Spektaklyje „Autonomija“ – žymiausi Lietuvos teatro ir kino vardai

Spalio 13 dieną, Anykščių kultūros centre, žiūrovai turės galimybę išvysti vieną naujausių Valstybinio jaunimo teatro darbų – spektaklį „Autonomija“. Tarptautinį pripažinimą pelniusio vengrų teatro režisieriaus Árpádo Schillingo spektaklis, pastatytas pagal scenarijų, gimusį repeticijų metu bendradarbiaujant visiems spektaklio kūrėjams.

Pagrindinį vaidmenį kuriantis aktorius Valentinas Masalskis sako: „spektaklis apskritai yra apie mūsų autonomiją. Autonomiją šeimoje, apie šeimos užsidarymą (vienų nuo kitų), apie melagystes, paslaptis.“ „Autonomijoje susitinka ir kiti žinomi Lietuvos teatro ir kino aktoriai – Vidas Petkevičius, Janina Matekonytė, Andrius Bialobžeskis, Viktorija Kuodytė, Dainius Gavenonis, Neringa Varnelytė, Kristina Andrejauskaitė ir kt. Aktoriai personažams suteikė savo vardus.

Schillingo spektaklio centre – autonomijos tema. Ar būdami laisvi esame autonomiški? Ką reiškia autonomija kiekvieno iš mūsų asmeniniame gyvenime? Spektaklis – vienos šeimos pasakojimas, per kurį skleidžiasi visuomenės ir tautos istorija. Valentinui (aktorius Valentinas Masalskis) politinio režimo pasikeitimas buvo sėkmingas įvykis, dėka savo talento ir lankstaus būdo jis praturtėjo, nes atsirado tinkamoje vietoje ir tinkamu laiku. Dvidešimtmetis Valentino anūkas Simas (aktorius Simas Lunevičius), siekdamas sukurti kino filmą apie visą šeimą, ją ir jos praeitį pamato visiškai kitokią… Daugeliui didinga mūsų šeimos, kaip ir valstybės, praeitis yra esminis pagrindas. Tačiau ką daryti, jei šis pagrindas sukurtas ant melo pamatų?

Spektaklis „Autonomija“ – spalio 13 dieną 17 valandą Anykščių kultūros centre. Po spektaklio visus kviečiame sudalyvauti diskusijoje su kūrybine grupe.

Bilietus galite įsigyti teatro kasoje ir bilietų platformoje Tiketa.lt: https://bit.ly/2QF8CM3

 

3 komentarai

  1. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
    Pagal mane jei isgvildenti visu pirma aprasoma tema filosofine psichologine prasme. Tai kad visu pirma pasauli egzistuoja pats didziausias melas, jog yra gyvas nukryziuotas stabas, kuris atpirko visu seimu vidines nuodemes. Is tiesu seimos savo viduje sio melo deka randa ka nukryziuoti, tam kad uzkasdamos savo nuodemes, gyventu… Siuo principu siai dienai egzistuoja dauguma civilizuotos europos seimu kultura. Ji neimanoma be melo, melo patiems sau, jei visa kultura daug simtmeciu pastatyta ant melo pamatu. Tuo paciu istorinio melo…

    Bet is menines puses , manau gali buti vienas is geriausiu reikalu, kada nors vykusiu Anyksciuose per daugeli metu. Nors ir buvusia kulturos sostine… 🙂

  2. Gaila, kad dešimt metų miegojai…

  3. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
    Jei neskiriama pakasynu nuo miego, o pakyletos teletabiu kulturos proteli sviecia panoramos laidos. Galima ir nukryziuotuoju pabut, susirgti vardan jusu ramios sazines anamnezes miegu. Kad rodikliu Lietuva nenusviestu realybes sviesa. Kas tokie tie rodikliai is tiesu. Kitu atveju sventoji realija gali pasirodyti labai jau kosmariska. Kame pries sventuosius rodiklius ir teletabiu kultura, net duju kameros ir stribu kulkos gali pasirodyti gelytes. Lyginant su gyvuju pakasynomis, deliojant virs ju gyvais paiaidoto kapo, rodikline antraste. Skirta sviesuomenei kur saule leidziasi. „Uzmige savaime 10 metu anamnezes miegu, savo paciu teisume“..
    Ant antkapio plus daug zydru balionu, balta juostele su uzrasu. Atjaucianti bet nesusipratusi teletabiu aukstuomene.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.