Šokiruojantys kirtimai Šimonių girioje

Šokiruojantys kirtimai paukščių perėjimo metu juodųjų gandrų, mažųjų erelių rėksnių ir kitų retų paukščių buveinėje! Pažeidėjų baudos negąsdina.

Saugomoje teritorijoje, Šimonių girios biosferos poligone,  balandžio–birželio mėnesiais, kuomet paukščiai peri ir augina jauniklius, draudžiama kirsti mišką. Tačiau ribojimo dažnai nesilaikoma, nes baudos už taisyklių pažeidimą tesiekia vos keliasdešimt eurų. Štai prieš keletą dienų biosferos poligono  gyventojai  pastebėjo nelegaliai iškirstą mišką. Sklypo savininkai buvo nubausti, tačiau  jau po dienos, kitoje pusėje keliuko, atsirado dar viena nauja kirtavietė.

Gaila, kad aplinkos apsauga Lietuvoje yra tik imituojama, bet realiai neveikia.

Šimonių girios iniciatyvinė grupė

17 komentarų

 1. Jonas pagonis

  Gaila, kad nei Anykščių savivaldybės Tarybos nariai nei Lietuvos Respublikos Seimo nariai (kurie atstovauja Anykščių rajono rinkėjus) neprisideda prie gamtos saugojimo įstatymų vykdymo ir tvarkos palaikymo, o galimai net kartu su komercijos dalyviais organizuoja verslo ir kitas veiklas, galimai net pažeisdami gamtos apsaugos taisykles tiek miško kirtimo, tiek techninio sporto ir pramogų vykdymo veiklose. Klausimas ką veikia šiame rajone ir apskrityje aplinkos apsaugos pareigūnai ir kitų, kontroliuojančių valstybės tarnybų pareigūnai???

 2. Briuselis duoda planus kad net dumai is subines jiem ruksta,lietuvos seimo nariai tera tik algom pasiimt ir europos paramas pasiskirstyt,kaip briuselis pasakys taip jie ir darys,siuo metu europai reikia daug medienos,savo jie neliecia.

  • Pastebėjimas

   Taigi vietinė valdžia praneša, kad vienas už anykštėnus besirūpinančių Seimo narys išsirūpino, kad amžinas ligoninės direktorius pataptų mero patarėju, o po to vėl laikinuoju-amžinuoju iš biudžeto išlaikomos įstaigos direktorium, o antrąsis pataptų vienu iš vieno 2020-ųjų Anykščių Garbės piliečiu. Taigi kertami medžiai gyvosios gamtos saugojimo metu nėra prioritetinė vietos valdžios ir gerbiamų Seimo narių veiklos sritis.

 3. O kur buvo Vaitkiene su savo sobla kad nemate kad kerta.Vaje…

 4. Ar tikrai kirtimas nelegalus? Apie nelegalus kas informavo? Narkomanai iš Gyvo miško, ar specialistai?

 5. Mūsų valdžiai tik postai rūpi. Ką iškirsti ir ką pasodinti.

  • Lenkai, valstiečiai ir socdarboraudonasbebbraaaaš

   Dar mūsų valdžiai rūpi savo, t.y. Upės gatvę išasfaltuoti ir Kildišienės nekaltumas.

 6. Ar nuvažiuos į vietą nors vienas tarybos narys?

 7. žiurėkit savo reikalu, ir nesikyškit į svetimus. kam reikia tas kirto ir kirs. tam miškai ir auga, kad būtų iškirsti, tam kiaulės auginamos, kad būtų paskerstos, tam bulvės auginamos, kad būtų nukastos….

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.