Susitikimas su angelais

Antano Baranausko pagrindinėje mokykloje greta dėl viruso vykstančių griežtų apribojimų džiaugsmingos dieviškos šviesos paskleidė susitikimas su angelais. Lyg Rugsėjo 1-osios šventės pratęsimas, vaikams buvo padovanotas spektaklis „Angelų pasakos“ pagal Vytauto V. Landsbergio kūrinį. Tai režisierės Alvyros Simanonienės ir spektaklyje vaidinančių bibliotekininkės Gitanos Karvelienės bei pradinių klasių mokytojos Ritos Vaitiekūnienės vasaros triūso nuostabus rezultatas.

Spektaklio idėja, anot pagrindinių veikėjų arkangelų Gabrieliaus ir Mykolo, „sena kosminė svajonė“ – skleisti Danguje ir Žemėje šviesą, kaupti širdyje dvasinius turtus ir jais dalintis su kitais, siekti augti ir tobulėti. Arkangelų ir Dievo pasiuntinių tikslas – išmokyti Žemės gyventojus švęsti gyvenimą. Tai neįvyksta be pastangų, nes norint atsikratyti sielą slegiančių sunkumų, būtina laikytis dešimties dieviškų įstatymų: mylėti, žaisti, kurti, dirbti, globoti, padėti, dalintis, draugauti, atostogauti ir, žinoma, dainuoti „Angelų himną“.

Pakerėti žiūrovai ne tik giedojo himną, bet ir kalbėjosi su arkangelais, atsakinėjo į jų klausimus, plojo, trypė. Vaikus sužavėjo, kad dvi aktorės atliko ne tik arkangelų, bet ir godaus turtuolio Aukselio bei pragaro valdytojo Liucijaus vaidmenis, kad spektaklį praturtino ir lėlių teatro elementai bei muzikinis fonas. Žiūrovai buvo panardinti į angeliškos šviesos, spalvų, garsų ir teatrinių efektų įvairovę. Visus nustebino Gitanos ir Ritos artistiškumas, žaismingas bendravimas, gebėjimas žarstyti humorą, o svarbiausia – sukurti širdžių ryšį. Spektaklis puikus, aktorės nuostabios, režisierė nematoma, bet juntama…  Tokie nekasdieniai susitikimai ilgam išlieka širdyje.

Birutė Čielienė

Vienas komentaras

  1. Tokie renginiai reikalingi ,skiepyti mažiesiems kitas vertybės,meilę artimam ,užuojauta kitam ir t.t. o ne tik išmanieji tel,,Śaunuoles mokytojos ir pagarba direktorei ! Kuo daugiau tokių renginių .

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.