Smagus nusileidimas padangų trasa

Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius pats reklamavo naują pramogą ant Kalitos kalno, „tiubingą“, dabar pats inicijuoja ir jo įrengimo auditą, mat savivaldybė gavo raštą, kad nusileidimo padangomis trasa įrengta neturint leidimo ir projekto.

Rajono taryba ketvirtadienį balsavo dėl nenumatyto VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro veiklos, įrengiant naują pramogą – nusileidimo padangomis trasą („tiubingą“), auditą. Šį sprendimą paskatino gautas Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos Rytų Lietuvos statybos valstybinės priežiūros departamento raštas „Dėl pranešimo apie savavališką statybą pateikimo“, kuriuo pateikta informacija tikrinant pranešimą apie statytojo VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro savavališką statybą.
Reikia priminti, kad naujoji trasa buvo atidaryta 2020 m. liepos 31 dieną, buvo teigiama, kad naujoji pramoga sumažins eiles tų, kurie nori nusileisti nuo kalno vasaros rogutėmis. Pats S.Obelevičius socialiniuose tinkluose (nuotraukoje) džiaugėsi, kad atsirado nauja pramoga ir ją išbandė. Taigi, neįtikėtina, kad Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras savavališkai be mero ir savivaldybės žinios įrengė šią trasą, juo labiau, kad jai reikėjo panaudoti kelias dešimtis tūkstančių eurų.
Ši istorija dar keista ir tuo, kad šių metų pradžioje iš darbo savo noru pasitraukė VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro laikinoji vadovė Kristina Beinorytė, kuri buvo daugelio sumanymų turizmo srityje generatorė ir vykdytoja, jai vadovaujant ši įstaiga buvo tikra Anykščių ambasadorė. K. Beinorytė papildė pagal formuluotę „savo noru“ iš pareigų pasitraukusių Anykščių rajono įstaigų vadovų, kurie dirbo prie buvusio mero Kęstučio Tubio, sąrašą.

Savaime aišku, kad ir „pranešimą“ apie savavališką trasos įrengimą galėjo pateikti tik asmuo, kuris žinojo, ar buvo dokumentai sutvarkyti, ar ne. Sunku įsivaizduoti, kad tai galėjo padaryti koks turistas, kuris nusileido padanga ir susimąstė, kaip ji įrengta.

K.Beinorytės vietą irgi laikinai užėmė Anykščių rajono savivaldybės tarybos narė, valdančios koalicijos narė, „valstietė“ Renata Gudonienė. Po šio paskyrimo R. Gudonienė pasitraukė iš Anykščių rajono tarybos.
„Valstiečiai“ tapo bene daugiausiai narių pakeitusi rajono savivaldybės tarybos dalis. Šio sąrašo nariai Kazimieras Šapoka tapo UAB Anykščių komunalinis ūkis direktoriumi, Dalis Vaiginas iš pradžių buvo mero patarėju, vėliau grįžo direktoriauti į Anykščių ligoninę, R.Gudonienė po rinkimų laimėjo konkursą užimti VŠĮ Anykščių turizmo ir informacijos centro pavaduotojos postą.
Plačiau – „Šilelyje“

16 komentarų

 1. Mano nuomone po tokio mero ir jo pavaduotojo “nučiuožimo“, kai paaiškėjo savivaldybės veikloje įstatymų reikalavimų nesilaikymas ir statybos procesų pažeidimas, savivaldybės vadovas bent jau prieš rajono tarybą turėjo pripažinti klaidas ir atsiprašyti visų, tiek pasitikėjimą parodžiusių rinkėjų tiek kitų gyventojų dėl neatsakingumo ir aplaidumo rajono administracijoje ir savivaldybei pavaldžioje įstaigoje. Na, jau po to, siūlyti vidinius veiklos auditus, bei nustačius tiesiogiai kaltus asmenius taikyti atitinkamas nuobudas. Dabar gi, kaip ir praeitoje kadencijoje su bilietų padirbinėjimais ant Kalitos kalno kažkas pelnėsi ir nebuvo aiškiai nubausti, tai ir dabar už nelegalios “tiubingo“ pramogų veiklos pinigus pasipelnė savivaldybės įstaiga, kurios vienas iš vadovų buvo rajono tarybos narys.

  • juozeli, paklausyk posėdžio įrašą,

   užgirsi, kad tiubingo statybai dar 2018 pabaigoje nurodymus davė pats tiubys, dar net prieš STT išvedimą surakintom rankom iš savivaldybės.
   Beje, šiandie lygiai du metai nuo išvedimo, kaip simboliška, net jubiliejinis tarybos posėdis surengtas ta proga. Tik gaila, kad dar vis nenuteistas ir neatimtas nario mandatas, vis dar savo šūdeliuose maišosi ir kitiems smirdina.

   • gal ir lengviau karvę apkaltinti pievoje besiganančią, kaip dėl žioplumo į jos tortą įlipi, bet šudini
    batai nuo to netampa švaresni…

   • Tai norit pasakyti, kad dvejų metų kvalifikuotai administracijai, tam jaunų merginų ir brandžių vyrų lydiniui, neužteko laiko sutvarkyti dokumentų? Ir dėl to buvęs meras kaltas? Nejuokinkit

    • kada ir kas galėjo paskaityti dokumentus- tai į Klecką skaidriosios gerti ir patirties iš batkos parsižvežti, tai sėti ar kulti javus ūkyje, tai Seimo rinkimas ruoštis ir savo kandidatą pristatyti, o dar su korona ir nepaklusniu ligoninės direktorium kovoti.
     Įstaigos direjtorė paskė kad viskas gerai, tai kam dar savivaldybės specialistus darbu apkrauti?

