Susitraukė dėl emigracijos?

Pranešama, jog šalyje sparčiausiai mažėja Darbo partija. Per pusmetį jų neliko daugiau nei tūkstančio. Anykščių skyriaus narys Alfrydas Savickas sako, jog anykštėnus darbiečius tai palietė taip pat, tačiau tame jis neįžvelgia didelės tragedijos – mat mažėjimas susijęs tik su natūraliais demografiniais pokyčiais.
Teisingumo ministerijos duomenimis, šių metų kovo 1-ąją, iki kada partijos privalo deklaruoti savo narių skaičių, Darbo partijai priklausė 19 tūkst. 593 narių. Pernai spalio 1-ąją jų buvo 20 tūkst. 659.
„Partinių anykštėnų skaičius kažkiek pasikeitė – išvykusieji į užsienį sustabdė narystę; mirusiųjų yra – per visą Lietuvą šis skaičius gali siekti kelis šimtus. Gal šiek tiek tai įtakojo ir vadovybės pasikeitimas, bet, manau, kad tai laikinas dalykas. Naujoji partijos pirmininkė Þivilė Pinskuvienė labai aktyvi ir nuolatinis jos skyrių lankymas, naujos idėjos kaip tik daugelį sulaikė ir neleido atsisakyti narystės. Panašu, jog su jos atėjimu – viskas tik į gerą“, – sakė A. Savickas.
Jo teigimu, buvusio lyderio Valentino Mazuronio pasitraukimas – logiškas, nes buvo davęs pažadą atsistatydinti, jei rinkimai į Seimą bus nesėkmingi. Kelių kitų žinomų darbiečių išėjimo A. Savickas iš viso nelinkęs sureikšminti.   
Beje, prieš trejus metus Darbo partijos narių skaičius buvo apie 25 000. Tai reiškia, jog per metus jų išnyksta apie 2000-ius.
Kita smarkiausiai mažėjanti partija – socialdemokratai. Jie per praėjusį pusmetį neteko 800 narių.
Daugiau kaip 400 narių neteko partija „Tvarka ir teisingumas“ – jos narių liko apie 12 500. Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai turi 15 000 narių. Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – apie 4000.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.