Sulaikė Kupiškio merą konservatorių

Pranešama, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antradienį sulaikė piktnaudžiavimu tarnyba bei prekyba poveikiu įtariamą Kupiškio rajono merą konservatorių Dainių Bardauską.

STT atstovė spaudai Renata Endružytė žiniasklaidai teigė, kad  Tarnyba atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba bei prekybos poveikiu Kupiškio rajono savivaldybėje. Savivaldybėje, jos valdomame Kultūros centre, kelių asmenų darbo vietose bei namuose antradienį atliktos kratos. Meras D. Bardauskas (temainfo nuotr.) Kupiškio rajono savivaldybei vadovauja antrą kadenciją, meru pirmąkart jis buvo išrinktas 2015 metais.

Ko gero, tai bene paskutinis iš aplinkinių rajonų merų, kurio veiklą tiria STT. Šiemet vasario mėnesį STT sulaikė buvusį Anykščių merą Kęstutį Tubį.

Aiškėja, kad Kupiškio merą sulaikę dėl su festivaliu susijusių dalykų. STT Panevėžio valdyba, atlikdama šį ikiteisminį tyrimą, tiria šių metų liepos 6 d. vykusio kūrybos ir menų festivalio „Stichijos“ organizavimo aplinkybes. Įtariama, kad kai kuriems asmenims buvo sudarytos išskirtinės sąlygos vykdyti prekybą minimo renginio metu, o už tokių išskirtinių sąlygų sudarymą piktnaudžiavimu įtariami asmenys gavo neteisėtą atlygį. Taip pat įtariama, kad dalis šiam festivaliui reikalingų paslaugų buvo įsigyta neteisėtai, t. y. piktnaudžiaujant tarnyba, klastojant viešųjų pirkimų dokumentus.

Šiandien STT Panevėžio valdybos pareigūnai kartu su kitų STT teritorinių valdybų pareigūnais atlieka procesinius veiksmus. Atliekamos kratos asmenų darbo vietose bei namuose, iš Kupiškio rajono savivaldybės, Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centro ir kai kurių uždarųjų akcinių bendrovių paimti tyrimui reikšmingi dokumentai.

Remiantis „Lietuvos korupcijos žemėlapio“ 2018 metų tyrimo duomenimis, miestų ir rajonų savivaldybės yra laikomos vienomis labiausiai korumpuotų institucijų Lietuvoje. Gyventojų nuomone, savivaldybės pagal korupcijos paplitimą užima ketvirtąją vietą, įmonių vadovų nuomone – trečiąją vietą, o valstybės tarnautojų nuomone – antrąją vietą tarp visų institucijų.

37 proc. visų 2018 metais STT pradėtų ikiteisminių tyrimų yra susiję su vietos savivaldos srityje galimai padarytų nusikalstamų veikų tyrimu. Tarnyba 2018 metais 14 savivaldybių pradėjo 23 ikiteisminius tyrimus, kuriuose nustatytos 128 nusikalstamos veikos. 2018 metais STT pradėtuose ikiteisminiuose tyrimuose įtarimai pareikšti 99 asmenims, iš kurių 13 užima aukštas pareigas savivaldybėse.

3 Komentarai

  1. Ar jam irgi pasiūlys kalėjimą 5 metams?

  2. meru bizniai

    atkatai normalus reiskinys musu krastuose:DDDUtena,Anyksciai,Kupiskis…visur tas pats manot kiti ne is to gyvena:D

  3. visi 9ma ,kaip rasot atkatus ,nes susidaro nuomone ten visi tik del to ir eina

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.