Sukritikavo

Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis atmeta Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) raginimą į šilumos ūkį įsileisti nepriklausomą energijos tiekėja, kuris neva sudarytų sąlygas dar labiau padidinti savivaldybės indeksą reitingų lentelėje.

Anykščių rajono savivaldybė kartu su Šakiais ir Raseiniais šiemet dalinasi 47-tą – 49-tą vietas. Pernai buvome 49-ti – 50-ti.

„Palanki mokesčių aplinka gali padėti konkuruojant dėl investicijų. Jų Anykščiams trūko – buvo mažiau nei vidutiniškai mažosiose savivaldybėse. Prastesni nei daugelyje mažųjų savivaldybių buvo ir kiti ekonominio aktyvumo rodikliai: santykinai mažiau veikė ūkio subjektų, mažiau nei vidutiniškai mažose savivaldybėse gyventojų įsigijo ar prasitęsė verslo liudijimus, mažiau išduota statybos leidimų. Pasyvi ekonomika lemia, kad ir socialiniai rodikliai atsilieka nuo mažųjų savivaldybių vidurkio – šiek tiek daugiau socialinės pašalpos gavėjų, daugiau bedarbių“, – vardija Lietuvos savivaldybių indekso tyrimo vadovė Aistė Čepukaitė. Jos teigimu, kraštui aukščiau pakilti neleido ir didelės komunalinių paslaugų kainos.

Tuo tarpu K. Tubis norėtų, jog tokie vertinimai būtų atliekami kiek įmanoma atsakingiau.

„Paprastas dalykas – kai sumažinome šilumos kainas, čia tapo žymiai patraukliau gyventi. Ir indeksas yra geresnis. Bet kitoj vietoj aš nelabai sutikčiau su LLRI rodikliais, ypač dėl to, kad blogai atrodome, nes nėra nepriklausomų šilumos tiekėjų. Mūsų įmonė (red.: UAB „Anykščių šiluma“) nuo 1999-tų metų moka paskolą valstybės Turto bankui. Ir turime skolas grąžinti, piginti šilumos energiją, investicijas daryti – tai veikla pasidarė žymiai efektyvesnė, ir dar nori, kad kažkoks nepriklausomas šilumos tiekėjas įsijungtų į mūsų šilumos tinklus. Tai mūsų įmonė nebeturėtų iš ko verstis. Nes visa našta – infrastruktūros išlaikymas ir darbo jėgos išlaikymas gultų ant įmonės pečių“, – radijo stočiai „Nykščiai FM“ kalbėjo K. Tubis, kuris prabilo apie naują siekį – kad UAB „Anykščių šiluma“ įsitvirtintų maždaug 25-toje vietoje tarp visų šilumos tiekėjų Lietuvoje.

Dar vieną didžiulę blogybę Anykščių rajone LLRI įžvelgia dėl nesiliaujančios emigracijos. Nurodoma, jog pernai iš čia išvyko 1,74 proc. gyventojų. Mažųjų savivaldybių vidurkis – 1,35 proc.

3 komentarai

  1. Šiluma niekam neįdomi, nes atpigo visoje Lietuvoje. Kada atpigs brangiausias visoje Lietuvoje vanduo?

  2. klausimėliai

    Kas gali paneigti, kad kuo brangesnė šiluma, tuo daugiau biudžeto pinigėlių per pašalpas/kompensacijas grįžta šilumos tinklams… Jeigu staiga atpigintų/sumažintų šilumos kainą, tikriausiai nebeliktų pinigėlių paskolai dengti … bankai skolininkų nemyli …

  3. Pazeriau kritikos

    Šaunuolis meras. Kiek išvarė ( Šapoka, Vaiciulevicius, Blazyte, statybų ir architektūros skyriaus vedėjai ir t. t) ir kiek pritraukė ( gaisrinės vadas policininkas ir Zukauskienes su Žukausku iš STT)

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.