Smurto atvejų rajone nemažėja

Anykščių specializuotos pagalbos centras veikia prie asociacijos Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centro ir teikia kompleksinę pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims ir jų šeimos nariams.  AMUIC ir Specializuotos pagalbos centro  vadovė Elvyra Lasskaja pirmadienį savivaldybėje susitiko su administracijos darbuotojais, padalinių vadovais ir rajono seniūnais.

E. Lasskaja kalbėjo apie Pagalbos moterims darbo principus. „Policija mums teikia informaciją apie smurto atvejus. Sekančią dieną mes nukentėjusiems teikiame visokeriopą pagalbą, vykstame į vietą. Galime teikti teisininko, psichologo , tarpininko tarp nukentėjusio ir institucijų. Teikiame kompleksinę pagalbą asmeniškai, telefonu, ar kaip kitaip, kaip apsisprendžia pats asmuo. Konsultantės vadovaujasi nuostata, kad geriausiais išmanantis savo situaciją pats besikreipiantis, ir neprimeta savo nuomonės ar sprendimų“, – pasakojo centro vadovė.

Plačiai papasakojusi apie Specializuoto pagalbos centro darbuotojų kasdienybę, E. Lasskaja pasidalino SPC statistiniais duomenimis, iš kurių aiškėja, kad ne visi pranešimai, gauti pagalbos telefonu 112, per policijos komisariatą  pasiekia Specializuotą pagalbos centrą.  Pasak E. Lasskajos,  smurto atvejų tikrai nemažėja. Per 9 šių metų mėnesius 112 pagalbos centras gavo 444 pranešimus apie smurto atvejus rajone, iš PK gauta tik 86 pranešimai. Per 10 šių metų mėnesių dirbta su 97 atvejais. Centro vadovė nedetalizavo, kiek smurto atvejų per šiuos metų mėnesius užregistruota  kiekvienoje seniūnijoje, tačiau sakė galinti individualiai seniūnus pakonsultuoti, bei kvietė seniūnus jungtis prie trečiadienį prasidedančios akcijos „16 aktyvumo  dienų prieš smurtą šeimose“.

Susitikime su seniūnais dalyvavo ir Anykščių policijos komisariato komisaras Jonas Cicėnas. Jis teigė, kad pastaruoju metu smurto daugėja ne tik šeimose, bet ir tarp kaimynų, draugų, gatvėse, renginiuose.  „Apie 30 procentų visų nusikalstamų veikų sudaro smurtas šeimose. Kreipiuosi į seniūnus, kurie geriausiai pažįsta savo žmones, informuokite apie tokius atvejus, ypatingai, kai smurtas vyksta šeimose, kur auga maži vaikai. Jei vaikai nuo mažų dienų stebi smurtą, jie nežinos, kad gali būti kitaip.  Juk ne veltui sakoma, kad vaikai gimsta visi geri  ir tik paskui juos pakeičia pats gyvenimas. Galite skambinti man tiesiogiai bet kuriuo metu“, – kalbėjo komisaras.

Dalina RUPINSKIENĖ

5 komentarai

  1. Oi mane tik vyrai pamato ir muša muša

  2. O kodėl policijos viršininkas ne prie bendro stalo.

  3. Reikėtu, kad ir per išeigines būtu koks socialinis darbuotojas,nuvyktu pas asocialias šeimas,patikrintu,smurto būtu mažiau,bijotu ,,,,prisigeria ir kala vienas kitą

  4. Anykštietė

    Gal pradėkit ne nuo šeimų,o nuo savęs,nes nėra savo darbą mylinčių darbuotojų,o ypač socialines,tikrai pakeist laikas,nes jos negirdi ką joms sako,netikrina jei yra joms duotas signalas, kol pasako žodį tai lauki ,kol išsimaivys,laikas tikrai pradėt rimtai dirbti

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.