Susitarė su ministerija dėl „siauruko“?

Aiškėja, jog neseniai įvykęs susisiekimo viceministro Pauliaus Martinkaus pasivaikščiojimas aplink siaurąjį geležinkelį buvo vaisingas. Po jo apsilankymo Anykščių rajono biudžetas šiais metais, tikėtina, padidės bent 200 000 Eur, o panevėžiečiams, panašu, jog neteks nieko. Apie tai pranešimas padarytas vakar vykusiame Tarybos posėdyje, kuriame nurodytos ir prioritetinės sritys, kurios bus remiamos mokesčių mokėtojų pinigais 2018-aisiais.

Tai susirinkime,  kuriame didele balsų persvara patvirtintas rajono biudžetas, atskleidė direktorius Audronius Gališanka.

Socialdemokratui Dainiui žiogeliui pasiteiravus, kodėl Susisiekimo ministerija nusprendė “Siaurąjį geležinkelį” šelpti per Anykščių rajono savivaldybę,  buvo pasidalinta abstrakčia informacija.

“Kiek teko bendrauti su Susisiekimo ministerija, jie numato skirti specialią tikslinę dotaciją siaurojo geležinkelio priežiūrai. Mes turime informaciją, kad – du šimtus tūkstančių. Kiekvieną ketvirtį bus po penkiasdešimt  tūkstančių. Mes sudarysime sutartį su VšĮ “Aukštaitijos siaurasis geležinkelis” ir joje numatysime lėšų panaudojimo tikslingumą, kontrolės priemones ir kt.”, – sakė A. Gališanka.

Tarybos narys Lukas Pakeltis pasiteiravo – o kokios metų ambicijos, ką finansuosime labiausiai, kokie projektai laikomi prioritetiniais? Į tai A. Gališnaka pateikė išsamų atsakymą.

“Biudžetas atitinka tiek valdančios koalicijos, tiek visų savivaldybės biudžetinių įstaigų programas ir strateginio plano kryptis. Sausio mėnesį Tarybos nariai vienbalsiai pritarė strateginiam planui. Tai tikrai visos priemonės vykdomos ir joms numatytas finansavimas. Dar galiu pasakyti, kad tos lėšos, kurios buvo sutaupytos 2017-ais metais, yra milijonas keturi šimtai tūkstančių iš vykdytų programų ir gauta papildomai šeši šimtai tūkstančių eurų pajamų. Tai tie pinigai bus nukreipti prie Europos Sąjungos investicinių projektų. Praėjusį kartą jų pristačiau devyniolika.  Ir, berods, devyni iš jų numatyti baigti dar šiais metais. Galiu paminėti kelis. Tai būtų Okuličiūtės dvarelio rekonstrukcija, įveiklinimas. Taip pat miesto parko aikštelių įrengimas. Baseino “Bangenis” sutvarkymas, sporto aikštelių įrengimas Antano Vienuolio progimnazijos teritorijoje. Taip pat vienuolikos gatvių sutvarkymas seniūnijose ir kitų projektų pradžia, be abejonių. Didėja finansavimas kultūrai. Daugiau lėšų bus skiriama tradiciniams renginiams, festivaliams. Taip pat atsiranda eilutė sporto renginiams, kurie vyksta rajone ne vieną dešimtmetį”, – apie finansus, kurie buvo suderinti su visomis rajono biudžetinėmis įstaigomis kalbėjo direktorius.

Dar užsiminta apie tai, jog “siauruko” stotyje bus rekonstruojamas sandėlis, daugiau lėšų numatyta ir švietimui.

Vienas komentaras

  1. Visi suinteresuoti merai veikė,kad ministerija duotų 360 000 . Tubis išdavė interesus ir “ pasiraše“ 200 000 . Bet ministerija nepasitiki Anykščių savivaldybe ir pinigus skyrė tik pirmam ketvirčiui. Kai ministerija perduos savo , kaip dailininkės, teises Panevėžio miesto ir rajono savivaldybėms, finansai Anykščių savivaldybės nebepasieks.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.