Šiuolaikiniai vaikai pasiklysta tik parduotuvėje

Balandžio 12 dieną Lentvario miesto bibliotekoje viešėjo rašytojas ir žurnalistas iš Anykščių  Linas Bitvinskas. Svečias atvyko pristatyti savo keturių poezijos knygų: ,,Viena diena be skėčio“, ,,Daiktų gyvenimas“, ,,Vaikiškas parkas“ ir ,,Kodėl miške švilpauti negalima“.

Linas Bitvinskas rašyti pradėjo būdamas trečioje klasėje. Studijavo tuometiniame Vilniaus pedagoginiame institute lietuvių kalbą. ,,Net per stojamuosius egzaminus mane išgelbėjo poezija: kai visi rašė rašinį, aš parašiau eilėraštį. Matyt, komisijai neliko nieko kito, kaip mane priimti‘‘- juokavo Linas.Bitvinskas. Autorius pasakojo, kad niekada negalvojo, kad rašys vaikams eilėraščius. Buvo laikas, kai nieko ilgai nerašė. Autorius linksmai pasakojo, kaip dukra mokykloje padeklamavo jo sukurtą  eilėraštį ir pasigyrė, kad autorius tėtis. ,,Stengiuosi, kad mano eilėraščiai būtų paprasti, nebūtinai turintys labai gilią prasmę, kad būtų suprantami ir vaikams, ir suaugusiems“. Taip pat autoriui svarbu, kad knygelę būtų galima perskaityti per vieną kartą, todėl jo knygos nėra storos.
Kalbėdamas apie knygą ,,Daiktų gyvenimas“, rašytojas pabrėžė, kad tai pirma Lie-tuvoje vaikiškų eilėraščių knyga suaugusiems, iliustruota dailininkės Theresa Van Cherry atviru-kais. Knygelė skirta skatinti skaitymą šeimoje, tėveliams, kurie nori skaityti vaikams ir kartu su vaikais.
Knygoje ,,Vaikiškas parkas“ Linas stengiasi perteikti vaiko būseną, jam stebint ap-linką ir gyvenimą. Pasak autoriaus, svarbiausia yra ne tai, kas matoma, o kas jaučiama. Eilėraščiai lengvi ir skambantys. Skaitant juos galima pasidžiaugti laisve, kurią turi tik vaikai.
Poezijos knyga ,,Viena diena be skėčio‘‘- tai  išskirtinė knyga, kurioje sudėti lietuviški tekstai ir jų vertimai į prancūzų kalbą. Autoriaus draugystė su dailininke, knygų iliustratore Rūta Martorana, šiuo metu gyvenančia ir dirbančia Prancūzijos užjūrio regione Gvadelupoje, peraugo į bendrą projektą, kurį padėjo įgyvendinti Anykščių meno inkubatorius. Buvo parašytas projektas ,,Per meną į pasaulį“ ir taip užsimezgė ryšiai su Prancūzija. Jaunieji lietuviai ir prancūzai skaitė tuos pačius Lino Bitvinsko eilėraščius ir piešė iliustracijas,.
Knyga ,,Kodėl miške švilpauti negalima“, skirta Vietovardžių metams ir išleista lab-daros ir paramos fondo ,,Švieskime vaikus“. Ši knyga – penktojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso premijos laimėtoja, įspūdingai iliustruota Audronės Uzielaitės. Autorius skaitė eilėraščius iš šios knygelės ir paaiškino vaikams, kodėl miške negalima švilpauti. Pasak jo, jei švilpausi – Miškinis tave paklaidins. Rašytojas klausinėjo vaikų, ar jiems yra tekę miške pasiklysti ir labai nusistebėjo, kad vaikai pasakojo pasiklystantys tik parduotuvėje. Mažieji klausytojai labai susidomėjo svečio pasakojimu apie keistus Babaušius, laumes, pelkių bobas, maumus, kurie gali tykoti negerų vaikų tamsoje, šulinio dugne, prie upės. Visus pakerėjo autoriaus skaitomų eilėraščių skambumas ir nuoširdumas. Rašytojas apdovanojo aktyviausius susitikimo dalyvius savo knygelėmis, o mokytojos žadėjo su vaikais mokytis juos deklamuoti.

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo
vyr. bibliotekininkė Violeta Pupelienė

Vienas komentaras

  1. Kaip gražu…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.