Surūšiavo tiek šiukšlių, kiek sveria 16 mėlynųjų banginių

Nacionalinė „Žalioji olimpiada“ – tai antrus metus VšĮ „Žaliasis taškas“ ir VšĮ „RV Agentūra“ organizuojamas, ekologinių ir aplinkosauginių žinių konkursas, kuriame dalyvauti kviečiamos mokyklos, turinčios 8-11 klasių auklėtinių. Šio konkurso tikslas – ne tik išmokyti rūšiuoti, o suteikti progą pasigilinti į visą vartojimo procesą, suprasti mūsų, kaip vartotojų, teises ir pareigas, bei pasekmes, kurias gali sukelti atsainus požiūris į atliekų tvarkymą.

39 tonos arba 16 mėlynųjų banginių – tiek šiukšlių surūšiavo ir įmonėms tvarkyti atidavė mokiniai, kuriems rūpi, kokioje aplinkoje gyvensime. Šių rezultatų pasiekė 252 mokyklos. 8 -11 klasių mokiniai rūšiavo stiklą, plastiką, popierių. Negana to, dalis popierius prikelta antram gyvenimui – informacija jų mokyklos stenduose užrašyta ant perdirbto popieriaus, o artėjant šventėms nebereikia mąstyti, iš kur gauti priemonių įvairiems papuošimams.

Žinias gilina rungtyniaudami

Per kelis olimpiados mėnesius, mokiniai pasiekė itin gerų rezultatų. Dar geresnių rezultatų tikimasi pasiekti „Žaliosios olimpiados” pusfinalio etape. Į jį, pademonstravę geriausias žinias, pateko 72 mokyklų moksleiviai, tarp kurių ir mūsų krašto atstovai – Anykščių r. Traupio pagrindinės mokyklos mokiniai. Stengtis tikrai yra dėl ko – geriausiai pasirodžiusi komanda laimės kelionę į Europos šalį.

Apsilankė Vokietijoje

Pernai geriausias žinias olimpiadoje parodė Molėtų gimnazijos mokinai. Už tai, jog jiems rūpi, gamta ir jos ištekliai, mokiniai 3 dienas praleido Vokietijoje. Ten lankydami istorines vietas, galėjo stebėti kasdienius vokiečių rūšiavimo įpročius.

Tolimesnė kova – pusfinaliuose

Gegužės 9-10 dienomis, dviejuose „Žaliosios olimpiados“ pusfinaliuose susirungs dar 24 Lietuvos mokyklos iš Vilniaus, Anykščių, Ignalinos, Molėtų, Trakų, Ukmergės, Švenčionių ir Šalčininkų rajonų. Šių pusfinalių nugalėtojai prisijungs prie jau į finalą patekusių Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos ir Šiaulių Didždvario gimnazijos komandų.

NYKŠČIAI

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.