Šunų ar šeimininkų bėdos?

 

Anykščiuose yra vienintelė vieta, kur šeimininkai gali paleisti pasilakstyti savo keturkojus draugus. Prie J. Biliūno gimnazijos esanti šunų vedžiojimo aikštelė nejučia tapo didesnių šunų nuosavybe.
Į redakciją užsukusi anykštėnė pasakojo, kad šią aikštelę „okupavo“ stambesnių veislių šunys, o mažųjų šunų šeimininkams net patariama išeiti. Mat stambesni šunys dažnai yra agresyvesni ir kyla pavojus jų augintiniams. Be to, keletą  kartų vilkšunių šeimininkai net liepė išeiti vaikams, kurie atvedė augintinius pavedžioti į aikštelę.
Dar viena bėda, pasak moters, yra ta, kad šeimininkai atsainiai žiūri į tai, jog šunys rausia duobes. Duobių aikštelėje jau yra daug ir gana gilių, todėl kyla pavojus, kad šunys gali susižaloti, o ir atvedę juos šeimininkai gali nukentėti. „Gal būtų galima šią aikštelę padalinti per pusę?“  – kaip spręsti problemą siūlė moteris.

Linas BITVINSKAS

33 Komentarai

 1. Uždaryti iš viso jei nesutaria

 2. esu ten tris kartus prisikes i tas duobutes nes per visa miesta tik vienas viesasis tualetas

 3. Dėl šiukšlių dėžės

  O šiukšlių dėžės maišas nekeičiamas niekad!!! Nurenkami tik keli maišeliai nuo viršaus , o kartais dėžė būna sklidina. Dėžės apačioje vyksta puvimo procesai….Ar reikia patiems šunų šeimininkams išsikuopti dėžės turinį? Jei nėra valytojos, tai gal komunalinis, juk jie įrengė šią aikštelę, galėtų pakontroliuoti.

 4. Reikia atskiros aikšteles jorkšyrams :DDD

 5. Mieste reikia bent dviejų šunims skirtų aikštelių.

 6. Šuns savininkas

  Jei šuo normalaus dydžio, tai dėl duobės nesusižalos… 😀

  • Šuns savininkė

   O kur parašyta kad aikštelė įrengta tik “normalaus” dydžio šunims??!! Duobės kasamos prie pat suolo įtvirtinimo, prie laipiojimui skirtų kliūčių, kur šokant, bet kokio dydžio šuo gali patirti traumą. Užsnigus sniegui gali susižaloti ir šeimininkai. Juk nuosavuose kiemuose to daryti tikrai neleistumėt.

 7. apskritai miste reikia daugiau deziu ir mieste butu svariau ir to aptvaro nevisiems reiktu

 8. Duobės gilios, baisu. Šunys lengvai gali susižaloti. Tame valijere yra tokių šeimininkų, kurie valgo ir spjaudo saulėgrąžas, mėto popieriukus nuo saldainių, mandarinų luobeles, šukuoja ir palieka plaukų kuokštus. Nesusirenka išmatų. Ypač įdomiai atrodo, kada ne šuniuku užsiima, o nepaleidžia telefono iš rankų.

 9. Būtinai reikia padalinti voljera gal net į 3 mažesnius, nemanau, kad tai labai dauk kainuotų… O sikanciu ir apsisikusiu pilna. Čia jiem gyditoju pagalbos reikia, o nesiskust, kad mažai toletu…

 10. kitas Vietinis

  Jei voljeras sunims pasiteisino ir yra populiarus – nu tai dar bent viena reikia irengt. Ar net du. Kitose miesto vietose. O sita vienareiksmiskai plest. Vis geriau nei palaidi sunys kazkur laksto ir nekontroliuojamai syka.
  Kur ziuri savivaldos dundukai? Darbu yra.

 11. Yra tokių, kurie atvedę tą savo mažą augintį į volijerą, net nepaleidžia nuo pavadėlio, nors tuo metu ir nebūna kitų šunų… Gal bijo, kad pasiklis😀

  • Anykštėnė

   Gal bijo neatsakingų šeimininkų, kurie įsibrauna su dideliais šunimis ir jie puola mažesnius. Visuose miestuose atėjusysis atsiklausia jau esančio voljere ar galima prisijungti, ar šunys sutars.

   • Gerb. Visų pirma tie mažų veislių šunys ir būna dažniausiai agresivus ar iš baimės ar dresūros stoka, neduoda praeit visada kiauksi urzgia ir kai su tokiu,, sofos blusa,, užima visą valjera inike į mobiliuosius ar gleudo saulėgrąžas. O šuo uzsiema pats savimi tai ir Los ir puls, o kas liečia atsiklausti ar sutars šunys tai būtina. Bet čia kultūros stoka

 12. Tie mažiukai tokie pikti būna… Patys pirmi puola, tikriausiai iš baimės. Realiai vietos visiems užtektų, jei žmonės būtų draugiškesni. Be to, anykštėnai dar nėra pažengę socializuojant šunis, todėl ir puola šunys. Juk maži šunys gali draugauti su dideliais, kaip ir dideli su mažesniais👍 gyvenkime draugiškai. P. S. Saugokime ir neniokokime šios aikštelės.

