Suteiks galimybę išmokti amato

Socialinės paramos skyriaus vedėjos pavaduotoja Gintarė Noliūtė pristatė naują galimybę socialines pašalpas gaunantiems gyventojams susirasti darbą. Penkis artimiausius mėnesius daugiau nei keturios dešimtys anykštėnų turės šansą įtikti darbdaviams ir, galbūt, susirasti nuolatinį darbą.
Nuo šių metų liepos 1-osios, įsigaliojus naujam užimtumo įstatymui, Anykščių savivaldybė įpareigota parengti užimtumo didinimo programą. Pirmoji, kuri dar yra tobulinta, jau finišo tiesiojoje. Pagal ją norintys užsidirbti galės šienauti pakeles, tvarkyti visuomeninės paskirties pastatus, kultūros paveldo objektus, neveikiančias kapines ir pan. Beje, Socialinės paramos skyrius atviras bendruomenės pasiūlymams, kur dar būtų galima išmėginti atitinkamų įgūdžių ir menko išsilavinimo asmenis. 5-ių mėnesių programai iš valstybės biudžeto bus skirta 119 109 Eur.
“Programoje akcentuojamos veiklos, kurios turi būti orientuotos į ieškančiųjų darbo poreikius. Manoma, kad būtent savivaldybė geriausiai žino, ko nori gyventojai ir gali pasiūlyti tai, kas padėtų tiems ilgalaikiams bedarbiams ir kitiems tapti aktyvesniais darbo rinkos dalyviais. Analizavom, kokios didžiausios grupės ieško darbo ir su kokiomis problemomis jos susiduria bei ką galime pasiūlyti. Mūsų programa orientuota į socialinės paramos gavėjus, taip pat į asmenis, auginančius vaikus iki aštuonerių metų, bei keturiasdešimtmečius ir vyresnius. Atsižvelgiant į poreikius, jiems planuojame organizuoti laikino pobūdžio, kvalifikacijos nereikalaujančius pagalbinius darbus, nes nemažos jų dalies gebėjimai gana maži, o padidinti jų kvalifikaciją ir išsilavinimo mes negalime. Taigi, tai bus tarsi bandomasis laikotarpis, kurį finansuos savivaldybė, o darbdavys galės nuspręsti, ar po to laiko darbuotojas jam bus tinkamas, ar ne. Darbdaviai taip pat turės įsipareigoti padėti įgauti įgūdžių arba net įdarbinti”, – sakė G. Noliūtė, kurios teigimu, geriausiai būtų programoje dalyvauti visus 5-is mėnesius, nes tik taip galima priprasti prie tam tikros darbuotojui būtinos disciplinos.
Darbo biržos duomenimis, šiuo metu darbo ieško daugiau nei tūkstantis anykštėnų ir tai sudaro kiek daugiau nei dešimt procentų nuo visų darbingo amžiaus gyventojų.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.