Su rudeniu atsisveikino ir vestuvėms ruošėsi

Vėlų penktadienio vakarą į Katlėrių bendruomenės namus rinkosi Katlėrių ir aplinkinių kaimų gyventojai į kasmetinę šventę „Rudens vartus užveriant“.  Salė vos talpino gausiai susirinkusius bendruomenės narius bei  svečius iš Skiemonių ir Mačionių.

Pasveikinusi visus su spalvotu rudeniu, bendruomenės pirmininkė Raimonda Baurienė ir Seimo narys Antanas Baura dėkojo bendruomenės nariams už aktyvią veiklą, už nepailstamą optimizmą sunkiuose kaimiškuose darbuose ir paskelbė bei apdovanojo šių metų nominantus.  Nominacijos „Bendruomenės pagalbininkai “ buvo įteiktos Birutei ir Alvydui Inčirauskams, Elvyrai ir Kaziui Valaikoms, Irenai  ir Vytautui Kvaseliams.   Nominacija „Specializuotas pieno ūkis“ atiteko Vidai ir Kęstui Šukiams,  Evaldas Baldauskas ir Zenonas Karalkevičius buvo apdovanoti nominacija „Dosni širdis“, ūkininkai Eugenija ir Almantas Kuodžiai – „Specializuotas avių ūkis“, Laura ir Paulius Leščinskai –   „Pažangiausių technologijų taikymas žemės ūkyje „, Lina ir Remigijus Dolibagai – „Netradicinis žemės ūkis“, Eitvidas Ažubalis ir Erika Urbonavičiūtė – „Šeimos ūkio tęstinumas“.

Po Viešintų skyriaus kapelos „Vingerinė“ (vad. Robertas Raišelis) poros dainų, renginio vedančioji Regina Strolienė kvietė siūlyti komisiją, kurios „skonio receptoriai būtų neatbukę ir kuri sugebėtų iš 9 šeimininkių pagamintų mišrainių išrinkti skaniausią“.  Konkurse   dalyvavo Daivos Bakšienės, Gitanos Karvelienės, Irenos Kvaselienės, Janinos Giedraitienės, Dalios Miškinienės,  Audronės Baškauskienės,  Ninos Katinienės, Elvyros Valaikienės, Dangiros Valaikaitės pagamintos mišrainės.

Ir prasidėjo nuotaikinga vakaronė su šokias dainomis, pašmaikštavimais ir … problemomis. O problema buvo tokia. Atėjo Šerių mergaitė  (Daiva Bakšienė) ir viešai pareiškė, kad ieško vyro, kad dairėsi Vilniuje, dar kai kur, tačiau nusprendė, kad kaimo vyrukai patys patikimiausi. Dar nesusiradusi būsimojo, jaunoji susirūpino vestuvėmis.

„Šiame renginy reikia  man susirasti vestuvių planuotoją, mergvakario kompaniją, siuvėją, salės puošėjus,  kirpėją, fotografą, vairuotoją, maisto tiekėją, muzikantus ir dar daug visokių pagalbininkų“,  – pareiškė būsima jaunoji ir pradėjo vykdyti savo planą.

Apraminusios jaunąją, Skiemonių skyriaus šokėjos šiek tiek prablaškė žiūrovus, tačiau neilgam, nes jaunoji, nusprendusi, kad šokėjėlės bus jos mergvakario dalyvės, pradėjo virėjų paiešką. Tad bulves skusti ir įrodyti, kad bus geri virėjai, teko Stasiui, Pauliui ir Antanui. Išrinkusi virėją  ir maisto tiekėją, ėmėsi vairuotojo paieškos. Trys jauni vyrukai turėjo pademonstruoti vairavimo sugebėjimus. Dar trys vyrai buvo pakviesti pademonstruoti, kaip sugeba pripūsti balionus, kuriais reiks puošti vestuvių puotos salę.

Apie tai, kaip vyko tolesnis pasiruošimas būsimoms vestuvėms, kaip renginio dalyviai vaišinosi Deivido Ramono šiurpa ir kieno mišrainė nustebino komisijos narius,  skaitykite „Šilelyje“.

Dalina RUPINSKIENĖ

 

 

.

3 komentarai

  1. Moka žmonės šventę susirengti. Ačiū Nykščiams, kad parodo, kad mūsų kaimas gyvas.

  2. man tai nepatinka tas rinkimas geriausių.Reikia dėkoti,kad ateina,daro,ruošia.Kiekviena gaspadinė kitaip. Argi svarbu gauti padėką rėmeliuose, tikrai ne svarbu visiems susirinkti pabūti drauge,pasilinksminti ir to pakanka. Kaip išrinkti skaniausią mišrainę juk visos ruošiame savaip. Likę iš anų laikų tie skirstymai . Iš nuotraukų matosi graži šventė ,taip ir toliau.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.