Socialinėje erdvėje pažeminusiems pareigūno garbę ir orumą yra skiriamos baudos

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto ir vidaus tyrimo skyriaus viršininkas Sergejus Dubinovas atkreipia dėmesį, kad asmenims pažeminusiems pareigūno garbę ir orumą skiriamos baudos.

2020 m. vasario 10 d ir 17 d. vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsniu Vilniaus regiono apylinkės teismo Švenčionių rūmai ir Utenos apylinkės teismo Zarasų rūmai priėmė nutarimus, kad asmenys socialiniuose tinkluose pažeminę statutinių valstybės tarnautojų policijos pareigūnų garbę ir orumą, parašę tikrovės neatitinkančius ir įžeidžiančius komentarus socialiniame tinkle „Facebook“ padarė administracinį nusižengimą ir jiems yra skiriamos baudos. Įvykius komentuoja Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto ir vidaus tyrimo skyriaus viršininkas Sergejus Dubinovas.

1. Kodėl buvo nuspręsta pradėti tokį tyrimą?

Policijos misija „Ginti. Saugoti. Padėti“ veikia ne tik išorėje – visuomenėje, tačiau veikia ir organizacijos viduje. Policijos sistema gina, saugo ir padeda policijos pareigūnui.

2. Ar ankščiau tyrėte tokio tipo tyrimus?

Ankščiau tokio tipo tyrimų neatlikinėjome, o šis tyrimas kaip gerosios praktikos pavyzdys policijos bendruomenėje, siekiant, kad pareigūnas jautųsi saugus ir ginamas.

3. Kaip manote, kokia tokių tyrimų vertė?

Tai prevencinio ir informacinio pobūdžio precedentas. Juo siekiama priversti susimąstyti visuomenės narius prieš rašant įžeidžiančius komentarus ar skelbiant tikrovės neatitinkančią arba netinkamo turinio informaciją, kuri gali žeisti kito žmogaus garbę ir orumą, ypatingai socialiniuose tinkluose, elektroninėje erdvėje.

4. Kokių veiksmų imasi policija, dėl neigiamos informacijos sklaidos elektroninėje erdvėje?

Kadangi didelę laiko dalį visuomenės nariai praleidžia bendraudami socialiniuose tinkluose, policija pradėjo stebėti visuomenės elgesį elektroninėje erdvėje. Ypatingas dėmesys skiriamas komentarams, dėl pareigūnų atliktų teisėtų veiksmų nustačius pažeidimą. Paskelbtą informaciją policija vertina ir imasi atitinkamų teisinių veiksmų esant garbės ir orumo pažeidimams.

5. Kokie būtų Jūsų patarimai socialinių tinklų aktyviesiems „rašytojams“?

Imuniteto ir vidaus tyrimo skyriaus vadovas nusišypsojo ir patarė aktyviausiems komentarų „rašytojams“ geriau rašyti knygas ir straipsnius, bus liekamoji vertė didesnė. Taip pat pasiūlė nesivadovauti emocijomis ir atsakingai pagalvoti prieš rašant įžeidžiančio, neetiško turinio komentarus ar skelbiant netinkamą informaciją internete. Gerbkime vieni kitus.

Violeta Ginaitienė, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė 

8 komentarai

  1. Noriu žinoti

    Milicininkas yra okupacinės valdžios kolaborantas, todėl apie miliciją, skrebus, Ivano Rūsčiojo apriščiną, Muravjovo kazokus ir panašius galima rašyti bet ką ir bet kaip?

  2. Stalino laikai grįžta ???

  3. Valdžia nori kontroliuoti VISKĄ. Kameros,kameros,kameros.Seka žmonės,atpažįsta veidus,nuskaito numerius.Nuomones komentaruose vertina pareigūnai.,pokalbių pasiklausoma. ir taip toliau.KUR BUS PABAIGA KONTROLEI? Ar ateityje turėsime visi namuose po kamerą?

  4. Kameras reikia į planuoti, kad žmogus neliktų nusikalsti ir greitai viskas būtų aišku nors dabar atlieka tai internetas ir telefonai

  5. kodel policajai taip bijo viesumo-nesielkite su zmonemis kaip su zemesnio rango – ir jums bus atsilyginta tuo paciu….susimastykite ka darote netaip,kodel juokiasi ar prilygina Kastai-juk is pirsto niekas nieko nelauzia-ir manau kai kuriems policininkams laikas buti Rasytojais-Fantastinio zanro….o kas dabar-tik BAUSIME ,BAUSIME ,BAUSIME-truksta tik kad -Tai Pasake…….

  6. Policija visų pirma turi ginti kitus, o ne save

  7. o kai pareigunai oruma zmogaus menkina tai toleruotina?

  8. kad kazkas komentarus rasinejop, tai nereiskia, kad tai tas asmuo, kurio foto arba kurio IP adresas yra,, pilnai galejo koks hakeris arba visai ne tas asmuo tai daryt, tiesiog nėra „est veritas in eo“….manau nuteistieji gali užginčyti sprendimą.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.