Šri Lanka – rojus gamtos mėgėjams

Šri Lanka – viena Indijos vandenyno salų, kurias atranda vis daugiau atostogautojų. Daugelį jų čia pavilioja nuostabi gamta. Dideli nacionaliniai rezervatai ir parkai, įsikūrę sostinėje ir jos apylinkėse – puikus kelionės planas, kurį padeda įgyvendinti pigūs skrydžiai į Kolombą. Gamtos gerbėjų čia laukia ne tik unikali salos augalija, bet ir gyvūnija.

Šri Lankos flora ir kiti gamtos objektai

Parkai, pakrantės, uolos – vietos, kur galite mėgautis įspūdingais reginiais ir pasidžiaugti šrilankietiška saule. Žemiau – kelios nuostabios vietos, kurias galite rasti netoli Kolombo.

Sigirijos uola

Kitaip dar vadinama Liūto uola – tai iš uolų suformuota tvirtovė. Pastarąjį pavadinimą jai suteikia liūto letenų įspaudai. Šį objektą, priklausomai nuo pasirinktos transporto priemonės, galite pasiekti per 4-6 valandas.

Karališkieji botanikos sodai

Kelios valandos automobiliu, ir atsidursite tikroje augalų karalystėje, įkurtoje dar XIV a. Puikiai išplanuota teritorija leis pasigrožėti 4 000 rūšių flora.

Viharamahdevi parkas

Pačiame mieste esantis parkas – puiki vieta ramiam poilsiui po aukštais medžiais. Netoliese rasite Beiros ežerą, tyvuliuojantį šalia budistų šventyklos.

Negombo pakrantė

Negombo mieste esanti jūros pakrantė neprimena turistų nusėtų populiarių paplūdimių. Tačiau mažas žmonių skaičius – privalumas, kuris leis patogiai grožėtis aukštomis palmėmis, svajinga horizonto linija ir turkio mėlynumo vandeniu. Pigūs skrydžiai į Kolombą suteiks galimybę mėgautis jaukia atmosfera ir kitur. Nuo Kolombo pavažiavę 35 km, pasieksite Kalutarą. Beje, čia galėsite paskanauti gardaus vaisiaus mangostano.

Gampahos sodai

Miesto autobusu pasiekiama Gampaha – iš 5 kaimų suformuotas miestas. Čia esantys Henarathgodos botanikos sodai didžiuojasi pirmuoju kaučiukmedžiu šalyje, dailiu kraštovaizdžiu ir ajurvedinės medicinos paslaptimis.

Ratnapura

Šiame mieste jūsų laukia žymioji Adomo viršukalnė – 2 243 m. aukščio uola, siejama su krikščionybe ir budizmu. Taip pat Ratnapuroje galite grožėtis galybe medžių ir kitokių augalų, lemiančių nepaprastą Sinharajos miškų rezervato žalumą.

Thalawathugodos pelkių parkas

60 akrų teritorijos vanduo kadaise naudotas Parlamento ežerui formuoti. Šiandien ši vieta vėsina miestą, sugeria vandenį, išsiskiriantį audrų metu ir suteikia galimybę mėgautis gamta tiek biologijos studentams, tiek kitiems gyventojams. Akis paganyti galite žvelgdami į daugiau nei 25 rūšių drugelius ir laumžirgius, laigančius virš pelkės ir sausų žolės plotų.

Vietos laukinių gyvūnų mėgėjams

Jei pigūs skrydžiai į Kolombą jus vilioja dėl galimybės pamatyti Šri Lankos gyvūnus, nuvykite į kelias žemiau išvardytas vietas.

Nacionalinis Jalos parkas

Už 6 valandų kelio nuo sostinės esantis parkas – vieta, kur galite aptikti retųjų leopardų, tinginių, buivolų, laukinių kiaulių, beždžionių, taip pat – kone 220 rūšių paukščių.

Wasgamuwos nacionalinis prakas

Tai – svarbi laukinių dramblių buveinė. Taip pat galite pamatyti meškų, leopardų. Jei žavitės drambliais, verta apsilankyti ir Pinnawalos draustinyje, kur gyvenimui laisvėje ruošiami be tėvų likę drambliukai.

Hikkaduwos vėžlių inkubatorius

Visai netoli miesto centro esančioje teritorijoje rūpinamasi iš kiaušinių besiritančiais vėžliukais. Darbuotojai stengiasi, kad kuo daugiau jų rastų saugų kelią link vandens. Atvykę perėjimo periodu, vakarop, galite ir jūs padėti vėžliukams nepaklysti.

Banginių stebėjimo trikampis

Kelių valandų kelio atstumu nuo Kolombo rasite Mirisą, Kalpitiją ir Trinkomalį. Tai – nuostabi vieta stebėti banginiams ir delfinams. Netoli Kalpitijos rasite jūrinį draustinį, tinkamą pažinčiai su povandeniniu pasauliu.

Pigūs skrydžiai į Kolombą – patogus pasirinkimas tiems, kas nori ne tik mėgautis egzotiška Šri Lankos kultūra, bet ir pažinti salos florą ir fauną. Netoli sostinės lengvai rasite ir daugiau ekoturizmui ar gamtos tyrinėjimui tinkamų vietų. Tinkamai paruoštas maršrutas, nebrangūs lėktuvo bilietai ir patogi apranga – viskas, ko reikia neeiliniams įspūdžiams.

2 Komentarai

  1. o kodl furoj šri lankiečiai rizikuodami gyvybe veržte veržėsi į europą ?

  2. jie gal ir veržiasi, o mums visai gerai ten pailsėti ir nebrangu:
    https://skrendam24.lt/pigus-skrydziai-i-Kolomba/

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.