Skaičiuos visus turistus

Meras Kęstutis Tubis laiškais paragino rajone apgyvendinimo paslaugas teikiančias įstaigas Turizmo departamentui teikti tikslias ataskaitas, kiek pas juos nakvoja svečių. Tai turėtų padėti Anykščiams greičiau tapti penktuoju Lietuvoje kurortu ir garantuotų papildomas dotacijas rajonui iš šalies biudžeto.
Per praėjusius metus krašte apsilankė net 54-iais proc. daugiau turistų nei užpernai. Tačiau duomenų apie tai, kiek turėjo svečių, niekam nepateikė pusė apgyvendinimo paslaugų teikėjų. Būtent tik pagal šiuos skaičius būtų galima kalbėti apie objektyvius ir realius žmonių srautus, o tuo pačiu ir apie visas įmanomas galimybes plėtoti verslą.
“Rajone net 40 įmonių, kurios teikia apgyvendinimo paslaugas. Tačiau 19 iš jų svečių dokumentaliai neskaičiuoja. Dažniausiai tai – kaimo turizmo sodybos. Jų dokumentuose fiksuojamas tik vienas užsakovas, o realiai nakvynė suteikiama kelioms dešimtims ir dažnu atveju ne vienai, bet dvejoms dienoms. Visos tarnybos gauna finansavimą pagal gyventojų skaičių. Tuo tarpu koks jis realus, šiai dienai mes nežinome. Pernai rajone oficialiai buvo apsistoję daugiau nei 50 000 poilsiautojų, bet jų tikrai buvo daugiau. O viešbučių rodikliai ženkliai augo ir šiais metais. Iš to galime daryti išvadą, jog svečių daugėja”, – apie gerėjančius rezultatus mintimis dalinosi K. Tubis.
Šiais metais vien Turizmo informacijos centras iš savo teikiamų paslaugų jau uždirbo 122 000 Eur. Tuo tarpu per visus praėjusius metus – 70 000 Eur.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.