Susitelkę įveikė problemą?

Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos bendruomenei pavyko įgyvendinti visas Visuomenės sveikatos centro rekomendacijas ir nepasėti nereikalingos panikos. Panašu, jog meningokoko infekcijos kirtis nepadarė ir didesnės žalos ugdymo procesui.

Mokyklai suvaldyti mirtiną ligą padėjo ir tai, jog inkubacinis laikotarpis sutapo su moksleivių atostogomis.

„Jau vyksta normalus darbas ir jokios panikos ar dar ko nors nėra. Mes domėjomės ir dėl mokinių – jeigu ir nebuvo ten kelių, tai todėl, kad jie sirguliuoja: pakilusi temperatūra ar dar kažkas, kas didelio pavojaus nekelia. Panikos tikrai nėra. Darbas vyksta normaliai. O ir išsigąsti niekas neturėjo, nes tėvai buvo informuoti ir visi žinojo, kaip elgtis. Be to, laikas buvo dėkingas, kadangi mokiniai atostogavo ir tas inkubacinis ligos suvaldymo periodas praėjo būtent tuo metu“, – teigė mokyklos direktorė Dalia Kugienė.

Ugdymo įstaigos vadovės teigimu, aštuonmetė mokyklos auklėtinė sunkia liga galimai apsikrėtė dalyvaudama Anykščiuose vykusiame šokėjų konkurse.

Šia infekcija galima “pasidalinti“ tik ypatingai artimo kontakto metu, pavyzdžiui, pabučiuojant savo vaiką. O tokią bakteriją savo nosiaryklėje dažnai turi kas penktas žmogus, tačiau po mėnesio ar pusantro nešiotojo organizmas pats nuo jos apsivalo.

Šiais metais Lietuvoje jau fiksuota septynios dešimtys tokių susirgimų, iš kurių 9 baigėsi mirtimi.

Panaši situacija dėl šios ligos yra Anglijoje ir Airijoje. Tuo tarpu Latvijoje ar Lenkijoje nustatyti viso labo pavieniai atvejai. Kodėl taip yra, mokslininkai kol kas paaiškinimo neturi.

12 komentarų

 1. Nekokios naujienos.
  Kodėl nebuvo daromi tyrimai kitiems vaikams? Kur visuomenės sveikatos biuro komentaras?

 2. O ką gi duotų tas tyrimas? Net susirgus pirmą dieną sako dar nerodo.

 3. Ar dezinfekuota mokykla?

 4. Informacijos norėjosi daug anksčiau

 5. tokia slepiama informacija yra nusikalimas, už kurį turi būti baudžiama,juk tėvai nieko nežinodami negalėjo apsaugoti savo vaikų.

 6. Kokias nesamones cia raso,kad pabuciuojant savo vaika gali apsikresti sia liga,kai per tv.sako,kad ji plinta oru!!Manau pavojus dar visai mokyklai islieka nereikia cia taip ramint,kad ,tik panikos nenori sukelt ar gi teisybe gali pasakyt,kai ir taip daug laiko slepe.

 7. Visi ir visada matomai viska norejo uzglaistyti tyliai,tai iskarto visko ir aiskiai nepaskelbe,bet visada yla islenda is maiso.

 8. Labai populistinis pranešimas, visai neskiriant dėmesio infekcijos prevencijai, kuri gali aktyvuotis vėl.
  Būtų naudingiau, jeigu paviešintų kokių papildomų higienos ir sanitarijos priemonių imamasi ugdymo įstaigoje bei švietėjiškos veiklos jos bendruomenėje.

 9. liga nesirenka, nei amžiaus, nei lyties ,bet kodėl melavo?

 10. Paklauskit valytojų kaip “dezinfikavo“ .

 11. „Mokyklai suvaldyti mirtiną ligą padėjo ir tai, jog inkubacinis laikotarpis sutapo su moksleivių atostogomis“_citatos pabaiga.
  „Suvaldyti“-drasiai pasakyta.
  Kas atsakingas už informacijos nepateikimą laiku! Gal į šį klausimą atsakytu Švietimo ir mokslo ministerija?

 12. Informacijos nepateikimas laiku, vengimas informuoti, kaip ir neatsakingas elgesys ir nepagarba mokyklos mokiniams, jų tėvams.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.