Stipendijos – už ačiū?

Šiuo metu Anykščių rajono savivaldybė  76-ių Eur dydžio stipendijas moka penkiems anykštėnams, studijuojantiems Vilniuje ir Kaune. Tačiau dirbti į gimtinę, greičiausiai, negrįš nė vienas, o kai kurie pasirinks ir emigraciją.
Vakar vykusiuose kandidatų į Seimo narius debatuose nuskambėjo žinia, jog net 60 proc. mediciną studijuojančių antro kurso studentų jau žino, kad jiems teks darbuotis Vakaruose. Panaši perspektyva laukia ir būsimųjų fizikų bei chemikų. Jie Lietuvoje ruošiami darbui užsienyje. Ir akivaizdu, jog vien tik papildomas piniginis skatinimas niekaip neįpareigoja jauno žmogaus grąžinti bent dalį investicijų į jį savam kraštui.
Nuo šių mokslo metų pradžios rajono savivaldybė stipendijas mokėjo dviems būsimiesiems medikams, dviems informatikams, ekonomistei ir Dailės akademijos studentei.  Stipendijos nuo spalio neteko viena Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto auklėtinė.
„Kadangi ji metė tas studijas, tai stipendijos mokėjimas buvo nutrauktas automatiškai“, – situaciją pakomentavo savivaldybės specialistė ryšiams su visuomene Adelė Aglinskaitė.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.