Skolos už komunalines paslaugas kelia susirūpinimą

Pagrindinis UAB Anykščių komunalinis ūkis veiklos objektas – komunalinių ir komercinių paslaugų teikimas, miesto komunalinio ūkio priežiūra ir tvarkymas. Nors bendrovė teikia rajonui ir anykštėnams daug paslaugų – teritorijų ir gatvių šlavimas mechanizuotu būdu (šlavimo mašinos pagalba); automobilių stovėjimo ir prekybos centrų aikštelių valymas; privačių bei daugiabučių namų kiemų, privažiavimų ir kitų priežiūros reikalaujančių teritorijų valymas; žolės pjovimas; medžių pjovimas ir genėjimas; autotechnikos nuoma; santechnikos paslaugos; skelbimų kabinimas miesto skelbimo lentoje; gatvių apšvietimas; laidojimo paslaugos ir gatvių priežiūra; kraštovaizdžio tvarkymas; turgavietė ir pirties paslaugos – gyventojams komunalininkai daugiausiai asocijuojasi su komunalinių atliekų išvežimu ir tvarkymu. Anykščių rajono savivaldybės tarybos sprendimu, visas atliekų tvarkymo išlaidas sumoka atliekų turėtojai. Nuo 2017 m. sausio 1 dienos Anykščių rajone atliekų turėtojams už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą taikoma dvinarė įmoka, kurią sudaro pastovioji ir kintamoji dalys (DVĮ).

„Nykščiai“ teiravosi bendrovės direktoriaus  Kazio Šapokos, kiek rajono gyventojai šiuo metu yra įsiskolinę komunalininkams už atliekų surinkimą ir išvežimą?

„Šiai dienai turime sudarę paslaugos sutartis su daugiau nei 20 000 rajono gyventojų. Šiuo metu gyventojai mums yra įsiskolinę per 90 000 eurų. Lyginant su praėjusiais metais, skola padidėjo apie 13 procentų. Ar dėlto kalta koronaviruso pandemija, atsakyti būtų sunku. Kaip tik šiomis dienomis įmonėje diegiama nauja apskaitos programa. Į ją reikia suvesti tūkstančius duomenų, juos dar  reikia sutikrinti. Tai milžiniškas darbas. Dėl šių darbų vėluojame išsiųsti mokėjimo pranešimus paštu ir telefoninėmis žinutėmis. Turime problemą, nes labai daug paštu išsiųstų laiškų su mokėjimo pranešimais grįžta atgal į įmonę. Grįžta šimtais, nes pašto darbuotojai turi nurodymą į netvarkingas ar nerakinamas pašto dėžutes jokios korespondencijos nedėti. Niekas neprivers žmogaus prievarta susitvarkyti pašto dėžutės, tačiau norėčiau kreiptis į gyventojus, kad jie tai padarytų mūsų visų patogumui“, – kalbėjo direktorius.

Paklaustas, kodėl susidarė tokia didelė skolos suma, K. Šapoka aiškino, kad tai laikina. „Skola mažės, kai bus įdiegta nauja apskaitos programa. Dabar į skolą įtrauktos ir tos sumos, jei gyventojas nėra sumokėjęs už paskutinį mėnesį, ir tos sumos, kur dar neišsiųsti laiškai ar telefoninės žinutės. Sunku su kaimais, nėra namų numerių, gyventojai deklaruoja gyvenamą vietą vienur, o gyvena kitur. Mes pranešimus siunčiame pagal jų deklaruotą gyvenamą vietą, o jų ten nėra. Tada kreipiamės į  seniūnus, seniūnai – į seniūnaičius. Žodžiu, paieškų procesas ilgas. Su piktybiniais skolininkais „kariaujame“. Su kai kuriais bandome tartis, iš kitų skolas išieškome teismo keliu arba perduodame skolininkus  antstoliams“, – aiškino UAB Anykščių komunalinis ūkis vadovas.

Dalina RUPINSKIENĖ

13 komentarų

 1. Nušalinti Šapoką nuo pareigų mėnesiui laiko!

 2. Nu įsidiekit programą kad būtų galima atsiskaityt internetu. Butų galima pritaikyt tiesioginį debeta kur ir žmogui ir jums būtų patogu atsiskaityt. Nereiketu tų zinučių siuntinet

 3. Nusišalink mėnesiui nuo durnų komentarų rašymo.

 4. Tai gal Untanas šitų skolų uždengs už jo atvesto kandidato palaikymą ir išrinkimą. Kazio partija nepaliks su šita uodega kitiems pasimėgaut

 5. Paslaugas per prievarta, tai ar verta už jas mokėti…

  • Ar tu žinai?

   -čia yra prievolė 🙂 , kaip ir žemės mokestis ar pajamų mokestis …

  • Svėdasų Jadze

   Paslaugas pradėjus vykdyti naujoji įmonė iš ŠIAULIŲ , lapus nuo gatves renka mechanizuotai , siurbimo metodu tiesiog į uždarą automobilį , o KIK darbuotojai su šakėmis renka į atvirą traktorinę priekabą , kol surinkti lapai pasiekia surinkimo aikštelę , puse priekabos lapų išnešioja į aplinką , kiek gali šitaip dirbti komunalinio ūkio vadovai , laikas būtų rajono vadovams pasidomėti Šapokos vadovavimu , skolos auga , komunalinio teritorija užversta atliekomis.

 6. Grįžta baudžiava, visur prievolė!

 7. Komunalinis paslaugų sferoje kuo toliau, tuo labiau praranda įtaką. Kodėl valdžia užsipuolė dėl smulkmenų Gervinską ir Vasiliauską, o prastai dirbančiam Šapokai nieko nesako?

 8. berasciu tauta,juk dabar internetinis amzius,visi turi moketi naudotis pervedimais ,atsiskaitymais,o ne sedet issizioje

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.