Stojo mūru už ministrą

Vienintelis Anykščių rajono tarybos narys – Donatas Krikštaponis – „šaukštų“ skandale neįžvelgia ir nereikalauja asmeninės ministro Juozo Oleko atsakomybės.
Dar pirmadienį jauniausiems krašto politikams ir partijų skyrių lyderiams išsiuntėme elektroninius laiškus, prašydami trumpai pakomentuoti skandalus, pastaruoju metu drebinančius politinę  šalies sistemą. Iš dešimties atsakė tik keturi. Likusieji lyderiai, tikriausiai, tiek užsiėmę, kad neturi laiko atsidaryti savo tarnybinio elektroninio pašto.
Visi politikai, redakcijai atsiuntę atsakymus, laikosi panašios nuomonės dėl Krašto apsaugos ministro atsakomybės ir Eligijaus Masiulio grynųjų bute –  blogiau nebūna. Dėl Virginijos Baltraitienės medžioklės reikalų išsiskyrė tik Antanas Baura. Jo nuomone, šiame skandale reikėjo išvengti melo ir nieko nebūtų nutikę. Tuo tarpu jaunimas A. Baltraitienės nebenorėtų matyti ministrės kėdėje.
Kol negavome elektroninio atsakymo iš socialdemokratų atstovų,  susisiekėme su neformaliu jų lyderiu Donatu Krikštaponiu.        
– Kaip vertinate KAM krečiantį “šaukštų” skandalą ir kas turėtų atsakyti?
– Šioje vietoje visa kaltė verčiama Krašto apsaugos ministrui. Bet pirko tai kariuomenė ir tai darė už tuos pirkimus atsakingi asmenys. Antras dalykas – patys iškėlė ir patys aiškino tuos klausimus ir dabar suversti bėdą, kad nieko nedarė, nekorektiška. Tai tik priešrinkiminis politikavimas. Jei būtų nupirkę, pradėję naudoti ir neiškėlę problemos dėl kainų, kitas reikalas. O dabar jie buvo sandėly, kol viską mėginta išsiaiškinti. Pinigai grąžinami ir viskas čia išsispręs. Aišku, nereikėjo laukti 2-jus metus, tačiau nematau problemos.
– Kaip vertinate buvusio Liberalų sąjūdžio pirmininko Eligijaus Masiulio bandymą paaiškinti, kas nutiko šių metų gegužės 12 d. ir iš kur jo namuose atsirado didelė suma grynųjų?
– Iš bandymo pasiteisinti per žiniasklaidos priemones visi suprato, kad tai yra kažkoks išsisukinėjimas ar panašiai. Tai buvo nepagrįstų faktų konstatavimas ir tik atnaujino prieš kelis mėnesius kilusius įtarimus. E. Masiulio toks pasiaiškinimas neigiamai paveiks partijos reikalus rinkimuose.
– Kaip vertinate Þemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės dalyvavimą medžioklėje ir po to kilusi tarptautinį skandalą su kaimynine Latvija?
– Man atrodo kad ir anksčiau būdavo organizuojamos ir naudojamos tokios priemonės ir bendravimas. Juolab, gi čia susitiko dviejų šalių ministrai. Tai aš neįžiūriu šioje istorijoje kokios tai tragedijos. Iki šiol visi taip bendraudavo. Atrodo, jog tai paprasčiausiai natūrali bendravimo forma.
Baigdamas pokalbį D. Krikštaponis paatviravo, jog nebeketina vėl perimti kiek vangokai atstovaujamo skyriaus vairininko pareigų. Neformalus lyderis užsiminė, jog jau nebe ta sveikata.
Beje, dar prieš kelerius metus buvusį skyriaus pirmininką Anykščiuose ne taip jau retai buvo galima pastebėti leidžianti laiką ir su į svečius atvykusiu Juozu Oleku.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.