Susirūpino, kad pralaimėjus Vaiginui nebus kam griauti Anykščių užtvankos

Panašu, kad Anykščių užtvankos ant Šventosios ramybėje nepaliks. Aplinkos ministerijos renginyje, kuriame kalbėta apie užtvankų griovimą, apgailestauta, kad nelaimėjo mero rinkimų Dalis Vaiginas, kuris buvo įrašęs į savo programą užtvankos griovimą, ir teigta, kad užtvanka Anykščiuose jau ne vietinių gyventojų, o  „visos Lietuvos problema“.

Užtvankų griovimo iniciatyvos („Dam Removal Europe“) renginyje, į kurį susirinko ekspertai iš įvairių šalių, paaiškėjo, kad pirmaisiais griovimo taikiniais šio judėjimo aktyvistai laiko Bražuolės upelio bei Anykščių užtvankas.
Renginyje dalyvavo Aplinkos viceministras Martynas Norbutas ir ekspertai kalbėjo apie užtvankų, kurių šalyje yra apie 1500, žalą.
Apžvelgta Anykščių užtvankos situaciją. Teigta, kad ji pastatyta 1910-aisiais, o renkonstruota 1986-aisiais. „Prieš savivaldybių tarybų ir merų rinkimus vienas iš kandidatų į merus(Dalis Vaiginas, -red.pastaba) pažadėjo, jog išrinktas pašalins šią užtvanką. Vis tik rinkimų jis nelaimėjo, tad užtvankos likimas lieka nežinomas“, – apie renginį rašo 15min  Priminsime, kad prieš pat rinkimus Seimo narys Antanas Baura organizavo diskusiją, kurioje irgi įvairūs aktyvistai sapaliojo apie lašišų teises, škotų būrius Anykščiuose ir „upės išlaisvinimą“
Ypač užtvankų griovimu „užsidegę“ lašišų fanai, kurie motyvuoja tuo, kad nugriovus užtvankas lašišų privis kaip kilbukų. Štai Aplinkos apsaugos Gamtos apsaugos ir miškų departamento  Gamtos apsaugos skyriaus vedėjas Vilmantas Graičiūnas teigė, jog Lietuvos lašišų populiacija dar nepasiekė nei 50 proc. potencialaus produktyvumo, o  Šventojoje pašalinus Anykščių užtvanką atsivertų apie 30 proc. nerštaviečių lašišoms, 67 kilometrai upės. Jo teigimu, Anykščių užtvanka ne anykštėnų, o jau visos Lietuvos problema.  „Reikia suprasti, kad tai nėra vien vietos gyventojų problema. Tokios užtvankos pašalinimas turėtų įtakos netgi lašišų žvejybai jūroje. Tai – visos Lietuvos problema“, –  15.min sakė sakė V.Graičiūnas.
Panašu, kad retorika išduoda, kad Vilniuje bus linkę vietinius gyventojus nušalinti nuo sprendimo dėl užtvankos.
Nugriaus vardan Lietuvos ir lašišų.
NYKŠČIAI

13 komentarų

 1. Miegoki užtvanka ramiai!

  Marš marš tra ta ta!

  Tra ta ta! Tra ta ta!
  Vaigino giemė baigta.

  Susimovė projektukas
  „Vaiginuką į meriukus!“
  Liko eilinis diedukas
  Galės laistyt ąžuoliuką.

  Tra ta ta! Tra ta ta!
  Vaigino giesmė baigta.

 2. yra logiškumo

  Anykščių užtvanka gal trukdyti lašišoms neršti. Bet užtvanka nedidelė, turi šliuzus, nerštas trunka gal dvi savaites, taigi tuo metu užtvanką galima nuleisti, o po to vėl pakelti. Tas techniškai užtruktų gal pusvalandį ir papildoma atrakcija.

 3. TAUTA DAINUOJA ( dainelė per rinkimus)

  Sunku akmenėliui

  Sunku akmenėliui prie kelio gulėti
  Sunku Vaiginėliui eiliniu sėdėti…

  Griaus griaus Vaiginas užtvanką šitą!
  Taip griaus, kad nieko nieks nestatytų!
  Bars bars jį Baura, bars Violeta
  Bars ir rinkėjai – neužtars!

  Mat Lukiukas stiklo sieną jau išardė.
  Žiogelis tą kiaulių marą pats sutvardė.

  Griaus griaus Vaiginas užtvanką šitą!
  Mat jis nemoka nieko statyti…
  Bars bars jį Baura, bars Violeta
  Bars ir rinkėjai – neužtars!

 4. Gana tu vaigino nesamoniu

  Blet blet baisu skaityt tokias nesamones ,ir kaip gali taip sugalvot? Nu pinigu plovimui.

 5. gerbejas sventosios

  bus kaip su gedimino pilim griuna slaitai o sventoji netures vandens cia tik pinigu plovimas

 6. O kur tada Jazzu restoranas dėsis?

 7. Stebetojas

  Taip labai protingai nuleidziam sliuzus vanduo isbega lasisos nersia dumblia valio sumanymui .

 8. Taip iseina kad Zvejyba rudeni bus draudziama visoj Sventojoj ??????

 9. Jai nebūtų uzuode Europos pinigų , tai tikrai tą užtvanka niekam nebūtų užkliuvus. O čia galvoja gaus lengvų pinigėlių.

 10. Stebetojas

  Griaunam ir Rubikiuse uztvankele anykstos ,tegul vanduo teka laisvai.Anykstos uztvanka Anyksciuose bus jega.

 11. Gana tu vaigino nesamoniu

  Net nebandykit su ta užtvanka ,kviesim reporterius ,specialistus ( ne tuos kurie pritare pilies medźiu ispjovimui ) ,bet suprantančius .Kyla kls. Kodel niekam ne kliuvo šimta metu ta užtvanka ? Es pinigai pakvipo ? Vagiai tai Jùs ,o ne Tubis ! Tik Jùs sukat su baltom pirštinem.

 12. Kalmarojus

  Sita uztvaka geriau paremontuot ir anyksciai galetu turet savo elektros, o lasisoms apeit sita uztvaka ner sunku, nx geriau griaunam kavarsko uztvanka, didesne idomiau grius

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.