Stilingos dieninės užuolaidos. Kaip pasirinkti?

Romanetės, dieninės ar naktinės užuolaidos – ar jų derinys? Kaip pasirinkti ko reikia jūsų langams. Galbūt neįvertinsite langų dekoro svarbos, kol nepagyvensite vietoje, kurioje nėra užuolaidų ar roletų. Šios langų puošmenos, be jaukumo, suteikia privatumo ir blokuoja šviesą. Laimei, užuolaidų pasirinkimas yra vienas iš lengvesnių ir pigesnių interjero projektų, kuriuos galite savarankiškai pakeisti, pertvarkydami savo namų interjerą. Norėdami palengvinti pasirinkimą, pateikėme keletą patarimų, kodėl verta rinktis dienines užuolaidas ir kaip nepasiklysti jų gausoje.

Kodėl rinktis dienines užuolaidas?

1. Tinka tamsioms erdvėms. Stilingos dieninės užuolaidos yra puikus pasirinkimas, jei norite šiek tiek privatumo ir daugiau šviesos patalpoje. Šios užuolaidos suteikia galimybę erdvėje skleisti natūralią šviesą ir padeda apšviesti tamsius kambarius, kartu užtikrindamos privatumą. Jei jums patinka erdvumo ir šviesos pojūtis kambaryje, pabandykite pradžioje pasikabinti vien tik dienines užuolaidas.

2. Puikus pasirinkimas vaizdingam kraštovaizdžiui. Jei jūsų namai apdovanoti langais su vaizdu į nuostabų kraštovaizdį, nereikėtų jo slėpti tamsiomis užuolaidomis. Be to, dažniausiai gamtoje jūsų langai nebūna su vaizdu į kaimyno kiemą ar namą, taigi galite džiaugtis dieninių užuolaidų suteikiamu jaukumu, o vakare jums neprireiks ir naktinių užuolaidų.

3. Privatumas dienos metu. Dieninės užuolaidos gerai praleidžia šviesą ir suteikia jums vaizdą iš išorės. Tačiau jos taip pat padeda mėgautis privatumu. Pagamintos iš plono audinio, dieninės užuolaidos yra pakankamai plonos saulės spinduliams praleisti, tačiau pakankamai storos, kad apsaugotų nuo smalsių akių. Taigi iš esmės, jos blokuoja vaizdą namų viduje ir suteikia jums reikalingą privatumą dienos metu. Bet jei privatumas yra pats svarbiausias dalykas, tokiu atveju geriau rinktis dienines ir naktines užuolaidas kartu. 

4. Suteikia erdvės pojūtį mažose patalpose.  Jei jūsų kambaryje yra žemos lubos, rekomenduojame rinktis lengvesnes, šviesesnes užuolaidas, kurios vizualiai neapsunkins kambario, o suteiks daugiau šviesos ir jaukumo. Galite rinktis užuolaidas su vertikaliais raštais, kurie vizualiai padidins kambario aukštį. Be to, mažoje patalpoje, nepamirškite kabinti karnizo kaip įmanoma aukščiau ir plačiau, ir jūsų kambarys atrodys didesnis, erdvesnis, aukštesnis, ir platesnis.

5. Jaukumas. Užuolaidos yra svarbi interjero dalis, jos gali sukurti romantišką ar šventišką nuotaiką, savo raštais ar spalva gali pagyvinti interjerą ir net tapti pagrindiniu jo akcentu. Jei pageidaujate savo namus paversti ramybės oaze, tada rinkitės neutralias, šviesias, pastelines spalvas. Jei pageidaujate ryškesnių akcentų interjere, įveskite vieną ar dvi ryškesnes spalvas ar raštus, suderinkite su baldų tekstile ir dekoratyvinėmis pagalvėlėmis, ir mėgaukitės egzotišku, ryškiu interjeru.

Kaip išsirinkti tinkamas dienines užuolaidas?

Užuolaidų tipai.  Jei pageidaujate modernaus stiliaus interjere, rinkitės žiedinio klostavimo tipo užuolaidas. Žiedai sukuria tvarkingas užuolaidų klostes, kurios garantuoja modernų vaizdą, be to užuolaidų žiedų spalvą galite suderinti su karnizo spalva. Žiedai gaminami iš įvairių medžiagų, įskaitant plastiką, žalvarį, nikelį, nerūdijantį plieną ir medieną.  Pieštukinio klostavimo dieninės užuolaidos yra populiariausias pasirinkimas, jos yra universalios ir tinka bet kokiam interjerui. Šio tipo užuolaidos turi viršuje juostelę, už kurios yra kabinami karnizo kabliukai. Šio tipo užuolaidos tinka įvairiems karnizams, lubiniams bėgeliams ar kabinti lango nišoje.

Spalva. Balta ar dramblio kaulo spalva yra dažniausias pasirinkimas dieninėms užuolaidoms. Jei jūsų interjere dominuoja pilkų spalvų paletė, tokiu atveju geriau rinkitės baltą spalvą, šiltesniems atspalviams puikiai tinka kreminės, dramblio kaulo, su gelsvumu, spalvos. Tačiau dieninių audinių yra įvairių spalvų, įskaitant pilką, raudoną, mėlyną, žalią. Spalvotos dieninės užuolaidos suteikia visam interjerui atspalvį ir gali blokuoti dienos šviesą, tačiau tinkamai parinktos, jos gali atrodyti labai stilingai.

Raštas yra svarbus lango dekoro elementas. Dažniausiai dieninės užuolaidos pasirenkamos vienspalvės, o su raštais mieliau užsakomos naktinės užuolaidos, tačiau dieninių raštuotų pasirinkimas yra labai platus. Galite rinktis užuolaidas su tradiciniais nėriniais, spalvotomis gėlėmis, moderniais, geometriniais raštais, svarbu tinkamai suderinti su naktinių užuolaidų, tapetų ir baldų raštais ir neįvesti per daug ar skirtingos stilistikos raštų.

Užsak. Nr. 2266

Nuotrauka iš www.dekoria.lt

2 komentarai

  1. Kiek procentų bedarbių Anykščiuose? Užuolaidos svarbu neitin.

  2. Užuolaidai jau senai

    yra prabanga

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.