Skaičiavome nykštukus ir „saldaininius“ metus

Sugalvojo grupė  Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centro moterų aplankyti kaimyninę Lenkiją. Ankstų šeštadienio rytą išvykome į Suvalkus.  Po gerų ketverto valandų, kurios tikrai mums neprailgo, pasiekėme kelionės tikslą.  Savo pažintį su miestu pradėjome nuo bažnyčių. Kaip ir pridera krikščionybę išpažįstančiai šaliai, Suvalkuose daug bažnyčių, kurios laikomos istorine vertybe, todėl aplankėme Šv. Trejybės bažnyčią, Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčią, Visų Šventųjų cerkvę.
Aplankėme  Gegužės 3-iosios Konstitucijos parką ir poetės ir rašytojos Marijos Konopnickos aikštę. Tai Suvalkų centras, kuriame yra daug pramogų vaikams, suoliukų, fontanas, saulės laikrodis ir Konopnickos paminklas. Paminklas pastatytas rašytojos, gimusios Suvalkuose 1842 metais,  garbei.  Ją labiausia išgarsino kūriniai vaikams. Suvalkuose yra rašytojos gyvenimui ir kūrybai skirtas muziejus ir pagal jos sukurtus nykštukų personažus padarytas Nykštukų kelias Suvalkuose.  Bandėme tuos nykštukus skaičiuoti…

Verta buvo pamatyti istorinių kapinių vietą – vienintelę tokią  Europoje, kur „draugiškai“ ilsisi totoriai, žydai, stačiatikiai, evangelikai bei katalikai.
Įsiamžinome prie bronzinio Popiežiaus Jono Pauliaus II paminklo, kuris laikomas svarbiausiu iš visų, esančių Suvalkuose. Jis pastatytas norint pagerbti šio iškilaus tautiečio dvasininko viešnagę, vykusią prieš kelis dešimtmečius. Dabar prie šio šedevro rengiamos didžiausios šventės, minėjimai, ją gausiai lanko turistai.
1896 m. Rusijos imperijos kareivių statyta Suvalkų geležinkelio stotis – bene puikiausiai savo pradinę išvaizdą išsaugojęs senovės objektas. Tai svarbiausia vieta, sujungianti pagrindinius bėgius, vedančius į kitus didžiausius pasaulio miestus. Stotis yra pradinis ir tuo pačiu galinis taškas keturių platformų ir trijų peronų geležinkelio linijoms.
Mūsų kelionės tikslas buvo ne tik aplankyti Suvalkus. Bene svarbiausias tikslas – kelionės metu pagerbti ir pasveikinti AMUICo nares – šių metų jubiliates Ritą, Laimą, Raimondą, Elvyrą ir Luaną. Cento kolektyvas kasmet tradiciškai jubiliačių pagerbimo ceremoniją surengia „kažkur toliau nuo namų…“ Pernai jubiliatų šventę surengėme Šeduvos malūne, šiais metais jau „Suvalkų karčiamoje“ užsienyje. Kiekviena jubiliatė buvo pasveikinta posmais ir linksmais palinkėjimais bei papuošta tradiciniais saldainių vėriniais, simbolizuojančiais nugyventų metų skaičių. Prie vaišių stalo vyko linksmi pokalbiai, smagūs pokštai, kuriuos lydėjo juokas, išradingi prizai ir apdovanojimai.
Vėlai vakare linksmos ir pilnos gerų įspūdžių, visai nepavargusios grįžome namo.

AMUIC vadovė Elvyra Lasskaja

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.