  • Nuėjo į sąrašą su Tubiu, tai ir nebuvo nubaustas, negi neaišku.

 2. Vaičiūnai, rūpinkis benamiais ir nerenk provokacijas socialiniuose tinkluose. Juozas pats parašys, jam nereikia advokato.

 3. betgi ce kol nuslysi apacion gali likt nutarkuotu uzpakaliu ir kelnes skutais paspils e vyram tai suvis blagai.

 4. Galite paprasčiau paaiškinti

  Šioje vietoje norėta pasakyti, kad ji su Tubiu važiavo į Kiniją? „kuri buvo daugelio sumanymų turizmo srityje generatorė ir vykdytoja, jai vadovaujant ši įstaiga buvo tikra Anykščių ambasadorė“ . Tada visi kurie buvo Kinijoje jau yra ambasadoriai? O jei buvo kur nors arčiau, tai dar ne ambasadoriai?

 5. Tik nereikia kaltinti Beinorytę dėl trasos įrengimo be leidimo. Kalti tie, kurie skyrė pinigus šiam projektui ir nevykdė kontrolės. Atsakomybę turi prisiimti savivaldybės administracija

  • Kiek galite Tubį kaltinti? Ne vienas Tubis skyrė tuos pinigus. Koks iškreiptas malonumas viską kas blogai versti ant Tubio …

  • Kažin ar apkaltins administraciją realiai. Gališanka ir Blazarėnas jau nebedirba. Bus kaip su amfibija. K.Tubis net nesupranta, kad jo valdymo laiku prasidėjo nelegalios statybos. Kai išgrudo architektus iš darbo, tai nebuvo kas pasako, kad statybas reikia pradėti nuo leidimų.

   • labai jau susierzino mero pavaduotojas, kad taip ryžtingai atėjęs po rinkimų tvarkytis “blogojo“ palikimo, nesugebėjo su specialistais ir patarėjais išsiaiškinti ar savivaldybės pinigais ir savivaldybės pavaldžioje įstaigoje projektas vykdomas teisingai, laikantis reikalavimų? Ar ne statybų skyriaus funkcijos prižiūrėti tokius projektus? Labai jau vaikiška rodyti pirštu dėl savo “zbitkų’ į kitą, kuris buvo nušalintas …

 6. Priminkite “savo noru” pasitraukusiųjų sąrašą Tubio valdymo laikais.

 7. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Jei jau priminti garsiuosius per visa Lietuva nuvilnijusius STT priesrinkimini sou… Kame taip eme ir staiga pries rinkimus prasikalto vos ne puse Lietuvos meru kurie valstieciams nepriklause…………. Tai musu „…iderauskiams“ kurie vis komentaruose gieda apie antrankius, tai nominacija skiriu uz visus tuos antrankiu sou, kai uzkliuvo net Troskunu klebonas Filipavicius….

  O tie giedoriai ar nors zino kad Vatikanas yra ne organizacija o valstybe. Mikro valstybe bet valstybe. Kad siai valstybei priklausancios organizacijos per visa pasauli kas yra kataliku baznycios, galioja visu pirma kanonu teise. Tai yra baznytine teise. Kad kaip su kiekviena valstybe Lietuvai su Vatikanu galioja diplomatine sutartis… Pagal kuria Vatikano Lietuvoje veikiancios institucijos, tai yra kataliku baznycia, visu pirma veikia pagal kanonu teise, o po to pagal Lietuvoje galiojancius istatymus… Tai musu „…..ideriauskai“ kuriems uzkliuvo gerbiamas klebonas visu pirma turejo pasinagrineti ne vien savo biurokratinius istatymus bet ir kanonu teise. Nes matosi kad jie nezino kad Vatikano institucijos uzsiima ne tik kulturine ir dvasine selovados veikla, bet ir planine ekonomika. O taip pat pinigu skolinimu privaciam verslui…… Ir jo apskaita vykdo pagal kanonu teises formata. O jei Lt nepripazista kanonu teise ir ju veikla, tai turi pareiksti viesa pareiskima…

  Tai cia su Troskunu klebonu galima buvo toki uzkurt tarptautini skandala ir pademonstruoti visam pasauliui tuos Anyksciu karksincius „antrankininkus“ , parodyti ta tikra ju veida. O kuo uzkliuvo klebonas, vel ne tuos palaike, ar ne i ta sarasa pakliuvo?

  Tai cia jus chebryte su tais antrankiais usikiskite sau neaisku kokios orientacijos gerklytes ……. Kaip ne tema, taip jie vis prisimena tuos gedungus rinkimus… Man pries kiekvienus rinkimus zada aukso kalnus prie tos pacios baznycios veikejai su popieriukais ir praso paremti.. Tai ka dabar visus juos su antrankiais tiesiai pries sventus vartus isveshti…. Jau bent patyletumet intelektualiniai vargiukai tuos antrankius giedodami…………
  _____________________________________________________________________________________________
  O kas liecia tema tai nemanau kad buvusi vadove imtu skusti ir rasyneti skundo rastus palikus darboviete…. Moterys paprastai neturi kersto kas liecia pinigus ar buvusi darba…. Moterys paprastai kersto iesko kai izeistos ju moteriskos ambicijos.

 8. Su kostiumu ir šlipsu, bet basas?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.