 13. Anykštėnė

  Niufaulendai ar “sofos blusos” visų teisės lygios. Juk ne visi puola, ir yra ir vidutinio dydžio šunys, bet tikrai nesinorėtų kad juos vaikytų dičkiai, tampytų antkaklius ar petnešas, voliotų juos žaisdami ir neduodami jiems palakstyti.

 14. Padalinkit per puse,mazesniems ir bus tvarka,o šudus šeimininkai privalo susirinkt ,Beto turetu būt apmokama aikšte ,jei nori kad kas ja tvarkytu ,kuoptu,duobes lygintu ir t.t. Kas per mada užejo ,anksciau dvarneškos buvo ,o dabar I kavines eina su šunim .Badausim ,bet veislini pirksim,.Asilai.

 15. Žmonės, nedarykite problemos, reikia visiems daugiau geranoriškumo, visiems vietos užteks. Ir savo baimių augintiniams neperduokite 🙂
  Ne kartą buvau su šuniu aikštelėje ir, atėjusios su mažiukais, šeimininkės bambėdamos ėjo tolyn, nors pati raginau ateiti, kad šunys pasilakstytų ir mes juk galėtume pabendrauti. Bet ne! Sako neleisiu savo šuniuko būt su dideliu.. Žinot, iš patirties žinau, kad paprastai tie mažiai didesnius puola. Tik šunys dėl to nekalti. Tai šeimininkų problema, nes nesocializuoja, vadovaujasi nepagrįstomis baimėmis. Nes nuo mažens nepratina bendraut su kitais, bet kokio dydžio, amžiaus ar veislės, šunimis.
  Nei pareigūnai, nei kontrolieriai nestovės aikštelėj. Jei matote netinkamai besielgiančius šunų šeimininkus, jiems ir išsakykite pastabas. Kai tik pradėsime daugiau ir be principų bendrauti tarpusavyje, tai ir problemos, kurios iškyla, išsispręs.

 16. Reikia dar vienos sunu vedziojimo aiksteles prie proftechnines mokyklos ar jurzdike !!!

 17. Dideliem sunim tikslinga butu auksta tvora atitvert 20 x30 m.plota su rakinamais vartais , seimininkai atvestu augintinius ir paleistu , tai jie ten galetu nors ir visa diena lakstyt .

 18. Maži šunis dažniausiai puola didesnius, turiu hasky ir ką galiu pasakyti, jam nesvarbu šuns dydis, jis su visais šuniukais žaidžia , bet ne kartą esame susidūrė su problema kad mažas šuo iš niekur nieko puola, o šeimininkai visada kaltina didesni šunį. Kaip pavyzdys mažas šuo sugebėjo užpulti ir hasky kuris jam nieko nedarė ir mane kai bandžiau patraukti šunis nes to mažo sunio šeimininkė nesugebėjo net ateiti pasiimti šuns ir dar pretenzijas kėlė kad buvo bandyta patraukti jos šunį kuris ir rodė agresija. Taip kad žmonės nekaltinkit čia didelių šunų, kadangi kai kurie jų yra geresni ir labiau socialus negu jūsų maži, pradekit auklėti šunis kad visiems būtų gerai ir visi sutartu.

  • Kai išmoksim mes vieni kitus ir aplinką gerbti bus gerai ir su šunimis …. Turit augintinius ir nežinot , kodėl mažieji taip reaguoja pamate didesnį šunį – reikia daugiau domėtis , skaityti ar kreiptis į dresuotojus …

  • Taip. Ir reikia pažinoti savo augintinį koks jo charakteris yra, jei bijo didesniu saugot žiūrėt kad nieko nebūtų, o ne taip kad aš zn jis mažas jis nieko nepadarys. Bet kiek būna variantu maži šunys puola, be dirzeliu, pasakai šeimininkui laikykit šunį ( nors tavo didelis su dirzeliu, ne piktybinis, bet ginasi taip pat kaip ir žmonės) o šeimininkų atsakas laikyk savo šunį. Aš negaliu atsakyti jei savigina šuniui bus.. Taip būna ir didelių šunų kuriems agresija būna. Ir ne šunis kalti yra dėl to o patys šeimininkai..

 19. Maži šuniukai tikrai agresyvesni, dideli ramesni protingesni. O aikštelių trūksta visuose miestuose, tai opi problema. Telieka tolerancijos daugiau vieni kitiems.

 20. Keista ta okupacija:D su didesniais sunimis susirenka vakare tik valandziukei ir maziau, visa kita laika aikstele buna tuscia, kazkodel.Su mazais suniukais gali ateiti kita laika jei kazkam netinka, tai nesuprantu kur cia problema. Duobutes kasa nevien dideli sunys, pats maciau.

