„Slinktys“ slenka per Lietuvą, užsuko ir į Anykščius

Balandžio 29-ąją Anykščiuose viešėjo jau aštuntąjį kartą surengtas jaunųjų kūrėjų festivalis „Literatūrinės slinktys“. 13 val. 50 min. Jono Biliūno gimnazijoje, 17 val. 15 min. A. Vienuolio memorialiniame name-muziejuje vyko susitikimai su rašytojais Monika Baltrušaityte, Guoda Taraškevičiūte ir Augustu Lapinsku.

Per savo gyvenimo metus „Slinktys“ jau spėjo užsitarnauti vardą literatūros mylėtojų gretose. Tai – festivalis, kuriame dalyvavo ir kasmet pasirodančiame „Slinkčių“ almanache, pastaraisiais metais virtusiame į kūrybos rinkinį, sudarytą iš penkių autorių knygelių, savo kūrybą publikavo tokie autoriai kaip Aušra Kaziliūnaitė, Jurga Tumasonytė, Aivaras Veiknys, Vytautas Stankus, Ernestas Noreika, Mantas Balakauskas, Ramunė Brundzaitė, Nerijus Cibulskas, Ieva Gudmonaitė, Mykolas Sauka, Žygimantas Kudirka, Vainius Bakas, Dovydas Grajauskas, Marius Povilas Elijas Martynenko, Aistis Žekevičius, Simonas Bernotas, Laura Švedaitė ir kiti.

Šiemet festivalio autorius išrinko komisija, kurią sudarė poetas Aistis Žekevičius, literatūrologas Saulius Vasiliauskas, lituanistas, pedagogas Kęstutis Subačius ir kultūros žurnalo jaunimui „Pašvaistė“ redaktorė Audronė Daugnorienė. Šiųmečiais „slinktininkais“ tapo prozininkai Lina Simutytė ir Augustas Lapinskas bei poetai Birutė Grašytė, Edvinas Valikonis ir Guoda Taraškevičiūtė.

Anykščiuse viešėjusi G. Taraškevičiūtė prisistato kaip mergina, kuri „sapnuoja eilėraščius, režisuoja sapnus ir mokosi rašyti ant akmenų“, o prozininkas Augustas Lapinskas – architektūrą studijuojantis vilnietis, kuriantis ne tik prozą, bet ir dramaturgiją, muziką, dainuojamąją bei performatyviąją poeziją.

Renginyje dalyvavusi rašytoja, ankstesniųjų metų „slinktininkė“, Monika Baltrušaitytė pernai laimėjo Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos organizuojamą „Pirmosios knygos“ konkursą ir išleido savo pirmąją knygą. 2018-aisiais pasirodė M. Baltrušaitytės novelių knyga „Išėję prie upės“.

Šiemet „Slinkčių“ kūrybos rinkinys kitoks – be penkių autorių tekstų, jį puošia ir penkių dailininkų kūryba. Rinkinį iliustruoja dailininkų Eglės Ulčickaitės, Rosandos Sorakaitės, Mykolės Ganusauskaitės, Petro Lincevičiaus ir Sonatos Riepšaitės darbai.

Festivalis „Literatūrinės slinktys“ vyko balandžio 24–30 dienomis, jį rengė asociacija „Slinktys“, projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Anykščių muziejaus informacija

 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.