Skirmantas Pabedinskas – paskutinis LRT Mohikanas

Ketvirtadienio pavakarę Viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su ilgamečiu Lietuvos televizijos operatoriumi ir redaktoriumi Skirmantu Pabedinsku. Teko veik 20 metų dirbti drauge su šiuo nepaprastai įdomiu žmogumi. Kiekvienas turėjome begalę įvairių nutikimų, tokia jau yra televizijos specifika. Deja, nedaugelis praėjo kelią nuo tos senosios Lietuvos Radijo ir Televizijos iki dabartinės LRT (pavadinimas Lietuvos Radijas ir Televizija šiandien oficialiai nevartotinas). Daugeliui praeities įvykiai, linksmos ir liūdnos, kartais kupinos pavojų, istorijos liko prisiminimuose, tačiau Skirmantas bene vienintelis iš mūsų kompanijos visa tai pasakoja savo knygoje „Istorijos, kurių jums nepapasakojau“, kurioje dalinasi nuotykiais bei prisiminimais. Reikia pripažinti, nėra nė vieno operatoriaus taip produktyviai ir kūrybingai dirbusio net pusę šimtmečio. Nuotaikingai ir labai lengvu ironišku stiliumi parašytoje knygoje galim įžvelgti operatorių ir redaktorių, kuriam subtiliai pavyksta atsiskleist siužetų herojus.  Eiliniam mirtingajam sunku suprasti, kiek pastangų reikalauja keletą sekundžių tetrunkantis kadras.

Pokalbį su buvusiu kolega Skirmantu Pabedinsku pradėjau nuo, rodos, banalaus klausimo:

– Esi paskutinis „Mohikanas“ – be ne vienintelis LRT korespondentas, išdirbęs 50 metų. Kokios charakterio savybes tam būtinos?

Atsakymas buvo trumpas ir manęs nenustebino:

-Begalinis noras filmuoti, pasakoti, atskleisti savo požiūrį…

Plačiau skaitykite „Šilelyje“

Algimantas GUDELIS

2 komentarai

  1. Idomi knyga ,verta pirkt ir skaityt tikras istorijas.

  2. Fainas zurnalistas

    Visada vien jo balsą išgirdęs paziuredavau reportažą. Nepamiršiu kaip prieš dešimtmetį atbulas bėgo Panvezy, po liūties namą plaukiantį filmavo. Ir Arklia sventej visada būdavo, inpieses biški, linksmas…. Noriu palinkėti Skirmanto sveikatos ir galbūt kada nors dar sugrįšti į televiziją, bent trumpam.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.