Sodininkams išdalins konteinerius

UAB Anykščių komunalinis ūkis direktorius Kazys Šapoka sako, kad nepatenkinti bendrų konteinerių buvimu sodininkai greitai nuo šios problemos bus išvaduoti.

„Šiukšlių klausimas per karantiną tapo labai aštrus. Nežinau, su kuo tai susiję, gal kad žmonės ilgiau namuose būna, gal kad pradėjo daryti remontus, tačiau jų žymiai padaugėjo ir paprastų, ir stambiagabaričių“, – „Nykščiams“ sakė K. Šapoka.  Jis teigė, kad komunalininkai stengiasi operatyviai išspręsti šį klausimą. Paklaustas, kaip bus su sodų bendrijose stovinčiais bendraisiais atliekų surinkimo konteineriais, K.Šapoka kalbėjo, jog pagal nutarimą tokie konteineriai turėjo būti pastatyti sodų bendrijose, o dabar šis klausimas bus sprendžiamas kitų būdu. „Sodininkams, kurie pageidaus, bus išdalinti individualūs konteineriai. Taip pat ten, kur mūsų automobilis negalės privažiuoti, bus galima šiukšles rinkti į maišus, sodininkai galės jas vežti į mieste esančius bendro naudojimo konteinerius“, – apie tai, kad ši problema bus išspręsta kalbėjo K.Šapoka.

Konteinerių sodo bendrijose  klausimą aktyviai kėlė “Elmos” sodo bendrijos narė Marijona Fergizienė.  „Mes, sodininkai, be tų konteinerių pragyvenome 35 metus ir neprapuolėme. Tai konteineriai – ne sodininkams, o tikrų tikriausias sąvartynas, į kurį vežamos statybines atliekos, padangos, televizoriai ir t.t. Problema būtų išspręsta, jei norintiems išdalintų konteinerius”, – siūlė M. Fergizienė.

Beliks sulaukti žinios, kiek sodininkų panorės turėti savo konteinerius.

Linas BITVINSKAS

19 komentarų

 1. Šapoka nesupainiok ! :)

  Visiems po konteinerį, o Fergizienei Vaigino kupolą!!! 🙂

 2. M.Fergizienė

  Kiek dienų reikia konteinerių dalyboms? Konteinerius iš sąvartyno jau galima išvežti šiandien.

 3. Svėdasų Jadze

  Aš galvojau kad Jis jau atleistas

  • Jis turi daug “ direktoriškų gyvybių“. Kai vieną koks riteris nukauna, tai po kiek laiko išauga naja direktoriška galva ant to paties kaklo.
   Drakonas žūvo- šlovė drakonui! 🙂 Matai, kad sėdi savivaldybės posėdžių salėje visus priešininkus nugalėjęs.

 4. Komunalinis ūkis, įgaliotas savivaldybės tvarkyti atliekas ir už tai gauna pinigus pagal nustatytas SaVi-valdybėsTarybos patvirtintas rinkliavas. Dirktorius privalo užtikrinti įmonei priskirtų funkcijų ir paslaugų kokybišką vykdymą. Todėl nereikėtų į spaudą publikuotis, kad sodininkai nepatenkinti. Kitu atveju, jeigu nebūtų monopolinis paslaugos teikėjas, sodininkai ir gyventojai galėtų pasirinkti alternatyvią atliekų surinkimo įmonę, kuri rūpintūsi atliekų rūšiavimu ir surinkimu taip kaip yra kitose savivaldybėse.

 5. Sodininke Tu,

  sodininke. Matyti,kad jokio supračio neturi apie atliekų tvarkymą. Jei neišmanai, tai ir nepezėk. Patys ir šiukšlinat. O jas pagal tarybos sprendimą turite nugabenti į antrinių atliekų aikštelę, o sodo atliekas kompostuoti arba vežti į žaliųjų atliekų aikštelę. Mišrių atliekų sode nebūna. Vat taip. Sėkmės rūšiuojant.

