Sulaukti turistų iš Brazilijos vilčių neteikia

Anykščiuose savaitgalį praleido du brazilai. Biologė Karolina Romeiro Fernandes Chagas ir vaistininkas Luiz Roberto Malta Rodrigues.

Jaunuoliai į Lietuvą atvyko iš Sant Paulo ir čia jau gyvena beveik 2 metus. Karolina Romeiro po doktorantūros mūsų šalyje  vykdo mokslinius tyrimus. Abu po truputį mokosi lietuvių kalbos, bet pripažįsta, kad tai jiems sunkiai sekasi. „Labai daug š ir ž raidžių“, – juokiasi Karolina Romeiro.

Per savaitgalį jie aplankė beveik visus turistinius Anykščių taškus. Luiz Roberto patiko Siauruko muziejus, o Karolina Romeiro – Lajų takas.  Paklausti, ar galime tikėtis, kad Anykščiai kuo nors sudomintų ir čia patrauktų turistai iš Brazilijos, abu pašnekovai purtė galvas – „nao, nao“, brazilai čia nevažiuotų.

„Anykščiai – ramus ir gražus miestelis. Specialiai brazilams vykti nebūtų dėl ko, bet čia apsilankius pamatyti yra ką, –  sakė Karolina Romeiro, – mums patiko Niūronių kaimo muziejus, nes ten galima sužinoti, kaip lietuviai gyveno anksčiau, be to, Brazilijoje nėra tokio atviro tipo muziejų“.

Pasak merginos, pagrindinė priežastis vis dėlto yra ta, kad brazilai  nelabai žino, kas ta  Lietuva. „Bet jei atvažiuotų į Lietuvą, manau, jie mielai atvyktų ir į  Anykščius ir mėgautųsi visomis grožybėmis ir jaukia atmosfera“, – sakė Karolina Romeiro.

Paklausti, ar neplanuoja pasilikti Lietuvoje, jie sakė, kad dar nenusprendė, kur toliau suks jų gyvenimo kelias, galbūt liks, o galbūt  vyks karjeros tęsti  į Didžiąją Britaniją.

Linas BITVINSKAS

2 komentarai

  1. nustokim apie turizma svajoti, tik vietinis galimas

    • Prašome nors vieną kontra argumetą

      Pradžiai nustok nusikalbėti. Kuo turizmas kliudo pramonei? Žemės ūkiui šiek tiek kliudo, nes niekas nenori, kad srutas piltų. Pasižiūrėkite į Druskininkus. Kas jiems kliudo atdarinėti naujas gamyklas? Pasižiūrėkite kokie fabrikai dygsta Jurmaloje? O pramoninis Ventspilis kiek turistų pritraukia? Bet jei pačiam atrodo, kad komunizmas tai kolektyvizacija ir elektrifikacija, tai niekas nepadės.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.