Stebėjimo įranga „dirbo“ tik darbo dienomis

 

Sausio 24 dieną Molėtuose numatytas kitas buvusio Anykščių mero K.Tubio bylos nagrinėjimo posėdis. Jame bus apklaustas STT pareigūnas Mindaugas Ražauskas. Posėdis teisėjos Monikos Benetės sprendimu bus uždaras.

Iškvieti STT pareigūną M. Ražauską K. Tubio gynėjai prašė jau šiame posėdyje, nes kilo klausimų, kodėl neįrašytas spalio 18 dienos pokalbis, o sausio 2 ir 10 dienos įrašai nutrūksta viduryje sakinio.
Baigiantis sausio 17-osios posėdžiui Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorė Dalia Markauskienė teismui perskaitė STT pareigūnų raštą, iš kurio aiškėja, kad stebėjimo įranga irgi turėjo savo „darbo laiką“. Rašte teigiama, kad Anykščių mero darbo kabinetas buvo filmuojamas nuo 7 iki 17 valandos darbo dienomis iki sankcijos pabaigos. Taigi, pasak rašto, po 17-tos valandos aparatūra nebeveikdavo.
„Spalio 18 dieną kriminalinės žvalgybos veiksmai nebuvo vykdomi, nes nebuvo galimybės jų vykdyti“, – skaitė atsakymą prokurorė.
K. Tubio advokatai teigė, kad jie be jau perskaityta pažyma atsakytų klausimų pareigūnui turi ir daugiau, kurių neatskleis, kad STT pareigūnas negalėtų pasiruošti, todėl prašė jį iškviesti į posėdį. Taip pat advokatai prašė prijungti prie bylos asmeninį K. Tubio susirašinėjimą su Rimvydu Kugiu ir telefono išklotinę, kurioje fiksuotas skambutis Virgilijui Vaičiuliui, bei kviesti į teismą liudyti teisininką Justą Vilį, kuris po K.Tubio sulaikymo bendravo su R. Kugiu. Advokatai taip pat paprašė išslaptinti 2019 m. rugpjūčio 6 dienos dokumentą, pagal kurį buvo pradėti prieš K. Tubį kriminalinės žvalgybos veiksmai. „Nėra pirminio šaltinio dėl ko buvo pradėti veiksmai“, – motyvavo advokatai. Prokurorė prieštaravo šiems advokatų prašymams, tačiau teisėja juos tenkino, tik paskelbė, kad posėdis bus uždaras.
K.Tubis prašė teisėjos, kad ta posėdžio dalis, kurioje liudys teisininkas J. Vilys, būtų viešas, tačiau teisėja nusprendė, kad posėdis bus uždaras. Kitas viešas teismo posėdis numatytas vasario 10 dieną.
Linas BITVINSKAS

12 komentarų

 1. net įranga nepersidirba

 2. Matote, kas darosi Lietuvoje. Kai meras yra draugas su Škverneliu, tai STT neleidžiama dirbti ir sekti korupciją įtariamo mero ne darbo laiku. Labai nemalonu tai suprasti. Ačiū redakcijai, kad apie tai nenutylite. Tikiu, kad Lietuva išsilaisvina iš tokių įtakų ir spec.tarnybos galės atlikti savo misiją.

 3. Nevyduriuok gebelsiene.

 4. M.Fergizienė

  Kaip kabinete atsirado filmavimo įranga.? Reiškia saviškių tarpe buvo žmonių, kurie už pinigus gali padaryti bet ką. Kaip tos kameros niekas nepastebėjo.? Tai yra pamoka visiems meras.. Kabinete keturios sienos, stalas, kėdė ir visas apstatymas. Gyventojams , apsilankantiems pas merą, virtuvinės taburėtės. Reikės specialiai apsilankyti mero kabinete ir įsitikinti, kad tokią filmavimo galima pritvirtinti.

 5. M.Fergizienė

  Toje įstorijoje labiausiai turi drebėti tas arba tie, kurie talkininkavo mero kabinete įrengiant filmavimo kamerą. Kas turėjo daugiausia naudos, kad K.Tubis nebuvo išrinktas meru.Kažkas turėjo atrakinti kabinetą, kai niekas nemato. Aišku, kad už tai buvo sumokėta. Nepavydžiu jam, iš tos įtampos jis gerokai pagadins sveikatą. Tikriausiai iki teismo galo paaiškės to niekšo pavardė. Pats
  K.Tubis galės prisiteisti solidžią sumą už jo pažeistas teises.

  • Atitinkamos tarnybos pačios sugeba atsirakint duris, kai niekas nemato. Taigi, sveikatos niekas sau nepasigadino. Ir kameras tarnybos pastato be talkininkų. Na, jau taip nuvertint tarnybų sugebėjimus… Ech, Marijona… Gal geriau namo reikalais užsiimkit.

 6. Vergizienėar tau daug mokėdavo lijokai kai iš vyno gamyklos jiems vaisioką tempei

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.