 21. Nesuprantu skundo esmės, praktiškai visuomet pravažiuojant pro šalį matau, kad aikštelė būna tuščia. Tai kokia čia didelių šunų aikštelės OKUPACIJA? Kad atveda šunis pasilakstyti vakarais viso labo 40 min, ar pan?
  Dėl duobių – juos kasa ir mažesnių veislių šunys (ypač medžiokliniai ir pan).
  Siūlyčiau skundo autorei daugiau teigiamų emocijų, draugiško bendruomeniškumo! 🙂

 22. Mažesni bijo, bet šeimininkas turi žinoti koks jo šuo yra ir žiūrėt, bet kad bandyt leist bendraut privalo kitaip šuo NiekadA ne išmoks bendrauti su kitais šunimis

 23. Šuns šeimininkė

  Pirmas dalykas tai, rašant straipsnį reikėtų išsiaiškinti realią situaciją, o ne vienos moteriškės subjektyvią nuomonę.
  Antra. Didieji šunys aikštelėje būna nuo 19 iki 20val. Jei tuo metu mažiukų šunų ar kitiems besibaiminantiems šeimininkams “mirtinai” reikia į aikštelę, galima susitarti dėl laiko. Be to nėra tekę tokiu metu norinčių matyti.
  Trečia. Aikštelė ir yra tam kad šunys pažaistų, palakstytų drauge. Šokinėjimas, pasikutenimas, voliojimasis ir lojimas yra šunų bendravimo būdas, nenorėkite kad kiekvienas aikštelėje žaistų savame kampe, net vaikai bendrose erdvėse taip nesielgia. O jūs norite kad šuo elgtųsi kaip suaugęs ŽMOGUS.

 24. Pastebėjimas

  Vis dėl to viešinimas gera dalykas!!! Šiandien pastebėjom, kad iškuopta šiukšlių dėžė, pakeistas šiukšlių maišas , kuris nebuvo keičiamas gal gerą pusmetį ar ilgiau… Džiugu

 25. Anykštėnė

  Įdomu ar pasirinkusieji tą valandžiukę nusipirko tą laiką..?? Nuėjus į kavinę pavalgyti ir radus sėdinčius prie pamėgto saliuko, pasakysite “čia aš visuomet pietauju, tai dabar jūs išeikite”?! Turbūt jums būtų tinkamai ir atsakyta. Tai kodėl jau esantiems aikštelėje pasakoma “jūs dabar jau išeikit, nes ateina” margis”. Kitą vakarą žaidžiant dviems mažesniems šunims aikštelėje, sustoja mašina, išlaipinamas aviganis ir nepaisant jokių taisyklių, žiūrint buku žvilgsniu – kodėl kažkas čia? juk mano laikas? – ir įeinama su šunimi. O kur parašyta kad tas laikas priklauso- būtent jiems? O gal jie turi “bilietus” kad gali paliepti išeiti?? Aikštelė juk priklauso visam miestui, ir kiekvieno esančio jau viduje pasiteiraujama ar šunys bendraus ir pan. tokios taisyklės yra VISUR. Antra, buvo du žaidžiantys šuneliai, vieno šeimininkė paauglė, ir jei būtų šunys nusiteikę piktybiškai, kaip jaustusi paauglė..?? Bet vyrukai nekreipdami jokio dėmesio įėjo ir davė suprast kad dabar jų “bilietas”. Trečia, ta valandžiukė pati palankiausia ateiti su vaikais ir augintiniais. 20val vaikams, paaugliams jau tamsiu paros metu, laikas būti namuose. Juk visi jau žino, kad tokiu laiku ji būna užimta ir neverta eiti. Ketvirta, ne visi maži būna pikti. Nesocializuoti..? juk nemažai paimtų iš prieglaudų ir jiems reikia adaptuotis, išmokti bendrauti. Sakot bijo, o kokios kalbos girdisi einant gatve “iš katės tik skuteliai liko” arba “paėmė už gerklės ir katinui kaput”. Vieni nebijo, o kiti užgirdę tokias kalbas nesiryž mažesnių leist į draugystes su didčkiais. Bet ir mažesni turi tokius pačius jausmus ir lygiai taip pat nori padūkti, palakstyti.. Ir daug galima paminėti ir penktų ir septintų, bet.. Tik va, pasipiktinę vienos moteriškės subjektyvia nuomone. O kad aikštelė SUTvarkyta, kad NEBerūgsta jų pačių šunų š*dai blogai? Kai dėžė buvo pilnutėlė, metė ant dėžės, ant žemės, bet kad kažką daryti…gerai buvo ir taip!! Ir dabar pūpso kelios didžiulės krūvos kitoje aikštelės pusėje.. Daugiau tolerancijos, susikalbėjimo, nors minimalaus supratimo apie gyvūnus, ir noro kad aikštelė būtų tvarkinga, juk visi esam mylintys gyvūnus.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.