  • Iš kur Tu atsiradai? Gal Tave kokiam plenariniame posėdyje padarė? Sode mat žmonės nei iš parduotuvės įpakuoto maisto neatsiveža, nei kitokių buitinių atliekų neturi, vykdydami sodinikavimo veiklą. Nu tikras valstuetis- agronomas taip galėjo sugalvoti, kad tik kompostuojamax atliekas sodininkai kaupia.

 6. mieste dar nevisi… turi isdalinkite. Na, kita vertus, juk dirba savivaldybeje, konteineriu nei kompostiniu neturi, gal labai svariai gyvena…

 7. M.Fergizienė

  Gerb.Linai, labai prašyčiau kas rytą paskelbti kiek yra prašančių konteinerių ir kiek jau išdalinta Elmos sodininkams. Gali būti, kad nėra nė vieno prašančių , o sąvartynas dirba pilnu pajėgumu.

 8. ar aš turėdama sodą šiukšlinu daugiau?tai tada gal nereikia daugiabučiam būnant mokėti,juk negaliu dviejose vietose iš karto šiukšlinti.

  • Taigi gal kai Tamsta sode kefyro pakelius ištuštini, šaltibarščius darydama, tai bute koks kvartirantas patogumais naudojasi. Va teip, kaip sakė vienas liberalas- jeigu elektros skaitliukas sukas, tai ir už šiukšles mokėk, o sode ir prie liktarnos gali prišiukšlinti. Greitai jumis valdžia išmokys mylėti Tėvynę, o ne savo sėdynę!

 9. M.Fergizienė

  Gerb. sodininkai, jei nupjaunate žolę ir neturite kur padėti, prašau man padovanoti. Aš ją sukompostuosiu.

  • Žaliasis patrulis

   neužsiimkit Tamsta komercija.
   Šita veikla pagal savivaldybės nutarimą priskirta komunaliniam ūkui, kuris išlaikomas iš Tarybos nustatytų rinkliavų ir papildomų dotacijų iš biudžeto ir turi visus išduotus reikalingus leidimus dėl biologiškai suirstančių atliekų perdirbimo į komposto produkciją.
   Žaliosios atliekos į surinkimo aikštelę kompostui priimamos nemokamai ir nereikia jų dovanoti ar kitaip įforminti perdavimą.

 10. M.Fergizienė

  Gerb.žaliasis patrulį, sąvartyne mėnesius stovėdavo maišai su nupjauta žole, komunalininkai jų nenusiveždavo į savo kompostinę. Už ką pats gauni atlyginimą , jei nematai , kad antri metai veikia nelegalus sąvartynas.

  • Už pareigų vykdymą. Tamsta žinote iš savo patirties valstybinėje tarnyboje- ką paliepia tą ir vykdai, o už iniciatyvą baudžia.

 11. Negana vien tik išdalinti konteinerius! Būtina juos reguliariai ištuštinti!

 12. prie ELMOS sodo

  tikrai mačiau kaip viena mašinka su šiukšlių maišais bagažinėje išvažiavo nuo konteinerio neišsikrovusi.Bandė palikti kilimėlį,bet man privažiavus nuo sodų pusės ir tą kilimėlį įsidėjo atgal ir išvažiavo.Aš nieko prieš neturiu,visgi ne miške palieka,bet ,kad savo konteinerio neturi ir veža į sodus tai nepatinka.Čia kaip rusiškoje patarlėje,, на чужом горбу в рай едут“.Susidariau nuomonę,kad kalnai šiukšlių maišų buvo suvežti ne sodininkų ,o svetimų,o Šapoka laukė kol supyks sodininkai ir tų konteinerių nevežė.Sulaukė,nes Fergizienei kantrybė trūko,o tos šiukšlės prie jos sodo šono.Ir man nepatiktų,nes nepakenčiu riebių didelių mėlynų musių,skraidančių apie tuos maišus.

 13. Ne kurie pageidaus, o kurie turi namelius. tiems per prievarta reikia iteikti konteinerį ir sudaryti sutartį, ir jokių vežiojimų į miesto konteinerius. Priprato čia visokie belekokie į miestą vežti šiukšles. matau kaip metą šiukšles į prie mano namo esantį konteinerį svetimi.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.