„Su Lietuva širdy“ – 27-ąjį kartą

Rugpjūčio 3 dieną Ariogaloje vyko kasmetinis Lietuvos tremtinių, politkalinių ir laisvės kovotojų sąskrydis „Su Lietuva širdy“. Jau 27-tą kartą vykusiame sąskrydyje dalyvavo apie 5000 žmonių. Daugelis iš jų atvyko su šeimos nariais, sąskrydyje dalyvavo Seimo nariai ir Lietuvos respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Kaip ir kasmet, šiame renginyje dalyvavo grupė Anykščių tremtinių ir politkalinių bei nauji nariai, kurie pirmą kartą vyko į tokį iškilmingą renginį. Kartu su tremtiniais į šventę atvyko ir jaunieji šauliai, kurie susipažino su gyvąja mūsų tautos istorija. Susitikimų erdvėje buvo stilizuota partizanų stovykla, patriotinių leidinių knygynėlis, misija „Sibiras“ dalyvių palapinė. Diskusijų palapinėje vyko okupacijų ir laisvės kovų muziejaus parodos  „Lietuviai Kengyro sukilime.  1954 m. gegužės 16 – birželio 26“ bei knygų „Aš esu Vanagas“ (autorius Seimo narys Arvydas Anušauskas) ir  „Deklaracija“ (autorius Ernestas Kuckaitis) pristatymas.  Paskaitą „Išpuoliai prieš Lietuvos istoriją: kaip sustiprinti tautos atsparumą dezinformacijai“ skaitė Seimo narys Laurynas Kasčiūnas.  Sąskrydžio dalyviams buvo parodytas filmas „Misija Sibiras18. Surasti savus“, kuris sujaudino daugelį, ypač tuos, kurie buvo tremtyje.

Esame dėkingi savivaldybės administracijai už suteiktą transportą ir galimybę dalyvauti patriotiniame sąskrydyje, už galimybę susitikti su draugais ir bendraminčiais.

LPRTS Anykščių filialo valdybos vardu Liudvika Danielienė

2 Komentarai

  1. Klausimas apie Tubį

    Komunistai, kurie viešai atsisako tarti Dievo vardą, gali būti tremtiniais?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.