„Skysta“ Juodojo kaspino diena

Rugpjūčio 23 –oji – Europos diena stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio diena, dar vadinama Juodojo kaspino diena. Anykščiuose ši diena šiandien buvo minima kaip niekad vangiai.

Šiemet minimos 29-osios Baltijos kelio metinės, tačiau Anykščiuose šios dienos renginiai visiškai nepritraukė gyventojų. Tradiciškai minėjimas prasidėjo  Šv. Mišiomis Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje. Pasak dalyvių, jei neskaičiuoti savivaldybės administracijos darbuotojų ir politikų, mišiose dalyvavo vos 15 anykštėnų.
Ne ką gausiau žmonės rinkosi ir į vėliavos kėlimo ceremoniją prie paminklo Laisvei. Ceremoniją vedęs kultūros centro režisierius Julius Jakubėnas stebėjosi, kad „Baltijos kelyje stovėjo 2,5 milijono, o mūsų šiandien tik tiek“.
Vėliavą kelti režisierius patikėjo ne kažkuo nusipelniusiems žmonėms, o iš  atėjusiųjų į ceremoniją. „Tai buvo absoliučiai pilietinė iniciatyva, – apie Baltijos kelią ir prieš tai buvusius įvykius kalbėjo J. Jakubėnas. – Treti metai šią dieną nėra išskirtinio vėliavos kėlėjo“. Jis simboliškai pakvietė pagyvenusių žmonių porą ir mažą mergaitę pakelti Lietuvos vėliavą.
Ceremonijoje dalyvavo Seimo nariai Antanas Baura ir Sergejus Jovaiša, vicemeras Sigutis Obelevičius, Anykščių savivaldybės administracijos darbuotojai, tačiau politikai nuo kalbų susilaikė.
Porą dainų susirinkusiems padainavo Jurgita Baldauskienė ir Robertas Raišelis.
Anykštėnų, mininčių šią dieną, dar laukia Anykščių kultūros centre  vyksiantis kino seansas, kuriame bus parodytas legendinis filmas  „Sadūto tūto” (1975 m.)  Seanso pradžia 18.00 valandą.

Linas BITVINSKAS

3 Komentarai

  1. O tai kur patriotai??? Net mero nėra…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.