdvės bei klausytojų auditorija.

Dalina RUPINSKIENĖ

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.